Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2949 2949

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Jedním dechem. Doporučuji!

Šungitka
08.04.2020 5 z 5

To se mi fakt líbilo. Vyhovovalo mi, že se děj odehrává v uzavřeném prostředí a jen určitý počet lidí, takže jsem se stále dobře orientovala. Bylo to napínavé a dobře napsané. Rozuzlení trochu náhlé, ale nijak mi to nevadilo.

Alienn
05.04.2020 5 z 5

Skvělá knížka! Mám velmi ráda detektivky Agathy Christie a tato je přesně v tom stylu. Přečteno jedním dechem, super zápletka, rozuzlení celého případu a ten závěr... klobouk dolů.

swayno
05.04.2020 3 z 5

Horší vydání 10 černoušků. Nešlo zde ani odhadovat vraha, vše se odhalilo až na konci knihy. Takové nemastné, neslané... Za mě průměr...

Jana92
03.04.2020 5 z 5

Super knizka ktera je napinava az do uplneho konce..Dobre se cetla,jako ostatne i dalsi 2 autorciny knihy..Skvele zpracovani deje ktery vas pohlti od zacatku az do konce :)

Anitram22
03.04.2020 5 z 5

Od autorky mám přečteny Manželé odvedle. Musím říct, že tato kniha mne bavila víc. Napínavé čtení, kdy do poslední chvíle čtenář tápe, kdo je ten "nevítaný host". Kniha se mi četla velmi dobře, nikde během příběhu "nezadrhávala".

kykyna42
03.04.2020 5 z 5

Něco na způsob staré dobré anglické detektivky,bylo to super čtení a nejlepší byl konec,za ten bych dala i 6 hvězdiček :))))))

Lucek
02.04.2020 5 z 5

Prima čtení, taková moderní Agatha.

Vinnareva7
02.04.2020 3 z 5

Fajn detektivka, ale žádné extra terno.

Lenama18
01.04.2020 4 z 5

Nejlepší knížka od této autorky, tak jsem zvědavá na další jestli se ji taky takhle povede. Celou knížku jsem byla napnuta kdo za tím vším stojí až jsem prostě podezřívala snad všechny postavy. Konec byl příjemným rozuzlením vražd.

Erlif
01.04.2020 3 z 5

Trošku zmatek v lidech, možná kdyby jim začátek knihy byl věnován, třeba o každém páru kapitola.. jen aby si čtenář mohl udělat brázek...
Napětí v příběhu bylo, člověk listoval a listoval, takže i čtivost nechyběla.. A přesto odhalení vraha a jeho pohnutek mi přišlo takové "odfláknuté" , asi bych ocenila psychopata, který zabíjí pro radost nebo že mu hrábne, protože je klaustrofobik :D

Irika
31.03.2020 5 z 5

Perfektní čtení, rychlé, poutavé a závěr přináší zajímavé rozuzlení.

certik003
31.03.2020 4 z 5

Docela čtivá detektivka, úplný závěr docela nečekaný, ale ne nepochopitelný. Ale předpokládám, že za měsíc si nebudu moct vzpomenout, o čem knížka byla.

Sabina335
29.03.2020 5 z 5

Kniha má trochu pomalý začátek. Na prvních téměř 60 stranách se prakticky nic zajímavého neděje. Ale pak v malém, odlehlém hotelu odříznutého od světa, díky sněhové vánici, dochází k sérii vražd. Díky vánici nejde v hotelu elektřina a silnice jsou úplně zasypané sněhem, takže se k nim nikdo nedostane. Kdo je tím vrahem? Je to někdo z hostů? Nebo je snad v hotelu někdo, kdo tam nemá co dělat? Znají se hosté mezi sebou a má někdo z nich důvod k pomstě? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, tak si rozhodně tuto knihu přečtěte a nebudete litovat!!!

marki.dvorakova
28.03.2020 5 z 5

Parádní kniha, trochu mi připomínala Deset malých černoušku. Ale zajímavé příběhy hostů, zápletky a zhruba od 3/4 knihy jsem už tušila, kdo je vrah. Určitě stojí za přečtení! :)

Veňa2
27.03.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělé. Kniha mě chytla a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Konec jsem vůbec nečekala, v některých pasážích jsem se dokonce bála :D Nejlepší kniha od autorky, rozhodně doporučuji.

martineden
25.03.2020 3 z 5

Není to špatné čtení, ale ten uspěchaný konec a rádoby psychologizace postav mě nebavily. Trochu to zavánělo pokusem o Agátu, ale vlastně nakonec proč ne. A ještě k zamyšlení - vážně slovo přeživší musí být třikrát na jedné stránce?

kristynameri
25.03.2020 5 z 5

Kniha přečtena za pár hodin. Naprosto perfektní, ale vlastně jsem ani nic jiného nečekala. Postavy byly velmi dobře vykreslené a všechny mi byly svým způsobem sympatické. Až do samého konce jsem nevěděla, kdo je vrah.Celková atmosféra knihy se mi velice líbila. Těším se na další knihy od této autorky.

Ticiana
24.03.2020 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem musela mit co nejdriv prectenou. Hotel ve tme a do toho mraziva boure. Postavy mi nebyli nijak zvlast sympaticke. A napeti se stupnovalo. Za mne to splnilo me ocekavani.

zdehan
24.03.2020 5 z 5