Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Dumicek
24.01.2017 5 z 5

Tak za me naprosta parada! S knihou jsem byla nesmirne spokojena...bylo v ni vse. Kim i Bryant si me dostali. Kim a jeji chovani mi vubec nevadilo...ma k nemu duvod. Postavy tu pusobi realne, nic neni na knize preplacano. Super namet, obcas drsne, ale kazdopadne hodne ctive. Co se tyce zaverecneho konce,tak ten me opravdu velice prekvapil. Od poloviny knihy jsem si myslela, ze vim kdo je vrah, ale nakonec bylo vse uplne jinak. Nooo valila jse oci :D musim rict, ze obcas je fajn odpocinout si od severskych detektivek. Uz ted se klepu na dalsi dil ;)

Lena79
24.01.2017 5 z 5

Jednoduchý styl psaní mi vyhovoval, žádné dlouhé chození kolem horké kaše. Kniha určitě stojí za přečtení.

Evička
23.01.2017 4 z 5

Za mě - průměrná detektivka. nebyla to ta knížka, co by se četla jedním dechem, ale přečíst se dala.

mulder
19.01.2017 3 z 5

Mně tato kniha "nesedla", nepocítil jsem napětí, hlavní postavy mě neoslovily, jen závěr knihy byl slušný. Oceňuji obrovskou snahu autorky a podle ohlasů se mnoha lidem kniha líbí, každému čtenáři se zavděčit není možné.

Simáček
10.01.2017 5 z 5

Tak to bylo boží. Výborná zápletka a překvapivé rozuzlení. Kim byla sice chvílema na ránu, ale už teď se těším na další díl.

ladyfromskye
08.01.2017 3 z 5

Pod bahnem neumětelského/odbytého překladu se skrývá text podobných ne-li stejných kvalit, jakými se pyšní thrillery Harlana Cobena. Zkusím přečíst ještě Ďábelské hry, ale jak bude ten příšerný překlad pokračovat i tam, s českými verzemi této série končím. Nemluvě o tom, že na výskyt jména Ludmila Hanzlíková (překladatelka) v tiráži si odteď budu dávat sakra velký pozor.
To baja1122 a dalším, kteří mají pocit, že linie sester Nicoly a Beth nebyla vysvětlena. Byla, vizte strany 317-322 a 328-332.

čef
06.01.2017 5 z 5

Typická britská detektivka v nejlepším smyslu slova. Tvrdě za splněním cíle bez ohledu na vedlejší ztráty a potíže s nadřízenými a jinými potentáty jde detektiv(ka) důsledně až do úplného konce - zde nám také jakoby mimochodem ukazuje poměry v dětských zařízeních vzorové západní Evropy - že, paní Rowlingová. Vyprávění přehledné se suchým britským humorem musí dostat každého.

Andrea81
31.12.2016 4 z 5

Hezky vymyšlená zápletka, mě se to líbilo.

Jandýs
30.12.2016 5 z 5

Wau! Naprosto luxusní četba, konečné rozuzlení mě fakt dostalo. Jsem nadšená a už tu mám přichystaný 2. případ Kim Stoneové :-) !

Obuvník
23.12.2016 4 z 5

Zpočátku jsem bojoval s povahou hlavní hrdinky, ale nakonec mě přeprala. Kim je přeci jen poměrně dobře psychologicky vykreslena a její "psíčumákové" chování má své opodstatnění, které během ubíhajících stránek vyplouvá na povrch. Zato Kimin parťák Bryant mi sedl od samého začátku a chvílemi jsem litoval, že hlavní otěže případu netřímá v rukou právě on. Ale co už. Oba se pěkně doplňují a vidlička bez nože taky není žádný šlágr.
Případ je zamotaný právě tak akorát, aby nestihl přechytračit sám sebe. Uvěřitelné postavy, svižné dialogy, zajímavá zápletka, nějaký ten mord. Co víc si přát. Snad jen to Kimino věčné zvedání očí k nebi by nemuselo být zmíněno v každé druhé kapitole. Jednou fajn, dvakrát OK, dvacetkrát nic moc. Čtenáři pak nezbývá nic jiného než... no... zvednout oči k nebi.

