Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

aneta2901
05.02.2020 5 z 5

Velice čtivá detektivka kterou všem vřele doporučuji ✔️ Z počátku jsem měla problémy se orientovat kdo je kdo (více postav na mě působilo zmatečně). Ale díky tomu že děj odvyprávěla každá z postav, že se střídaly ve vyprávění a v jejich pohledu jak situaci vnímaly, to bylo bravurní a rychle mě opět vtáhlo do děje. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a na mé poměry jsem jí měla přečtenou velice rychle. Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo byl vrahem.
Snad jen jediné mi vadilo a to byl poslední odstavec v knize, tušila jsem to a zůstalo to viset ve vzduchu prostě.

Janaves
05.02.2020 5 z 5

Líbila se mi víc, než Manželé odvedle a Někdo cizí v domě. Měla spád, dobře se četla a vraha jsem neodhalila.

Evik84
05.02.2020

Knížka se mi líbila, stejně jako předchozí dvě od autorky. Popis malého hotelu, knihovna s krbem, zimní krajina. . ., úplně si dokážu představit jak tam sedím a čtu si.

SSTknihy
04.02.2020 3 z 5

Těšila jsem se na klasiku ve stylu Agathy Christie, a upřímně, kdyby bývala autorka svou inspiraci Deseti malými černoušky přiznala, mohl se děj rozvíjet zajímavěji a mnohem tajemněji. Takhle se z dobře rozehraného příběhu postupně stala fraška s nevěrohodně jednajícími postavami a s křečovitou snahou o překvapivý dvojitý konec. Bohužel od Manželů od vedle, mají za mne autorčiny knihy sestupnou tendenci.

JessieEx
04.02.2020 5 z 5

Perfektní detektivka! Téměř nemám výtek. To, že se vyprávění střídalo z pohledů různých postav, mi kupodivu nevadilo, naopak to bylo velmi dynamické. Taková příjemná jednohubka.
Vrahem mohl být naprosto kdokoliv, autorka jej klidně mohla vybrat pomocí rozpočítadla :) takže díky tomu rozuzlení nebylo žádné wow, prostě jak z klasické detektivky. No naštěstí tomu korunu nasadil poslední odstavec. Ten byl šokující, super a řekla bych typicky "Lapenovský". Doporučuji!

Ivulka90
03.02.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale byla asi nejslabsich z knih, ktere jsem od autorky cetla - asi je to i tim, ze je treti v poradi a princip vystavby pribehu je porad stejny. u všech knih teto autorky, ktere jsem cetla, vidim inspirace Panoptikem od J. Deaverra.

SimonaP
02.02.2020 4 z 5

Knížka byla napínavá, s tajemnou atmosférou, netušila jsem do poslední chvíle, kdo za tím vším je.

i_vanička
01.02.2020 2 z 5

Taková předvidatelná oddechovka.

lagareta
01.02.2020 4 z 5

Přečteno během dvou dnů, za mně zatím nejlepší kniha od autorky. Zajímavé, že v jejich knihách mám vždycky problém najít nějakou postavu, se kterou bych mohla sympatizovat. Tady to byli alespoň do jisté míry David a Riley, za to těch nesympatických má v knížce vždycky plno:)

Katulinka69
01.02.2020 4 z 5

Zhltnuto jedním dechem, krátké kapitoly, žádné zbytečné fráze, mělo to štávu až do konce

Puntíkatýhrnek
01.02.2020 4 z 5

Nemám moc ráda vyprávěcí styl autorky, nicméně do tohohle příběhu prostě sednul. Příběh jako detektivní klasika Agathy Christie je povedený...za mě určitě nejlepší kniha od autorky.

Myrna
31.01.2020 4 z 5

Výborná kniha, děj má spád, napětí, přečetla jsem na jeden zátah a opravdu jsem netušila kdo je vrah....a bylo to nakonec velké překvapení...doporučuji....p. s. připomíná mi trochu film Vlčí bouda z roku 1987 ;-) .

