Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2950 2950

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

zdehan
24.03.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Val
23.03.2020 5 z 5

I když předchozí dvě knihy byly výborné, tahle je rozhodně o level výše. Famózně vykreslená ponurá atmosféra horského hotelu , směska postaviček z nichž má skoro každá na krku nějaký ten hřích a do toho rodící se vztah, kterému se neodvážíte fandit, protože nevíte .... Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst dlouho do noci. Super !!!

knihomolka78
22.03.2020 4 z 5

Opět velmi pěkná detektivka od této autorky. Děj rychle ubíhá, napětí nepolevuje a vrah zůstává dlouho v utajení.

Terka18
22.03.2020 5 z 5

Detektivka se mi líbila. Napínavá až mi občas přeběhl i mráz po zádech. Přečteno za jeden den, prostě musíte číst dál. Já teda vraha hned neuhodla.

mala.bloncka
21.03.2020 2 z 5

Trošku přitažené za vlasy, až se mi tomu nechtělo kolikrát věřit. Velmi průměrná detektivka..

prochajda
21.03.2020 4 z 5

Dobrá, napínavá detektivka, ale to množství obětí.....

Alzbetta
21.03.2020 5 z 5

Libila se mi a trochu jsem se i bála. Dokonce jsem uhadla i vraha.

RonnieSmithx
21.03.2020 4 z 5

Od této autorky jsem již četla knihu Manželé odvedle a musím říct, že tenhle kousek ji dokonale předčil. Už od první stránky jsem vědela, že tohle mě bavit bude a moje intuice měla pravdu, neboť jsem ji měla přečtenou ani ne za den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a já jsem si pomalu mezi postavami tvořila své oblíbence. Napjatě jsem čekala, co se stane, kdo umře a jak se to vlastně celé vyvrbí. Přiznám se, že poslední stránku jsem četla s úsměvem.
Rozhodné to není poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. Zatím všechny její knihy byly čtivé a její styl psaní mi naprosto sedl. Těším se na její další díla a Nevítaného hosta hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami.

Weru888
19.03.2020 4 z 5

Solidní detektivka.

Petronela16
18.03.2020 4 z 5

Veľmi dobrá a zaujímavá detektivka, taký by som povedala,moderný Christieovsky námet Dej perfektné ubieha, dobre sa to číta.Urcite nie moja posledná kniha od autorky.Za mňa skutočne veľmi dobre.

Michelleta
15.03.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, vzhledem k
téměř Hayleyovskemu tématu ponurého hotelu a sérii vražd a atmosféře se není koneckonců čemu divit. Na světový bestseller je to však z mého pohledu málo, knížka je velice pěkně napsaná, děj plynule ubíhá a čtenář se nenudí, nicméně se jedná o takové "klišé téma" a uznávám, že konec mě tak trošku zklamal. Vraha jsem sice netušila, ale vzhledem k plynulosti knihy nepřišlo ono kýžené "boom", pro které snad všichni čteme tento žánr plný napětí. Knihu hodnotím jako o dva body lepší střed, protože po vypravěčí linii jí není co vytknout...je to zkrátka taková příjemná "odpočinkovka".

BarBarBar
12.03.2020 4 z 5

Tak pro mě zatím nejlepší Lapena! Už jsem si říkala, že je to pro autorku poslední šance, protože předchozí dvě knihy se prakticky nedaly číst. Tohle mě bavilo, rychle to odsýpalo, hrdinové jsou takový průměr. Nikdo mě neštval a nikoho jsem si neoblíbila. Rozhodně můžu doporučit.

MiliKry
10.03.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší knížka od této autorky. Velké plus připisuji za to, že i když tam bylo velké množství postav, byly tak dobře popsané, že se nepletly. Sice člověk do poslední chvíle nevěděl, kdo je vrah, ale jinak mi knížka přišla nezajímava, občas nelogicka a místy nudna.

vojteska70
10.03.2020 4 z 5

Docela dobře se četlo, vzpomnela jsem přitom na 10 malých černoušků

Adél784
09.03.2020 5 z 5

Velice čtivý thriller, lepší než Někdo cizí v domě. Začátek je trochu pomalejší. Určitě jsou lepší thrillery, ale i tak určitě stojí za přečtení. Přečtena za jeden den. 4,5/5 Doporučuji

katushah
09.03.2020 5 z 5

Třetí super kniha od této autorky. A líbila se mi nejvíc. Skvěle vybrané prostředí, postavy a příběh. Do poslední stránky nevíte, kdo je vrah. Atmosféra jako hrom. Těším se na další knížku.

Dorča007
09.03.2020

Super knížka. Hezky se četlo a do konce knížky, jsem netušila kdo je vrah. Musím si přečíst další knížky od této autorky.

yetti09
09.03.2020 3 z 5

Tato autorka má knihy označené jako bestseller, popravdě nechápu proč. První kniha mě nebavila, druhou jsem nečetla a tato mi přišla průměrná. Knihu jsem si přesto koupila, zaujala mě výborná anotace.
Postavy byly hezky popsané, takže se čtenáři v příběhu nezaměnují, což je velké plus. Samotný příběh byl tak trošku nuda, žádná akce či napětí. Celá dějová stránka, byla velmi slabá a těžko uvěřitelná. Ještě podotknu, že postava Riley mě neuvěřitelně rozčilovala a závěrečný útěk byl opravdu nelogický. Celkově mi přišlo, že má příběh velké mezery.
Námět knihy měl velký potencionál, který zůstal bohužel nevyužit.
Musím ještě podotknout, že kniha má jen 256 stran, ale písmenka jsou opravdu obrovská (nechápu proč) a celkově jde vidět, že text je zbytečně roztahaný. Této knize by slušel menší formát s menším fontem písma. Vsechno je to asi marketing (větší kniha jde víc vidět), ale takto kniha vypadá jak pro začínající čtenáře. Navíc by kniha asi měla jen polovinu stran, takže by pak nemohla stát tolik peněz.... To je tak, když kvantita vítězí nad kvalitou...

Toledo
09.03.2020 3 z 5

Až do úplného konce jsem neměla tušení, kdo by mohl být vrah a čekala jsem alespoň na malou indicii. Dobré odpočinkové čtení, ale znám tucty jiných a lepších detektivních čtení...

reňa30
08.03.2020 4 z 5