kittlerka
22.12.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje úplně začetla.. Zpočátku se mi postava Kim moc nezamlouvala, ale pak se to celé rozjelo, a čtení bylo chvílemi až dechberoucí, hlavně konec absolutně nepředvídatelný! a Kim už mi ke konci vlastně vůbec nevadila:)
Už se těším na další dílo autorky.

terkavelcova
18.12.2016 5 z 5

Výborné čtení, které okamžitě vtáhne čtenáře do děje a nepustí :)

pswat
09.12.2016 5 z 5

Dalsi skvela kniha, ktera jako predchozi dil je napinava od zacatku do konce a muzu rict, ze tento dil je jeste lepsi. Uz se tesim na dalsi pokracovani. Inspektorka Kim je vyjimecna zena

Lindulinek
07.12.2016 5 z 5

Skvělá detektivka. Děj byl napínavý od začátku do koce. Závěr byl hezky vysvětlen. Doporučuji.

Martasek5
07.12.2016 1 z 5

No..Já nevim...Pro mě hodně slabá detektivka. Nelíbila se mi. Než se do čtení nutit, raději jsem jí odložila. Třeba se k ní časem vrátím

Seiers
06.12.2016 5 z 5

V dnešní záplavě detektivek na trhu jistě svěží vítr. Určitě si pořídím i další případy Kim. Oproti jiným čtenářům mně nesympatická hlavní hrdinka nebyla. Jen mě občas zarazila volba slov (nejen slavné otočené oči k nebi). Určité věty byly kostrbaté. Samozřejmě netuším, jak vypadá anglický originál a jestli se něco "neztratilo v překladu". Ale zápletka byla zajímavá, děj svižný, konec překvapivý. Já byl spokojen.

baja1122
22.11.2016 4 z 5

Píšu komentář, zatím co mám knihu v živé paměti (dočetla jsem včera).
Shrnutí:
- hned z počátku se mi bohužel znelíbila hlavní hrdinka Kim - rádoby výjimečná, moc egoistická, jako v rámci možností bych to brala, ale ona je opravdu "až moc" nad mé cítění
- příběh dobrý, spíše trochu nadprůměrný a nad má očekávání, trošku nedořešený konec s postavou Nicoly, ale nijak mi to nakonec nevadilo
- pachatele jsem neuhodla (což je pozitivní, protože pak by ho uhodl každý)
- hodnotím 4 z 5ti, při některých pasážích se mi až zatajoval dech (a to je sakra dobře!)
- zpočátku se to rozjíždí pomaleji, ale konec za to stojí, ten jsem přečetla jedním dechem, zatímco začátek knihy jsem měla rozložený do mnoha dní
- opravdu uvažuji nad přečtením dalšího dílu, ale... trochu mě odrazuje hlavní hrdinka
Doporučuji přečtení :-)

Moonrose
18.11.2016 4 z 5

Kim mi bohužel byla dost nesympatická - hlavně s tím jejím "oči zvedla k nebi". Proč proboha pořád musela oči zvedat k nebi? Ty oči k nebi jsem pak z ní zvedala i já,
Jinak zajímavá zápletka, ale kniha mě ničím vyloženě neohromila. Až ten úplný závěr to trochu napravil.

Želvička94
13.11.2016 5 z 5

Velice strhujici kniha. Vcitila jsem se mezi postavy a podle nich jsem i premyslela, protoze jsem mela na mysli stejneho vraha jako ostatni postavy, ale bylo to jinak...

dagsvob
11.11.2016 5 z 5

Bezva čtení, knihu jsem přečetla rychle, šlo to samo. Příjemně krátké kapitoly, žádné dlouhé popisy, děj měl spád. Určitě si přečtu další případy Kim Stoneové.