Barsine
31.01.2020 3 z 5

Jakože dobrý, vraha jsem nepodezírala, i když všichni jím mohli koneckonců být, když šlo do tuhého. Líbilo se mi, ze příběh byl zasazen do zasněženého hotýlku, ten pocit tepla krbu a podávané horké kávy jsem si vychutnávala, venku řádila ledová vichřice, nedojít na ty vraždy, tak super. Ale o čem bychom pak četli, že? Jo bylo to celé fajn, ještě jsem čekala na nějaké doluštění, usvědčení třeba za pomocí advokáta Davida (mimochodem jeho názory týkající se vražd, coby odborníka, tam byly žádoucí) - ale to autor nechal na čtenářově fantazii. A souhlas s komentářem níže, taky jsem si při čtení vybavila Deset malých černoušků :-)

Hell_Rihova
31.01.2020 4 z 5

Trošku jiná kniha než její předešlé, trochu mi to připomínalo příběhy Taylora Adamse, kdy se lidé ocitnou na místě, odkud není jen tak úniku. Líbilo se mi, jak autorka příběh pojala, sice jsem ke konci tušila, kdo by za tím vším mohl stát, ale i tak jsem byla překvapená, jak to všechno ve skutečnosti bylo a co tomu předcházelo. Kniha byla čtivá, napínavá, dobře propracovaná, dokonce se mi líbila o trochu víc než Manželé odvedle a Někdo cizí v domě.

Jenny055
31.01.2020 2 z 5

Hneď pri druhej vražde mi kniha pripomenula 10 malých černoškov od Agáthy Christie, len trochu upravená. Asi som očakávala viac. Podľa komentárov nižšie som si myslela, že to bude niečo mimoriadne. Dokonca mi nesedel ani spôsob písania v prítomnom čase (čo mi zvyčajne nevadí). Postavy v knihe A. Christie boli cielene pozvané na ostrov za spáchanie zločinov, ale tu to boli normálni náhodní hostia, tak mi vadilo, že skoro všetci mali \"mŕtvolu v kufri\". Dve hviezdičky dávam za to, že som naozaj chcela vedieť, kto je vrah a dočítala som to do konca.

skyline
30.01.2020 4 z 5

Thrillery mám ráda, tenhle byl pohodový.
Příběh je dobrý, dobře se čte i když má občas nezáživná místa ale chce se vám číst dál dokud není konec, protože jste zvědaví na vraha i když typ máte. Rozhodně stojí si počkat na konec. :-D za ten dávám čtvrtou hvězdu, nebo spíše za konkrétní odstavec. Ale k tomu se dostanete sami.

Refadora
30.01.2020 4 z 5

Hodně čtivá a napínavá knížka, čte se jedním dechem a skoro nejde přestat.. Líbilo se mi, že autorka na začátku představila všechny postavy a snad všechny se na chvíli ocitly v roli vypravěče- mohla jsem se do nich trochu vcítit a zjistit, jak uvažují. Od začátku jsem také tipovala oběti a pachatele- oběti jsem částečně uhodla, ale kdo za útoky stojí jsem neodhalila. A ještě musím říct, že jsem si chvílemi připadala jako ve hře Městečko Palermo ;-)

LucaR8
30.01.2020 5 z 5

Ještě jsem od autorky nečetla knihu, co by mě zklamala. Příběh poutavý, čtivý a opět konec, který jsem nečekala (co se vraha týče)

skableska
29.01.2020 4 z 5

Psycho, psycho, psycho a zase psycho. Kniha napsaná výborně, avšak nemůžu nenapsat, že jsem v ní viděla velkou podobnost knihy od Agathy Christie - Deset malých černoušků. To mi trošku zkazilo celý dojem z knihy. Kdybych knihu od Christie neznala, hodnotila bych asi mnohem lépe.
Celkově na mě příběh působil velice ponuře, musela jsem si dávat pauzy mezi čtením, no jednoznačně cíl, který autorka měla, u mě byl splněn... Avšak žádné extra překvapení na konci se nekonalo. Dávám mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale doporučuju. Manželé odvedle u mě ale vítězí :)

MonikaK
29.01.2020 4 z 5

Od této autorky jsem četla Někdo cizí v domě a bohužel se mi nelíbila. Pak jsem zkoušela Manželé odvedle a odložila. Proto pro mě byla tato kniha velkým překvapením. Jednoduchý příběh, odehrávající se na místě, které je odříznuté od světa, protože kolem zuří zimní bouře. Ideální. Upřímně, kdo by si nechtěl přečíst příběh z takového prostředí. Navíc byl velmi čtivě napsaný, jednotlivé kapitoly se četly rychle a kdo je vrah nebilo do očí. Tuto knihu jsou si opravdu užila. Kdyby to byla detektivka, hodnotím přísněji, ale jako thriller hodnotím velmi dobře.
P.S.: Malý spoiler, když popisujete příběh z pohledu všech postav a jedna z nich je vrah, vždy se soustřeďte na tu, na kterou skoro zapomenete, že tam je. Autor vám totiž o vrahovi může říct ze všech nejméně. (Pokud se v popiscích nevrací do minulosti)