Nepříliš šťastná rodina

Nepříliš šťastná rodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537567/bmid_neprilis-stastna-rodina-66324a16e803a.jpg 4 1712 1712

Brecken Hill je drahá adresa. Musíte mít hodně peněz, abyste tu mohli bydlet. Tak jako Fred a Sheila Mertonovi. Žádné bohatství vás však neochrání, když vám u dveří zazvoní vrah. Manželé Mertonovi byli brutálně zabiti pár hodin poté, co přivítali na velikonoční nedělní večeři své tři dospělé děti. Ty jejich smrt pochopitelně těžce nesou. Nebo ne? Na všechny čeká pohádkové dědictví. Náladového, nevypočitatelného otce nesnášeli a netečná matka se jich nikdy nezastala. Na jednoho z nich to bylo možná už příliš. Ale na koho?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Not a Happy Family, 2021

Interpreti: Martina Hudečková , Libor Hruška

Pavlína2019
31.08.2022 5 z 5

Ano, super to bylo, jsem spokojená.
Kniha je napsaná dobře, čte se výborně, a i díky krátkým kapitolám, vlastně sama. Výstižné, jasné popisy postav i děje.
Doporučuji všem.

Sixtinka144
31.08.2022 4 z 5

Od Shari Lapeny jsem četla všechny knihy, a většinou jsem naprosto nadšená. Začneme pozitivy tohoto příběhu. Autorka umí skvěle psát. Opravdu si myslím, že i kdyby psala o nějaké nereálné hlouposti, stejně by se mi to četlo dobře, protože ona to prostě umí. Většinu jejích knihy, včetně této, jsem přečetla na jeden zátah, protože se od toho nemohu odtrhnout a čte se to velmi rychle. Další fajn věc jsou postavy, které jsou taky velmi dobře napsané, i když ve většině případů to bývají naprostí blázni. Příběh je vyprávěn z mnoha pohledů, takže by se mohlo stát, že nevíte kdo je kdo, ale po pár úvodních stranách se podle mě hned zorientujete. Teď jdeme na to, co mi vadilo. Už u minulé knihy, Její konec, jsem vytknula konec. Tato kniha má přes 300 stran, něco se tam řeší, ale "velkolepé" odhalení přijde až na posledních pěti stranách, není pořádně vysvětlené ani dořešené. Jasně, je nám zde řečený motiv, ale nevidíme pachately do hlavy, takže nevíme, proč zrovna teď tohle udělal atd. Další věc, která mi vadí je až moc očividný vrah. Já teda skoro vždy vraha uhádnu, ale Lapena používá ve všech knihách pořád stejné vzorce. Vždy se nejméně ukazuje na člověka, co to opravdu byl, a proto lze vraha odhadnout velmi brzy. Takže tahle kniha pro mě byla spíše takovou jednohubkou, než nějakým super promyšleným thrillerem, ale stejně jsem si to užila, protože se to dobře četlo. Od autorka plánuji číst i další knihy, co ji u nás vyjdou, tak snad se teď někam posune, aby to nebylo tak stejnotvaré.

Kamčučák
31.08.2022 2 z 5

První kniha od této autorky, co jsem přečetla. Ale tohle mě rozhodně nenadchlo. Já miluji detektivní příběhy, ale tahle ne, ne a ne. Strašně hodně spletitý děj, pak tak v polovině si uvědomíte, že vraha už vlastně víte, takže žádný waw efekt nepřišel. A závěr? Nemastný a neslaný. Určitě si od autorky přečtu i další knihu. Přeci jenom je všude vychvalována a nebudu dělat závěry z jedné knihy.

ela1972
30.08.2022 4 z 5

Z knihy mám stejné pocity jako Magič. Každý byl trochu jinak ,,divný''. Konec uspěchaný a vysvětlení nebylo.

Magdyla.8
30.08.2022 4 z 5

Příběh byl velmi spletitý, taková menší detektivka v rodině. Bavili mě postavy, stále jsem přemýšlela, kdo by mohl být vrahem a každou kapitolu podezřívala někoho jiného. Bohužel mě trochu zklamal konec, který byl urychlený a ani jsme se nedočkali vysvětlení nebo důvod jednání vraha.

Acinore
29.08.2022 5 z 5

Skvělá jednohubka, přečteno za večer. Člověk podezírá snad úplně všechny, ale vrah je ve finále ten nejmíň pravděpodobný (i když v úvahu přišel taky). Nejde přestat číst, dokud nevíte jak to bylo. Za mě super!

Sabča92
29.08.2022 4 z 5

S vydáním nové knihy Shari Lapeny byla spojena i její návštěva České republiky. Jsem moc ráda, že jsem se s autorkou setkala také osobně. Nepříliš šťastná rodina je nejnovější psychothriller od autorky, který si opět se čtenáři. Zápletka se točí kolem mocné a bohaté rodiny, která sice netrpěla finančními nedostatky, za to strádala po citové stránce. Autorka si se mnou jako vždy hraje, mám různé teorie, ale ona si nechává poslední esa v rukávu až do samotného konce. Jsem ráda, že není jasné od první strany, co nebo kdo vraždil. Přiznám se ale, že v této knize mě ani jedna z postav nijak neohromila, nijak jsem si žádnou neoblíbila, a vlastně mi bylo jedno, kdo z nich vraždil.
Za samotný závěr opět tleskám. Její částečně otevřené konce jsou napsané úmyslně. Co se týče odhalení viníka tak z toho jsem moc pocitů neměla. Odhalení přišlo až v samotném závěru, a předtím k tomu moc věcí nenasvědčovalo.
Nepříliš šťastná rodina sice není mým nejoblíbenějším dílem od autorky, přesto se jedná o skvělý psychothriller, který jsem nemohla odložit.

