Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2953 2953

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

kolacky
29.01.2020 3 z 5

A vrahem je zrovna ta osoba, která se mi docela líbila... :-(

hel-ca
28.01.2020

Dobře se četlo, napínavé,čekala jsem, že vraždy budou pokračovat.

Bonbonierka
27.01.2020

Napinavy nervy drasajici pribeh, autorka nezklamala, precetla jsem jednim dechem, doporucuji precist ????

Sixtinka144
27.01.2020 5 z 5

Panejo, já jsem se snad nikdy nebála u knížky, a to jsem četla už spoustu thrillerů/horrorů, které byly o hodně děsivější než tento příběh, ale... Z nějakého důvodu mě tato knížka hrozně vystrašila a nemohla jsem kvůli ní ani usnout ????????‍♀️. A to ani není zas tak drastická! Jinak od autorky už jsem četla manželé od vedle, která byla fajn, ale tohle? Tohle je fakt pecka!!! Celou knížku jsme si marně tipovala, kdo je asi vrah, a jaký má sakra motiv. Příběh má hezkou dějovou linku a knihu můžu určitě doporučit! ( Akorát asi ne v noci před spaním) .

lenka.plaszova
26.01.2020 5 z 5

Zpočátku jsem se obávala množství postav, ve kterých jsem se však poměrně rychle zorientovala. Kniha je čtivá, dokonale mě vtáhla o děje a v jednu chvíli jsem nedokázala přestat číst. Závěr knihy pro mě byl nečekaný a překvapivý, možná bych ale ocenila ještě trochu víc napínání.

Doubravka1975
24.01.2020 5 z 5

Super!!! Čtivé a napínavé od začátku až do konce. Vůbec jsem netušila, kdo za tím stojí i jsem se trochu bála ( četla jsem do noci, tak ta tma a zima - zapomněla jsem si zapnout topení, udělali svoje....)

Hendrychova.K
23.01.2020 4 z 5

Moc dobře se četla. Nenáročné, zajímavé, napínavé. Já jsem byla spokojená.

Luciáš01
23.01.2020 3 z 5

Nezávisle na sobě se v jednom horském hotelu sejde několik charakterové rozdílných lidí. V hotelu hledají klid a odpočinek, neboť tam není telefonní signál ani internet. Je to ideální místo na ničím nerušený víkendový odpočinek. To se ale změní ve chvíli, kdy udeří sněhová bouře, která hotel úplně odřízne od okolního světa. K tomu všemu se hned první noc stane nehoda a krásná Dana spadne ze schodů. Nebo to nebyla nehoda? Mezi hosty panuje trochu pochybností, atmosféra houstne, všude je zima a tma. Baterie v telefonech, které slouží jako svítilny, docházejí. Pak se stane ale něco dalšího, co jednoznačně ukáže, že Danin pád nebyl nehoda. Navíc postupně začínají vyplouvat na povrch kostlivci zavření ve skříních jednotlivých hostů. Jestli chcete vědět, jak vše dopadne, přečtěte si knížku ;-)

Kniha je inzerovaná jako thriller, ale dle mého názoru je to spíš napínavější detektivka s thrillerovými prvky. Upřímně řečeno se děj v knize trochu vlekl, než se něco stalo. Většina knížky byla malinko nezáživná, utahaná. Milým překvapením byl konec, který se velice povedl. Musím říct, že na základě recenzí jsem asi na knížku měla přehnané nároky. Kniha není špatná, ale doporučuji ji spíše lidem, kteří mají raději dramatičtější detektivky než thrillery.

lofasovec
22.01.2020 4 z 5

Pasivně a aktivisticko-degenerativně laděný text, který strukturalisticky a dynamicko-perspektivně láme syžetickou uchopitelnost nad rámec běžné literární percepce. Lze pochválit agresivní čtenářskou nátlakovost spojenou s karpální otáčivostí, nicméně finalizace jest poněkud hekticky determinovaná. Proto hvězda dolů.

