Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

Atak
17.02.2019 5 z 5

Poutavě napsané, jednu připomínku bych sice měl, ale nebudu hnidopich :)

Sumatrae
17.02.2019 5 z 5

Az na par detailu me knizka bavila Byla napinava, zajimava zapletka, ktera je na dnesni dobu pomerne aktualni

april4
08.02.2019 4 z 5

Hodně dobře napsané, napínavé, čtivé, promyšlené s originální zápletkou. Hvězdičku dolů srážím za pár momentů na konci, které mi přišly nesmyslné. .....SPOILER ........ opravdu se bude zkušený detektiv pohybovat v místnosti s extrémně nebezpečným vrahem potmě? Bude šátrat po postelích a čekat, že člověk, který před pár momenty zabil dozorce klidně spí a nechá se chytit? Nikoho nenapadne rozsvítit? Spolužáci nepoznají, že je mezi nimi někdo jiný? .....

d.a.s.a
31.01.2019 2 z 5

Jak něco tak naivního, hloupého (sundáme si boty,abychom je nevzbudili) a divného (20 lidí si nepamatuje spolužáka) může mít tak vysoké hodnocení? Spousta těchto neuvěřitelných detailů úplně zabila celou knížku.
A ještě k hlavnímu hrdinovi-už ten sám mě nebavil. Byl nijaký, nefandila jsem mu,ani mi nijak zásadně nevadil, prostě nic.

miloslav0399
30.01.2019 4 z 5

Lehce nadprůměrný thriller, v němž nechybí ani nepřebývá žádný z atributů současné severské krimi (extrémní násilí, sex, rozervaný hlavní hrdina...). Snad jen hloupost a bezradnost vyšetřovatelů z Helsingborgu je trochu větší. A to navíc mají strach, aby případ nepřevzalo Malmö, že tam prý jsou detektivové ještě horší. No, to bych chtěl vidět... 3.5 hvězdy

Tammy11
29.01.2019 5 z 5

Strhující thriller.

Kerberos
29.01.2019 4 z 5

Na prvotinu velmi dobré,ale nelíbí se mipořád to srovnávání s jinými autory a té šílenosti tam bylo až trochu moc.Každopádně další díl si přečtu.

Boboking
28.01.2019 5 z 5

Moderní detektivka na 100%. Případ, který má logiku a "hlavu a patu", postavy, které nejsou černobilé, s brutalitou a originálním šílenstvím pachatele. Už se těším na dlaší knihu z cyklu :-)

v.e.v.er.ka
27.01.2019 5 z 5

Skvělá detektivka která se četla sama

Veronika.Lap
27.01.2019 5 z 5

Kdyby bylo víc hvězdiček, dala bych víc. Jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Skvěle vystrojený příběh, nečekané události a grandiózní finále, které jsem opravdu nečekala. Bravo! Doporučuji všem!

Liss93
16.01.2019 5 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha plná zvratů a překvapení. Prokladání aktuálního děje se zápisy v deníku je velmi zajímavé, hlavně když nemáte tušení, kdo je autorem. Už se těším, až si přečtu další knihu.

Irika
11.01.2019 5 z 5

Opravdu špičkové čtení, od kterého se neodtrhnete. Postupné odhalování pachatele, jeho motivu a celkové propojení obětí dává knížce plný počet bodů. Doporučuji, 100%.

magoth
07.01.2019

Absolutní ztráta času. Dokonale nevěrohodná, přepálená a ve výsledku nechtěně komická zápletka, “vyšetřovací tým” jak po lobotomii, hlavní “hrdina” naprostý asociální šašek. Další generická severská krimi, kterou jakoby náhodně vygenerovala appka pro tvorbu generických severských krimi. Pokud jste si to vážně koupili, nechte si vrátit peníze... Četl jsem s rychloposuvem.

Jiparis
31.12.2018 4 z 5

Napinave cteni, obcas predvidatelne zapletky, oddechova cetba.

sassenkka
28.12.2018 4 z 5

Na jednu stranu jsem lehce v rozpacích. Ale na druhou stranu jsem velmi nadšená. Takže teď úplně nevím.
Bylo to nesmírně čtivé, to jo, začetla jsem se hned a nešlo přestat. Na druhou stranu jsem se několikrát dostala do situace, kdy jsem si říkala, co že se to teď vlastně děje, byla jsem zmatená a nechápala jsem. Nevím, jak to popsat, ale místy to bylo dost přitažené za vlasy, a také dost zmatečné. Ale pak se to rázem přehouplo a já byla zase vtáhnutá v ději, nadšená a napjatá.
Každopádně za mě to byl velmi nápaditý příběh, takže tleskám autorovi a určitě si přečtu další díl. Postavy mi sedly, styl psaní se mi moc líbil. Takže vlastně pořád chválím. Ale tu jednu hvězdu jsem stejně ubrala, a to za tu zmatečnost. Tu jsem pocítila hlavně na závěr, který mi přišel až moc zdlouhavý, jako kdyby si autor řekl, že nás bude ještě několik desítek stran dusit a mást. To nemusel. Ale i tak spokojenost. :)

tomai
18.12.2018 3 z 5

Překvapivě ctiva kniha. Jsem zvědavý na další.

monika0356
15.12.2018 5 z 5

Kniha me naprosto dostala, byla jsem napnuta od zacatku az do konce. Doporucuji vsem co maji radi tento typ knizek :)

veronika5179
30.11.2018 3 z 5

Takový mladší bratříček Nesba, ale k severské dokonalosti tomu chyběla propracovanost a přebývala zbytečná klišé.

Tynule
29.11.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi, ale ztrácela jsem se ve jménech postav. Jinak mělo to spád a čím dál víc mě kniha upoutávala. Ráda dám možnost další jeho knize se dostat do mé knihovny. Takže, Ježíšku...

Miruš
24.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, strhla mě a těším se na další autorovo dílo.