Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532613/bmid_nemy-krik-65d5df396187e.png 4 3038 3038

Případy Kim Stoneové #1 Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny Inspektorka Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá někoho, jehož vražedná pouť trvá už desetiletí. Že ho musí dopadnout, než znovu udeří. A že se musí vyrovnat s vlastními démony z minulosti, protože jinak už může být pozdě. Protože ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Silent Scream, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

Kekik
24.07.2017 5 z 5

I když jsem začátečnice, co se týče čtení tohoto druhu knih, s naprosto čistým svědomím odpřísáhnu, že tato kniha je SVĚTOVÝM BESTSELLEREM PO PRÁVU.
Přišla mi poštou dnes ráno spolu s dalšími případy Kim Stoneové a zhltla jsem ji na jeden zátah. Nepřicházelo v úvahu, že bych šla spát a dozvěděla se vše až druhý den. To bych fakt neusnula.
Tak čtivou knihu jsem nedokazála pustit z rukou (bohužel jsem občas musela, když jsem byla v práci-servírka). Příběh vás naprosto spoutá. Dokonale si vás omotá kolem "prstu" a vám nezbývá nic jiného než číst a žasnout nad neskonale promyšlenou zápletkou děje a stále nových a nových událostí. Kim jako detektiv je prostě... ona je... já nemám slov. Její minulost ji poznamelala, není divu, přesto není bezcitná, jak by se někomu mohlo zdát. Mnohokrát mi dokázala, že je plná lidskosti a citu.
Taky se musím s něčím pochlubit. Mám totiž jeden takový nešvár-přečíst si konec knihy prakticky již na začátku. (Tak zoufale moc se toho chci už dlouho zbavit, ale neodolám a zabrousím na konečné stránky dřív než bych měla) Tentokrát jsem ale odolala pokušení (možná je to i tím, že jsem byla tak zažraná do děje, že jsem se ani nestihla na konec podívat), a dobře jsem udělala. Jinak bych se připravila o ten požitek z vyjasnění případů. Tak třeba se konečně toho nešváru u Kim Stoneové zbavím navždy.
Ač se zde vyšetřují opravdu těžké případy, občas jsem se zasmála vtipným situacím, které odlehčily scénu. Bryant se ke Kim neuvěřitelně hodí. Takového parťaka potřebuje. Vlastně celý její tým se mi zamlouvá.
Doporučuji !!!
A já se již těšim do práce !!! (kouzlo knih !!!), jelikož tam na mě čeká Kim se svým týmem a novým případem.

Jane100
23.07.2017

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu Kim Stoneova - typický detektiv s traumatem z minulosti. Trochu mě vadila její neotesanost. Zajimalo by mě, kdy se konečně objeví kniha, jejíž ústřední postava bude normální, vyrovnaná. Je zajímavé že detektivové opravdu snad ze všech knih jsou buď opilci, nebo jim byl zavražděn někdo z rodiny, jsou poloviční blázni atd. Na druhou stranu byl příběh plný napětí a udržoval mě v zaujetí až do konce. Ještě uvidím, zda znovu sáhnu po dalším případu Kim.

MichaelaSaky
20.07.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, byla napínavá a s celkovým dojmem jsem byla spokojená. Závěr pro mne byl překvapením ačkoliv v průběhu čtení mě tato možnost napadla, ale připadala mi nereálně :)

berila
14.07.2017 5 z 5

Výborná kniha, sympatická hlavní hrdinka, děj se spádem, takže paráda.

Sonik1974
14.07.2017 4 z 5

Povedená detektivka. Musela jsem si koupit i další díly...

Ka.Flo
03.07.2017 5 z 5

Tato kniha je přesným důkazem toho, proč miluji detektivky. Mou pozornost si získávala od první po poslední stránku, byla jsem napnutá jak kšandy. Málokdy se stane, že se u detektivky člověk i zasměje. Po přečtení mám chuť nasednout do auta a jet si koupit druhý díl..

wooloong
28.06.2017 4 z 5

Mnohem lepší než Ďábelské hry. Lépe promyšlená zápletka a přiznávám, že závěr byl pro mě překvapení.

cetriolo
24.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohl začíst (ale to dávám za vinu Chrisu Carterovi, kterého jsem dočetl před touto knížkou) :)) U hlavní postavy mi chvilku trvalo než jsem ji začal mít rád, přeci jen je taková trošku asociální ale nakonec byla celkem fajn.

