Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2997 2997

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest, 2018

Pumpkin
11.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka, třetí, kterou jsem od autorky četla (manželé odvedle a někdo cizí v domě) a tahle se mi líbila zatím jednoznačně nejvíc. Popis penzionu byl na začátku tak úžasný, že kdyby mi nebylo jasné že se tam asi nestane nic moc dobrého, hned bych tam chtěla taky ☺️

EliBla
10.05.2020 5 z 5

Kniha má klasickou detektivní zápletku, ale je to čtivé a napínavé. Jednu chvíli jsem se i bála a byla jsem napjatá, jak to bude pokračovat. Závěr byl docela nečekaný. Určitě stojí za přečtení.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Předchozí knihy autorky se mi vůbec nelíbily, proto jsem k téhle přistupovala s nulovým očekáváním a jsem překvapená, že se mi opravdu moc líbila. Byla to klasická detektivka ala Deset malých černoušků, ale přesto svá, jiná. Moc hezky tam byly popsané jednotlivé postavy a do poslední chvíle bylo těžké uhádnout, kdo je ta bad person.

Pdede
09.05.2020 4 z 5

Napínavý příběh

Liss93
07.05.2020 5 z 5

Zpočátku jsem čekala thriller, ale jakmile se začaly kupit mrtvoly, došlo mi, že půjde o čistokrevnou detektivku. Dost mě při čtení napadalo, že jde o nové zpracování Deseti malých černoušků. Ale konec byl zajímavý a překvapivý, určitě nejlepší z autorčinných dosavadních knih.

Aligator805
06.05.2020 1 z 5

Bohužel jsem čekala víc. Kniha se dost vlekla. Postavy byly nezajímavé.

Prateri
06.05.2020 4 z 5

Knihu jsem si užila. Nebála jsem ani se nestrachovala, protože jsem zřejmě vycvičená příběhy spisovatele pana Cartera. Setkání neznámých lidí v rodinném hotýlku ve sněhové bouři strhne lavinu, která někoho zavalí a ostatní vyděsí. Důvěra a sympatie jsou v trapu a zbyl strach a podezření. Dočetla jsem po půlnoci a spokojeně šla spát.

Lucie2
06.05.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od této autorky. Mělo to tu správnou atmosféru, kterou od takového žánru čekáte. A ten konec?! Za mě super!

Turante
05.05.2020 4 z 5

Příběh mě hned od začátku vtáhl a velice se mi líbil. Sice jsem asi od 20. kapitoly tipovala správně vraha, ale netušila jsem proč. Za mě moc pěkné čtení.

Linda007
05.05.2020 3 z 5

Nic zajímavého, chvílemi to atmosféru mělo, ale to je tak vše. Řešení nic moc. Čekala jsem daleko víc.

SovaPálená
04.05.2020 5 z 5

Jednoduché čtení s nápaditou zápletkou. Napínavé do konce. Mohu jen doporučit.

peterkovasona
03.05.2020 5 z 5

Opětovně nezklamala :-)

Nunynka
03.05.2020 4 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená,ale čím déle jsem knihu četla,tak tím mě to přišlo moc překombinované. Ale je pravda,že ke konci jsem musela pořád číst,abych věděla jak to vlastně dopadne. Takže ve finále dávám čtyři hvězdičky.

VasnivaCtenarka
03.05.2020 4 z 5

Tento napínavý příběh vás polapí a nepustí. Rozjezd je poněkud línější a zpočátku se vám může zdát, že se neorientujete v postavách. Nenechte se tím odradit- v postavách se začnete za chvíli vyznávat a budete vědět kdo ke komu patří. Díky línějšímu začátku dostanete příležitost nasát tu správnou atmosféru hotelu a nálady v něm. Přiblížíte se k postavám. A pak, až se děj začne skutečně odehrávat, budete napjatí jako kšandy. Budete mít o hlavní postavy strach. Budete každou chvíli podezřívat někoho jiného.

Postavy jsou popsané, řekla bych, celkem standardně. K některým si vypěstujete bližší vztah, k jiným už méně. Určitě si i vy najdete oblíbence ze skupinky hostů.

Co se však Shari Lapeně v tomto příběhu opravdu povedlo, bylo to napětí, které dokázala vykouzlit svými písmenky. To napětí se stupňovalo tak krásně pomalu, ale jistě, že mi až bylo líto, když ho hotelu přijela policie.

