Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537567/bmid_neprilis-stastna-rodina-66324a16e803a.jpg 4 1712 1712

Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na všechny čeká pohádkové dědictví. Náladového, nevypočitatelného otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Not a Happy Family, 2021

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

putpuda
18.10.2022 2 z 5

Koukám na to vysoké hodnocení....hmmm.
Za mě tedy nuda, kniha absolutně postrádající napětí :(
Autorku mám ráda, takže se určitě budu těšit na další knihu, ale tato u mě tedy propadla.

TheSarcasm
17.10.2022 5 z 5

Bezva. Přečetl jsem na tři nádechy. Spíš než o thriller se jedná o klasickou detektivku, a už to tady zaznělo, ve stylu Agathy Christie. Tempo, díky krátkým kapitolám, je hodně svižné. Vraha jsem neuhodl, snad to ani nešlo, protože autorka poctivě rozdělila motivy a důkazy mezi všechny podezřelé. Knihy Shari Lapeny mám rád, časem si s chutí nějakou další přečtu.

Majuš333
17.10.2022 1 z 5

'Veselé Velikonoce všem. Tyhle si zapamatují.'

Moje prvé stretnutie s autorkou a určite aj posledné... Opäť pôjdem proti prúdu, pretože svoje dojmy zhrniem do troch slov: prázdne, chladné, bezcitné...
Postavy boli nesympatické všetky, len zahľadené do seba a svojich problémov, ktoré mohli pri troche snahy vyriešiť a nie len stále o nich 'kecať'...

kanitsuj
14.10.2022 4 z 5

Bavila jsem se a příběh se mi líbil o něco více než Nevítaný host. Je to klasická detektivka ve stylu Agathy Christie, nic světoborného, ale ani žádný propadák.

Melaanie
12.10.2022 4 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Knížka byla čtivá a svižná. Krátké kapitoly vás nutí k dalšímu čtení, protože chcete vědět,co bude dál. Za mě super oddechovka a do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo to byl.

oolinkaa
09.10.2022 5 z 5

Shari to umí a stále nezklame . Neustále si myslíte , že už konečně víte , kdo je vrah a pak je zase všechno jinak . Čtivé , za den přečtené .. těším se na další knihy

marketa7
08.10.2022 4 z 5

Potřeba přečíst si detektivku příjemnou i napínavou byla splněna. Jen hádání pachatele nebylo vůbec jednoduché, každou chvilku jiný tip :-)

zuzana2599
07.10.2022 5 z 5

Shari Lapena je určitě nejenom pro mě sázka na jistotu. Kdo je v této bohaté rodině Mertonových vrahem vlastních rodičů ? Je touha po majetku až tak silná, že je někdo schopný tak brutálních vražd ? Nepříliš šťastná rodina je skvělé čtení s rychlým spádem, které lze jen stěží odložit. Dokonalá zápletka a vraha lze pouze uhádnout, do konce nikdo neví, kdo vraždil. Epilog závěrem byl pomyslnou třešničkou na dortu.
Ještě pár dnů mi příběh v mysli zůstane a budu přemýšlet nad neskutečnou krutostí, zlobou a zlem, kterého je člověk schopen. Kam až může zajít lidská záštˇa nenávist ?

janina66
06.10.2022 5 z 5

Výborné, velmi čtivé, krátké kapitoly. Knihu jsem jen nerada odkládala. Konec mě trošku zklamal, do poslední chvíle nevíte KDO?

Lufiik
05.10.2022 5 z 5

Naprostá pecka! Kniha nebyla obvyklým žánrem, po kterém bych sáhla. ALE jsem příjemně překvapená a autorka této knihy se tak pro mě stává oblíbenou. Doporučuji k přečtení! Těším se na další knihy.

mary2019
04.10.2022 5 z 5

Mám všechny knihy. I tato byla čitelná. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo rodiče zabil. Motiv měli všichni. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, ale pak jsem ji přečetla za tři dny.

Ondra_P
02.10.2022 4 z 5

Jako všechny předchozí knihy autorky, tak i Nepříliš šťastná rodina se čte s radostí. Vraha odhadovat až do konce knihy lze jen stěží, ovšem rozuzlení by mohlo být více propracované.

cornetka
01.10.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky, u které jsem se vážně nenudila. Co pár stránek, to nový podezřelý a tak je to po celou dobu čtení. Krátké kapitoly jsou v podání této autorky vážně skvělá volba. Za mě rozhodně palec nahoru!

Devorah
30.09.2022 5 z 5

Shari Lapena je s každou další knihou lepší a lepší a já o to více spokojenější.
Nepříliš šťastná rodina mi svým námětem a také stylem psaní pripomínala knihy od Agathy Christie, avšak s modernějším jazykem.
Co autorce zazlívám je fakt, že s pokračujícím dějem jsem s každou ukončenou kapitolou měnila vraha - čili asi padesátkrát, nutno dodat, neúspěšně :-) Úplný konec knihy mne pobavil, od spisovatelky skoro cynické zakončení. A my čtenáři se můžeme jen domnívat, jak tato story opravdu skončí.
Tleskám a těším se na další, alespoň tak dobré, dílo od této autorky.

Abikk
29.09.2022 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Neměla takový spád jaký od ní očekáváte po přečtení doporučení, ale určitě je napínavá a do samého konce jsem neměla tušení, kdo je vrahem. Od poloviny jsem už ani netipovala, kdo by jím mohl být.

FoxFox
29.09.2022 3 z 5

Asi už přestávám být cílovou skupinou těchto světových thrillerů, dlouho mě žádný neoslovil a nestalo se to ani tentokrát. Děj a myšlení postav se motalo pořád dokola, charaktery byly ploché, nikdo z nich mi nebyl sympatický (kromě Irenina kocoura). Za mě nuda, bohužel. Vždycky se nechám nalákat velkým humbukem a pak jsem zklamaná.

Lokina
28.09.2022 4 z 5

Mně se to líbilo. Sice to nemělo tak rychlý spád, jak se píše na přebalu, kniha je spíše pomalejší, některé záležitosti se tam opakují, ale i tak je čtivá a napínavá, o tom žádná. Mám ráda knihy, kde je příběh vyprávěn více postavami a tato není vyjímkou.
Typy na vraha jsem měla, nakonec to dopadlo jinak než jsem myslela. Konec je otevřený a svým způsobem zajímavý.
Za mě je kniha dobré, oddychové čtení a do tohoto počasí, je skvělým rozptýlením.

bookcase
25.09.2022 4 z 5

Mně se to líbilo, mám ráda takové pomalé rozplétačky, kdy si myslím, že znám vraha a ono houby. Jen mi vadil přítomný čas, to nemám v knížkách moc ráda.

Katulinka69
23.09.2022 2 z 5

To je vražda napsala. Tak na mě tato kniha působila.

Mayaotzin
22.09.2022 2 z 5

Asi jsem četla jinou knížku než ostatní, jinak si to hodnocení nedovedu vysvětlit. Taky mi naprosto uniká ta recenze od Pauly Hawkins z přebalu. Já jsem se nudila, rychlý spád? Ani náhodou, v podstatě 300 stran pořád dokola, napětí žádné, rafinovanost ani se zavřenýma očima. A bohužel i těžce předvídatelný závěr.

Jsem velmi zklamaná, četla jsem od autorky už mnohem lepší knihy, byť mají překvapivě horší hodnocení než tato.