Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2956 2956

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Summer7
05.01.2020 3 z 5

První setkání s autorkou a byla jsem mile překvapena. Děj začíná po příjezdu hostů do odlehlého penzionu kdesi uprostřed ničeho, atmosféra a prostředí je v knize popsáno na jedničku. Děj a styl trošku připomíná černoušky od Christie, ale to vlastně nevadí. Ze začátku jsem měla dost problém se zorientovat ve všech postavách, kdo ke komu patří apod. Uvítala bych tedy větší seznámení s postavami hned ze začátku, na druhou stranu dějově se to hodilo až do druhé části, kdy každý při společném podezřívání všech, postupně odkrýval svůj příběh a tajemství. Nečekejte mrazivý thriller, ale dobrou detektivku. Určitě zkusím i další dílo autorky.

JitkaHambi
05.01.2020 4 z 5

Perfektní!Moc mě kniha bavila, nemohla jsem přestat číst.Skvěle popsaná atmosféra, charakteristika postav, přišlo mi jak kdybych tam byla s nimi, brrrrr :-) A autorka se snaží čtenáře tak zmást, že jsem opravdu do poslední chvíle netušila kdo je pachatel.

kuttnerovka
05.01.2020 5 z 5

Perfektní, čtivé, přečetla jsem jedním dechem. Zprvu mi to připomínalo černoušky, autorka však vše obrátila a závěr překvapil. Až do konce knihy jsem vraha neodhalila, takže úspěch ;) Líbilo se mi perfektně vylíčené i velké množství postav.

Viviana-Mori
05.01.2020 5 z 5

Za mě fakt dobrý. Dokonale vykreslená atmosféra - nejprve malebný zasněžený hotýlek, potom děsivé a temné místo činu. Já bych tam zešílela. Nedivím se, že hlavní hrdinové byli uzlíček nervů a vzájemně na sebe vrhali podezření, musí být šílené být v úzkém kruhu lidí a nikomu nemoct věřit a bát se o krk. Měla jsem několik tipů, kdo je vrah, ale netrefila jsem se. Což je vlastně dobře.
Dávám pět hvězd za to, že se dobře četla, že jsem dokázala vše vidět živě před sebou a že mě udržela do poslední chvíle v napětí.

bublinka13
04.01.2020

Velmi příjemné překvapení. Přečteno za dva večery (v době před dětmi bych oželela spánek a četla na jeden zátah). Atmosféra opravdu skvělá. Autorka šikovně nenápadně přesouvala podezření z jedné postavy na jinou a já tak do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

Čtenářka29
03.01.2020

Jeden večer jsem začala číst a druhý večer už byla přečtena :) opět skvělá knížka která se nedala odložit :)

kikies
03.01.2020 4 z 5

Příjemně mrazivý příběh ze sněhem zavátého hotelu.... Brr! :-) Fakt dobrá detektivka klasického stylu - autorka drží laťku poměrně vysoko. Čte se moc dobře a závěr snad i překvapí. Doporučuji.

klarence
03.01.2020 3 z 5

na Nový rok výborná oddechovka..jen zavěr mi přišel trochu zrychlený,ale jinak super

buldozer5
03.01.2020 4 z 5

Jsem rád, že jsem mohl začít nový rok s touhle knížkou, byla to taková sázka na jistotu, autorka to jako vždy zpracovala skvěle. Líbí se mi, že se každé postavě vázal nějaký její osobní příběh, který potom donutil člověka uvažovat, kdo je vrah.
Čtenáře knížka po celou dobu udržovala v napětí, měl jsem ji rychle přečtenou. Jen mě maličko zklamal závěr, z toho, jak se námět tvářil, jsem čekal nějaké lepší rozuzlení.

Martasek5
02.01.2020 5 z 5

Tady nemám co vytknout. Autorka mě velice překvapila, od knížky jsem se nemohla odlepit. Ze začátku jsem si musela každou chvíli připomínat postavy, bylo jich tam najednou moc. Ale děj Vás brzy vtáhne, že se i ve velkém počtu postav začnete orientovat.
Před samotným rozuzlením děje jsem byla strašně zvědavá, na koho to celé padne. Knížku rozhodně doporučuji, obzvlášť na zimní večery :)

jahlina
01.01.2020 5 z 5

Znovu jsem si ověřila, že k vytvoření napětí není potřeba vymýšlet složité zápletky a šokující vraždy s nechutnými detaily. Dobře se mi to četlo.

d.a.s.a
31.12.2019 4 z 5

Bavilo mě to, na Černoušky nemá,ale jako zimní oddychovka dobrý. A závěr se mi líbil.

studentice
31.12.2019 4 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno za tři dny:)

Aghatte
30.12.2019 4 z 5

Bavilo mě to, bála jsem se, vraha jsem neodhadla, jelikož zápletka a příčina byla dosti překombinovaná a rozhodně originální, vlastně dost ubohá, aby muselo zemřít tolik lidí, ale to myslím v kladném slova smyslu :-)
Detektivka v klasickém stylu, a dobrá. Pěkně vylíčené prostředí i charaktery postav. Přečteno za dvě noci.

Ivaiva
28.12.2019 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky a jsem mile překvapena. Detektivka jak má být. Napětí gradovalo, podezření přecházelo z jedné postavy na druhou a závěr byl překvapivý.

LuckaH2
28.12.2019 4 z 5

Škoda, ze jsem si ji nevazala na dovolenou na hory:-) napínavé, ledové, strasidelne, místy moc prekombinovane, tolik vražd,ale přečteno jednim dechem.

Neami2
27.12.2019 4 z 5

Zatím jsem četla všechny knihy od této autorky. Přijde mi, že tato kniha byla asi nejlepší, i když rozuzlení už mi přišlo trochu uspěchané.

Mojepočteníčko
26.12.2019 3 z 5

Taková dobře napsaná detektivka. Víc asi nemám co dodat. Žádné extra emoce ve mně příběh nevyvolal.

pet_pet
26.12.2019 4 z 5

Kniha super, hodně mi připomíná starou, dobrou :-) klasickou detektivku, i tím prostředím. Velice čtivé.

Barussat
26.12.2019 5 z 5

Tohle bylo moje první seznámení s autorkou a musím říct, že kniha mě dost bavila. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale pak jsem si zvykla. Líbil se mi námět a už mám doma půjčenou další knihu.