Následující řádky obsahují SPOILER!!!
Snad poprvé se mi stalo, že jsem odhalil vraha v půlce knihy :) To že by Beth mohla být imaginární mi tak nějak problesklo hlavou a musel jsem si znovu přečíst všechny pasáže s dvojčaty abych zjistil, že to autorka napsala velice chytře... Pokud nemáte tušení tak na popisu scén nebylo vůbec nic podezřelého, jakmile jsem ale tu myšlenku měl v hlavě tak to bylo z toho textu jasně patrné že Beth je pouze v Nikolině hlavě :))

Zároveň i motiv toho že šlo vlastně o dva oddělené případy byl dost překvapující

Konec SPOILERU

PS: postavy (zejména Kim) zvedají cca každé dvě stránky oči k nebi :D

konicekbily
06.06.2017 4 z 5

Autorka si pečlivě připravila zápletku, taktickými manévry při postupném vyšetřování odhaluje zákoutí příběhu, i minulost a pohnutky hlavní postavy. V závěrečné scéně je důležité vysvětleno a logicky na sebe navazuje. Doufám, že se s dvojicí vyšetřovatelů sejdu u dalšího dílu série!

martina2704
04.06.2017 2 z 5

Pro mě průměrná detektivka, sice čtivá, ale ničím zas tak nezaujala. První polovinu jsem měla problém sžít se s Kim a i když jsem jí zhruba od půlky začala trochu víc chápat, i tak mi nepřilnula úplně k srdci. Co se "sesterské zápletky" týče, přišla mi zbytečná a jenom natahovala konec.

Titi
25.05.2017 4 z 5

Kim jsem si oblíbila snad hned, i s jejíma často obrácenýma očima do nebe, i s její prostořekostí. Na oddělení vražd přece nemůže pracovat žádná něžná květinka. Kolem strany 200 jsem si byla téměř jistá, že vraha znám. No a stejně jsem byla vedle jako jedle. Autorka si se mnou trošku zahrála :) Snad jen naprostý konec je trošičku přitažený za vlasy, ale jinak jsem spokojená a těším se na další díl.

Petule.k93
23.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha, napínavý příběh od začátku do konce. Konec mě dostal a překvapil.

Azmodan
15.05.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha. Líbila se mi postava hlavní hrdinky, v podstatě nespolečenská a nesympatická ženská, které si ale člověk váži, protože je férová a slušná. Dost hnusný příběh a hnusný říkám proto, že věřím tomu, že se něco takového klidně může stát. Co se mi moc líbilo jsou drobné indicie, které pozorného čtenáře dovedou k rozuzlení celé zápletky :o)
Přitom se kniha opět obešla bez zázračných náhod a strhujících zvratu a přesto byla velmi čtivá a čtenáře táhla kupředu :o)
Za mě velmi doporučuji!

Pejsek007
14.05.2017 5 z 5

Němý křik se mi opravdu líbil. Sice jsem se opět musel setkat s rozevlátou osobností policejní inspektorky Kim s trýznivými traumaty z dětství, naštěstí bez závislosti na alkoholu, ale práce jejího celého týmu mi přišla celkem sympatická a uvěřitelná. Co mne však poměrně šokovalo, byl totálně syrový a velice podrobný popis vražd mladých dívek přímo ústy jejich pachatele. Jsem zvyklý na leccos, ale tohle vskutku zapůsobilo. Druhá "sesterská" zápletka mi sice přišla trochu přitažená za vlasy, ale jo, celkově to byl hodně dobrý start nové detektivní série.

vyvodka
10.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Dobře se četla, děj rychle odsýpal, bylo to napínavé a rozuzlení (pachatel) pro mě překvapivé. Hlavní postava vyšetřovatelka Kim mi byla sympatická. Možná právě pro svou "nesympatičností" a chladností. Oceňuji, že se autorka nepokoušela děj zbytečně natahovat, jak bývá v dnešní době u tzv. bestsellerů zvykem. Prostě 330 stránek napínavé detektivky. Doporučuji k přečtení.

JIVaJaH
28.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Děj poutavý od prvních stránek. Jen jsem marně hledala, kde by si čtenář tzv.odfrknul a nalokal se aspoň mizivého množství krásna.

ivulka15
24.04.2017 3 z 5

Bylo to docela čtivé i zápletka byla zajímavá.Ale vážně mi připadá trošku ujeté,že detektiv vyšetřující zločin si prostě zapomíná nabít mobil a ten se jí vybije zrovna ve chvíli kdy se má dozvědět zcela zásadní informaci.A takových věcí by se tam našlo víc.

krtek6
21.04.2017 5 z 5

Od této autorky pro mne prvá kniha. Četla se velmi dobře.Líbila se mi i postava Kim, i když byla někdy trochu protivná, drsná, myslím si , že k tomuto typu knihy plně sedla.Rozuzlení na konci bylo zajímavé, i když jsem trochu něco podobného očekávala.Právě mám rozečtenou další knihu autorky Ďábelské hry.

Nika_holo
20.04.2017 4 z 5

Knížku jsem musela rozečíst několikrát za sebou, až v první třetině mne kniha pohltila. Slečna Kim je specifická osoba, chvíli mi trvalo, než jsem ji přišla na chuť. Konec byl velmi zajímavý, chvíli mi trvalo, než jsem pobrala, co se vlastně stalo.

KnihomolkaSuzan
13.04.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila a to ačkoli ki byla Kim Stoenová trošičku nesympatická tak se mi to velmi líbilo. Moc se těším až se začtu do druhého dílu.