PetraBery
22.01.2020 4 z 5

Deset hostů v odlehlém hotelu, který zůstane při sněhové bouři odříznut od elektřiny a možnosti místo opustit. První smrt na sebe nenechá dlouho čekat a začíná kolotoč obviňování, odhalování pravdy a neustálého strachu. Autorka má čtivý svižný styl a její knihy se mi opravdu dobře čtou.

hey123
21.01.2020 5 z 5

Autorka patří k mým oblíbeným. Sice u mě pořád vedou Manžele odvedle, ale tato kniha me take velice vtahla. Připomínala mi 10 malych cernousku.. Ale nakonec tu nebylo tolik mrtvol. Napinave az do konce, kapitoly napsané, dle meho nazoru, velice ctive. Doporucuji

maličkán
21.01.2020 5 z 5

Shari Lapena prostě umí. Všechny 3 knihy se mi moc líbily. Nevítaný host mi hodně připomínal staré klasické detektivky např. od Agáthy Christie. Byl to trochu jiný styl než předcházející dvě. Ale za mně perfekt. Krásně popsána atmosféra, napětí se stupňovalo a ten závěr mne dostal. To jsem vůbec nečekala. Doporučuji.

gemi
20.01.2020 3 z 5

Třetí a zatím nejlépe hodnocená kniha autorky mi přišla naopak nejslabší. Ne, že by nebyl čtivá a napínavá, ale je to parafráze na Deset malých černoušků, jenom ne tak promyšlená a nedotažená do geniálního finále. Je to zkrátka neoriginální.

Rozjezd je pomalý, vyvrcholení naopak velmi rychlé až zbrklé. Místo pozvolného rozplétání je během několika stran hotovo na základě jediné indicie.

Co mi ale na knize vadilo nejvíc, byl velký počet postav. V předchozích knihách se Lapena soustředila na dvě až tři hlavní postavy. Tady je figur jako na Orloji. Člověk se v nich nakonec zorientuje, ale ještě v půlce knížky zoufale přemýšlí, kdo je proboha ta Beverly...

Jinak první kniha, ve které nevystupuje detektiv Rasbach.

hedvikasylar
19.01.2020 4 z 5

napínavé. zajímavé, nepředvidatelný konec.

Angelicca
19.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha ze zimního období. Od první stránky jsem se už od knihy nemohla urvat a přečetla za víkend. Přesně moje gusto: horská luxusní chata, propletené příběhy hostů, mladí lidé, krimi. Těším se na další knihu od této spisovatelky. Vřele doporučuji k přečtení!!!

oolinkaa
18.01.2020 3 z 5

Asi zatím nejslabší díl od Lapeny, ale stále na dobré úrovni. Jen mi přišlo zbytečné protahování děje, stále se omílalo vše dokola. Každopádně vrah nebyl znát do konce , který mě vskutku překvapil ..

tereza8
17.01.2020 5 z 5

Tak tohle se povedlo! Kniha se četla jedním dechem. Kdybych mohla, dám 6*.

Nymfadora.T.
15.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, celkem rychlý spád, jen ten konec nic moc.. dvě předchozí knihy byly lepší.

Madi
15.01.2020 4 z 5

Manželé odvedle se mi líbili o trošku víc. Ze začátku jsem měla docela solidní guláš se jmény, ale to si časem sedlo. Musím strhnout hvězdičku za konec, podle anotace jsem čekala něco hororového, tady hororového nebylo ale nic.
Jak už tu psalo víc lidí, taky mi to hodně připomínala Poirota.

Januli
14.01.2020 5 z 5

Jo tak tohle by šlo. Knížka mě brala od začátku do konce, díky tomu, že měla celkem málo stran, žádné zbytečné natahování, kniha mela spád, nenudila, byla napinavá, až jsem se chvílemi bála: D . Ráda doporučim.