Rozuzlení – to mi přišlo až příliš jednoduché. Čekala jsem trošku něco nápaditějšího, něco propracovanějšího, ale přesto mi to nevadilo. Vše bylo krásně objasněno a vy pochopíte, jak a proč se věci staly. Závěr samotny – ten byl velmi překvapivý. To se Shari taky povedlo ????

mi-380
01.05.2020 3 z 5

Standardní příprava – potencionální oběti se sjíždějí do opuštěného hotýlku, venku zuří sněhová vánice. Hádanka: Co myslíte, jak jsou na tom signály mobilních telefonů? Druhá hádanka: Co myslíte, je dodávka elektrické energie bezproblémová? A už je tu první mrtvola. Nejbohatšímu muži Nové Anglie jedna z potencionálních obětí začne radit, že by si měl najít právníka. To mě tedy opravdu vyděsilo, přepnul jsem čtečku na poslech a začal ze zoufalství bílit prádelnu. Málokdy knihu nedočtu, zvědavost mě žene dál. Lezu na štafle, zatímco návštěvníci hotelu bloudí temným domem a zakopávají o mrtvoly. Stříkám montážní pěnu do děr po instalatérovi, nalezena mrtvola. Štukuji praskliny a díry po hmoždinkách, další mrtvola. Nanáším primalex na zdi a strop, mrtvola. Klasická vyvražďovačka, snad to bude něco jako Deset, možná dokonce Dvanáct černoušků.
Marně jsem doufal. Dostávám polopatické vysvětlování, chabý motiv a jedno malé překvapení na závěr. Čtení pro ženy? Nepodceňoval bych je.
50 % (963 hodnocení s průměrem 82 %).

Další na řadě je salon, ale ani v něm nic nenajdou. Pokračují do haly a odtamtud do chodby k baru. Žádné vodítko jim neposkytne. O kus dál chodbou jsou dveře do Jamesova a Bradleyho bytu. James odemkne a pozve je dál. Byt je malý, ale úpravný a pěkně zařízený. Ani tady nikdo není. Když se vracejí do haly, Beverly cítí současně úlevu i malomyslnost. Netuší, co si počnou, jak toho vraha najdou.
„Už zbývá jen kuchyně a sklep,“ řekne Bradley.

„Jsou tu dole krysy?“ zeptá se. Nejspíš jsou. Beverly se krys hrozně bojí. Tohle je venkov a sklep je přímo pod kuchyní.
„S těmi umíme zatočit,“ odpoví Bradley. „Nemějte strach.“
„Jak?“ zeptá se Henry.
„Warfarinem,“ odvětí stručně James a Beverlyiny obavy ještě vzrostou.

Marley_Kid
01.05.2020 4 z 5

Na knihe oceňujem dokonalú atmosféru, ktorá sa priam hmatateľne dala predstaviť (mal som pri čítaní pocit, že počujem vietor, praskanie v krbe, že cítim vôňu dreva a že je mi zima). Postavy tiež zaujímavé, každá so svojim vlastným bremenom z minulosti, podozrieval som počas čítania snáď každú z nich. Rozuzlenie prekvapivé, absolútny záver ešte prekvapivejší. Osobne sa teším, že som neprehliadol jedno dôležité vodítko, ktoré pomohlo k vyriešeniu prípadu.

Menší spoiler: Jednu hviezdičku dávam dolu za to, že mi osobne trochu vadí, že autorka v posledných kapitolách (tak ako to urobila aj u Někdo cizí v domě) prezradí nejaký absolútne nečakaný a uletený dej z minulosti, ktorý síce všetko vysvetlí, ale čitateľ ho ani nemá odkiaľ tušiť. Neviem asi presne vyjadriť, čo mi na tom vadí; možno práve to, že sa rád so spisovateľom hrám na "odhaľ vraha" a ostávam trochu smutný, keď si na konci uvedomím, že som vlastne ani nemal šancu.

Každopádne, ďalšie z podarených diel autorky, tuším jej teraz vychádza aj niečo nové, určite sa po tom pozriem.
PS. V tomto dieli chýbal detektív Rasbach, škoda :/ :D

tom8157
30.04.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, kterou ocení jak čtenáři thrillerů, tak i hororů a detektivek.
Nevítaný host v sobě nese prvky klasické christiovské detektivky, což atmosféře příběhu dodává noblesu a eleganci.
S nadsázkou lze říct, že se jedná vlastně o Deset malých černoušků v moderním hávu: 12 lidí v jednom domě, nikdo nemůže dovnitř ani ven a jeden po druhém začnou umírat. Je vrahem jeden z nich? Nebo se v hotelu skrývá někdo další, o jehož přítomnosti nemají tušení? A jaký má důvod zabíjet?
Shari Lapena, jak je jejím dobrým zvykem, nechává své čtenáře do poslední stránky na pochybách a za žádnou cenu nechce vyzradit kdo je vrah.

Toňula
29.04.2020 4 z 5

Opět povedená kniha mé oblíbené autorky, tentokrát více v klasickém detektivním duchu. I když téma nebylo úplně originální, přesto autorka dokázala vytvořit napínavý příběh s nečekaným rozuzlením trochu ve stylu Agathy Christie.

Janík511
24.04.2020 4 z 5

Daleko lepší kniha než Někdo cizí v domě. Celou dobu jsem přemýšlela, kdo je vrah. Nakonec jich bylo více a každý pro to měl svůj motiv. Jsem zvědavá na další literární počin autorky.

Kantynka
23.04.2020 3 z 5

jednoznačně nejslabší knížka autorky. knížka byla zajímavá, do konce jsem netušila, kdo by mohl být vrah, ale i tak jsem se do čtení musela nutit.