Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

laeela
08.03.2020 3 z 5

Knížku jsem přečetla za půl dne díky tomu, že jsem byla nemocná, písmenka se mi částečně mihala před očima a kvalitě mého čtení tato knížka i zcela odpovídala. Téma bylo už mnohokrát a lépe zpracované. Kniha mě bavila asi do půlky, pak už jsem byla jen zvědavá. Podstatou takového příběhu je, že ve skupině musí být někdo, kdo mi je sympatický, i když je z něj nakonec třeba vrah. Tady žel nikdo takový nebyl. Zápletka nepravděpodobná. Příběh zmatečný. V zápletce místa bez vysvětlení. Nakonec voila, nebylo třeba forenzní, nebylo třeba koronera, rozluštil to jeden předmět. Motiv musela autorka dovysvetlit na posledních stránkách, jinak bychom se k němu nedostali. Takže doporučuji pouze až vám bude ouvej a přes treštění hlavy se vám písmenka budou míhat, což je pak škoda pro lepší literaturu.

Jamira
08.03.2020 5 z 5

Skvele.. Moderni Agatha. Do posledni stranky jsem netusila, kdo je vrah.. :)

yaakub
07.03.2020 3 z 5

Kniha se mi dobře četla, ale děj mi přišel hodně nepravděpodobný. Konec nic moc

Pavel_luke55
06.03.2020 4 z 5

Nejdřív sem těžce tápal, kdo je kdo a musel jsem se v knize vracet. Příběh mě ale velice bavil, bylo to zajímavé a barvitě vykreslené prostředí. Kniha mě bavila víc, než Manželé odvedle.

Jumpova
02.03.2020 4 z 5

Celou dobu sem byla docela napnutá, měla jsem svůj tip na vraha, ale netrefila jsem se. Takže rozuzlení mě překvapilo, ale celkově to vysvětlení proč se to stalo - to se mi nějak moc nelíbilo, přišlo mi to takový překombinovaný. Proto dávám 4 / 5.

Dandy1
01.03.2020 4 z 5

Trochu psychopatické čtení na jeden večer. Bavilo mě to.

Majdalenka
01.03.2020 4 z 5

Skupina lidí přijede na místo odkud nemohou odjet a postupně jsou zabíjeni.. Ano tenhle scénář funguje a funguje i v této knize. Jen konec mi přišel trochu moc rychlý..

gnocchi
29.02.2020 3 z 5

Asi jsem čekala od knihy trochu víc. Zhruba od poloviny jsem tušila, kdo je vrah, jen jsem v hlavě měla jiný důvod, proč zabíjí.
Ke konci mi připadalo, že autorku samotnou už děj nebaví, tak zvolila nejjednodušší a nejrychlejší konec.
Tak proto tentokrát dávám 3*.

Baru.F
27.02.2020 4 z 5

Kniha má v sobě prvky čerpající ze námětů Agaty Christie, nicméně dokáže zaujmout od první strany. Popis hotelu je vykreslen takovým stylem, že člověk má hned chuť si sbalit kufry a vyrazit do hor- dokud nepříjde první smrt.
Kniha je čtivá, člověk má potřebu hádat a neustále pátrat po tom kdo za vše může..a musím říct, že jsem byla překvapena rozuzlením. Absolutně bych to nečekala.

harena
26.02.2020 4 z 5

Napínavé čtení to rozhodně je, takových Deset malých černoušků. Jen jsem si nepamatovala, kdo byl u Agáthy vrahem a tak jsem ho nepoznala ani tady. Dobře se četla, krátké kapitoly, větší řádkování, přečteno za jeden den.

Pafy
25.02.2020 4 z 5

Vraha jsem netušila až do konce :-) že začátku se mi kniha trošku vlekla, ale ke konci už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne :-)

Opatov
23.02.2020 4 z 5

Moje třetí kniha od Shari Lapena. Audiokniha. Musím říct, že jsem se při téhle detektivce docela bála, audiokniha je na rozdíl od knihy doplněna hudbou, která zdařile doplňuje už tak napínavý děj. Příběh z pohledu jednotlivých aktérů se opravdu povedl, každou chvíli jsem podezřívala někoho jiného. Lapena má překvapivé konce, právě to se mi na jejích knížkách líbí. Ale tentokrát mi ten konec prostě zkazil dojem z celé knížky, ze které jsem byla hodně nadšená. Motiv vraha na základě úplně neznámých faktů mě hodně zklamal.

Adell-ka
22.02.2020 5 z 5

Super napínavé čtení, děj má spád a postavy jsou dobré popsané a propracované. Opravdu mě to bavilo a podle mě je to nejlepší kniha od této autorky.

Mrňous1
22.02.2020 5 z 5

Tak podle mě super. Líbila se mi určitě více než Někdo cizí v domě a možná i o trochu víc než Manželé odvedle. A že se to podobalo deseti malým černouškům od Agathy Christie mi vůbec nevadilo.
Vraha jsem si tipla dobře, ale motiv ten uhádnout nelze. Aspoň mi se to nepodařilo:-) Kniha se čte téměř sama a ten závěr, no ty autorka rozhodně umí, i když jsem trošku něco takového čekala, vzhledem k tomu, že ona vždycky na závěr vymyslí něco silného. Ale tentokrát to podle mě bylo jen pozitivní a knihu to dokonale zakončilo.

Zzofinka
22.02.2020 5 z 5

Naprosto strhující čtení! Do poslední stránky nevíte, jak to dopadne. Úžasný styl, výborny příběh. Víc takových!

NymphMaeve
18.02.2020 5 z 5

Opět úžasná kniha. Musím říct, že jsem se nechala malinko unést už dopředu tím srovnáváním s Agathou Christie a její detektivkou Deset malých černoušků. Vnímala jsem od začátku veškeré náznaky, přesto jsem neměla ani páru, kdo je vrah, o motivu nemluvě. Rozuzlení až na posledních pár stránkách tomu dodává mnohem více napětí a akce. Ledová bouře a hotel na konci světa bez signálu či jiného spojení, navíc s výpadkem elektřiny. Postavy velmi charismatické a celkově skvěle vykreslené, jednoduše zapamatovatelné a přesto tajemné. Každý má svá tajemství. V příběhu jsem se nenudila ani chvíli a střídání vyprávění postav zde působilo neskutečně uvolněně a příjemně. Nádherná kniha s perfektní detektivní zápletkou a úžasně čtivým dějem. Skvělé dílo autorky.

klarinka9974
18.02.2020 5 z 5

Byla jsem překvapená, i když jsem očekávala vážně velkou pecku, záhadu za záhadou, na konci nečekané odhalení, tak i přesto všechno se kniha povedla. Začátek se rychle rozjel a poté se jen nachází jedna mrtvola za druhou a každý obviňuje každého. Neměla jsem ani tušení kdo za tím vším stojí. Promyšlený, dobrý, zápletka vysvětlena a vražda odhalena....

Domisek1
18.02.2020 5 z 5

O knize jsme měla jiné očekávání. Ale četla se dobře

Zdenca79
17.02.2020 5 z 5

Poutavá kniha, za mě rozhodně lepší než Manželé odvedle.... doporučuji

vanilka231
17.02.2020 5 z 5

Za mě super, nemohla jsem se odtrhnout a četla skoro jedním dechem.Doporučuji. I ten konec stal za to.