Magdalenkačte
28.08.2022 5 z 5

Shari opět boduje!!!
Manželé Mertonovi jsou nesmírně bohatí lidé a ne moc dobří rodiče tří dospělých dětí. Jednoho večer jsou oba nalezeni mrtví a vypadá to na loupežnou vraždu. Roman rozplétá složité vztahy v této rodině a postupně odhaluje vraha.
Shari je mistryně románu o rodinných vztazích a komplikovaných psychologických zápletek.

Dagmar58
28.08.2022 4 z 5

Za mě další super čtivá knížka od této autorky, děj rychle ubíhá, příběh má spád, Shari Lapena je prostě jistota. Za sebe můžu doporučit k přečtení!

Brembelik745
28.08.2022 4 z 5

Pěkně zamotaný příběh, kdy do poslední strany nevíte kdo to udělal.... No chyba je v tom, že ani pořádně na konci to tak nějak "nevíte" i když víte.... Samotný konec byl tak trochu narychlo ukončeny. Žádné vysvětlení, žádné wau se nekonalo.... Ale kniha je čtivá, má spád... Doporučuji u když patří mezi slabší knihy od Shari Lapeny

Arsi007
27.08.2022 3 z 5

V průběhu čtení podezříváte naprosto každého, což je asi i záměr autorky a za to palec nahoru. Závěrečné vyvrcholení bylo ale velmi slabé a bez jakýchkoliv předchozích indicií. A to mě prostě neba.

Správný (psycho)thriller s detektivní zápletkou by měl podle mě gradovat, na konci by vám měla spadnout brada a zpětně by měl každý krok vraha dávat smysl. Ve společném chatu někdo upozornil na to, že když Lapena píše, nemá předem promyšleného pachatele. A to je dle mého skromného názoru veliká chyba.

IG: @hanybooks

ještěrka38
27.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelně dobré.. Víc netřeba dodávat .

PaníLenka
26.08.2022 3 z 5

Napínavé to rozhodně bylo, příjemné nenáročné čtení, ale konec mě trochu zklamal.

Kubajzz
26.08.2022 4 z 5

Kdo ze sourozenců je vrah? Nebude to nakonec chůva nebo nevlastní sourozenec? A co teta? Hezké čtení, kde do poslední chvíle člověk neví, kdo to udělal :-) Rozhodně doporučuji.

cukrovka
25.08.2022 5 z 5

Opět krásné počteníčko. Krátké kapitoly zvyšují napětí, všechny postavy dostávají prostor pro vyjádření a každý může být vrahem. Autorka nás nechává v nejistotě a až v úplném závěru jen tak mimochodem promluví vrah.

Pája699
24.08.2022 5 z 5

Jak už se avizuje na obálce knihy…do poslední stránky nebudete přesně vědět, kdo je vrah. Já to tak tedy měla. Podezřívala jsem úplně všechny :-D Knihu řadím k jedné z těch lepších od autorky. Mě tento příběh neskutečně sedl a bavil. Děj ubíhá rychle a dobře se čte.

LeSk
22.08.2022 5 z 5

Perfektní čtení, které vám nedá spát. Napnutá jsem byla od začátku až do poslední stránky. Každou chvíli jsem si myslela, že je vrah někdo jiný, totálně zapletený děj, který mě extrémně pohltil. Vrah se přiznal, ale konec mi přišel takový "nedokončený", rychlý, useknutý. Velmi doporučuji, přečteno za dva dny.

eM.017
22.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se četla úplně sama. Klasická Lapena. Dva dny a je konec. Postav v příběhu naštěstí není moc. Rodina je ale děsný psycho :)) No a konec? Jak napsala @happy-smile, přijde tak jakoby nic. Prostě najednou se ozve vrah se svojí myšlenou. Žádná zásluha detektivů se nekoná. škoda. Ale těším se na další .

Hella
22.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Tak trochu se mi chce říct, že dostali, co si zasloužili. Akorát tedy dětičky taky měly svoje.... viz třeba ty náušnice.
Ale kniha dobrá a četla se sama, doporučuji.

Corly
21.08.2022 5 z 5

To je prostě Lapena! :-) Po poslední trošku slabší ( Její konec ) jsme zase zpátky v její typické psychodrámě :-) Tady byli podezřelí úplně všichni! A poměrně dlouho...i když jsem si vraha tentokrát správně vytipovala, stejně jsme mateni až do konce...který si každý zase musí přebrat...:-)
Velice silný kousek! A čte se to tak rychle a tak dobře, že jediný mínus je, že je brzo přečteno!