Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

Sajmonik
10.07.2019 5 z 5

Kniha se hodně dobře četla. Byla velice dobře napsána. Mohu říct, že tahle krimi je jedna z nejlepších, co jsem do teď přečetla. Mohu vřele doporučit i když někdy mi to nedělalo úplně dobře při popisu mrtvol, ale i tak opravdu skvělá kniha. Těším se až se začít do dalších dílů a věřím tomu, že budou stejně nebo i lépe napsána a napínavé jako tahle.

Sisine
03.07.2019 4 z 5

Dobra kniha,ale na mě už trochu moc vražd.

Anette99
03.07.2019 5 z 5

Za dva dny zvládnuto :D kniha se četla dobře, byla rozdělená na spoustu kratších kapitol a psaná velmi dobře. Co se příběhu týče, hodně mě chytil. Fabian je sympaťák, a i když má svoje metody a ne vždy pracuje týmově, je pro ostatní velkým přínosem od prvního dne. Ale na druhé straně je geniální, a jak se zdá, nedostižitelný sériový vrah, který Fabianovi i ostatním vždy o krok uniká. Jeho pohnutky zničit celou třídu jsou možná i pochopitelné. A když už si vyšetřovatelé myslí, že ví o koho jde, celý případ se najednou stočí jiným směrem, takže vrah může vesele řádit dál.
No každopádně už se těším, až si přečtu obě následující autorovy knihy :) pro milovníky krimi doporučuji

Lenkafrankova
03.07.2019 2 z 5

Zajímavy nápad. Knížka se mi líbila

zluvicka
01.07.2019 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, těším se i na další dvě knihy. Určitě bych doporučila ke čtení. Napínavé, i když chvílemi mi přišlo fungování policie už trochu přitažené za vlasy.

Květ
29.06.2019 5 z 5

Jsem ráda, že se mi tato detektivka dostala do rukou, bavila mě moc, je to dobrý nářez. I když jsem jako první ze série četla třetí epizodu a tím pádem jsem věděla tzv. spoilery, nevadilo to a jednička se mi líbila možná i o chlup víc. Příběh je nadupaný napětím, odsýpá, švédská kriminálka se hádá s dánskou a oběti mezi tím padají jako hrušky :) Je to knížka odpočinková, ano, bylo by možno polemizovat nad reálností, a ano, u některých pasáží mi trošičku chybělo dovysvětlení, ale jedná se o detaily, nic, co by kazilo zážitek z knížky. Parádní, svižná krimi, můžu doporučit.

kruppe
25.06.2019 4 z 5

Tož není to špatné. Je to dobře napsané. Má to zajímavý děj, ale jako by to postrádalo tu šťávu, nebo vybroušenější dialogy. Jednoduše řečeno: velmi dobrá detektivka, která mě ovšem nestrhla tak jako třeba https://www.databazeknih.cz/knihy/logan-mcrae-zulove-mesto-15548 .

IHT
24.06.2019 5 z 5

nu, po formalni strance zrejme vladne u svedskych kriminalistu hodne velka volnost... Navic sefka tymu vypada misty jako totalni zabar. Odhledneme-li vsak od techto podruznosti, tak je zapletka velmi hezky vycizelovana a pribeh napinavy. Zvlaste zaverecny vrahuv tah je mistrne dilo (byt opet s jistymi vyhradami vuci uveritelnosti :))

JiříM
23.06.2019 4 z 5

Neuvěřitelné. Jeden člověk a co vydrží.

happy-smile
22.06.2019 5 z 5

Konečně jsem se k této sérii dostala a jsem nadšená. Velmi dobře se čte. Líbí se mi dánsko-švédské vztahy (v tomto si jistě mnozí vzpomenou na seriál Broen). Zápletka byla taky dobrá, v tom co se poslední dobou vydává, docela originální. Jenom pochybuju, že by mu v takovém případě dovolili vyšetřovat. :-) Ale to jenom tak, skvělá jízda, doporučuji.

jittik
21.06.2019 3 z 5

Myslím, že autor se snaží do knihy dát od všeho něco. Děj a chování policistů je někdy nepochopitelné, ale i tak jsem dočetla.
Rozhodně se nemůže vyrovnat velikánům severské krimi.

Ossinky
20.06.2019 5 z 5

Moje první od tohoto autora. Palec nahoru za to, jak autor dokáže ukončit kapitolu že zůstane "otevřená" a až za další čtyři se možná dozvíte jak to dopadlo....napětí, zvědavost jak to bude dál vás žene pořád dopředu. Promyšlenost, fantazie s kterou popisuje situace - fakt super. Jediná vada na kráse je ten "neviditelný" spolužák. Jinak nemám co vytknout a chystám se na Devátý hrob.

Veronika33
19.06.2019 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila aj bola dostatočne pútavá. Vďaka kratším kapitolkám dej rýchlo ubiehal. Zo začiatku som mala problém sa orientovať v postavách, nakoľko nimi autor vôbec nešetril. Koniec sa mi však zdal opäť narýchlo, násilne ukončený. Napriek tomu sa teším a som zvedavá na autorové ďalšie knihy. Odporúčam.

cetriolo
15.06.2019 5 z 5

Paráda! Několikrát jsem si během čtení říkal, že ty věci nedávají moc smysl a najednou BUM! všechno do sebe krásně zapadlo :)

Januli
12.06.2019 4 z 5

Tak jsem našla asi nového autora, na jehož knihy dnes budu těšit. ???? moc dobre se mi kniha četla, ale jak je zmíněno již v níže uvedených komentech, nevědět o spoluzakovi? No možná, pokud s nima byl jen jeden den, ale ... No ale dostal mě deník "pachatele" nečekané ????

Saša57
12.06.2019 5 z 5

Skvělé odpočinkové letní čtení. Jen to mělo jednu vadu. Nikdo ze třídy se napamatuje na jednoho spolužáka? Nevím, nevím. I když dnes je ve školství již všechno možné. Asi neměl na fajsbůčku vytvořený svůj "profil".

charlizee
06.06.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Trošku jsem se děsila těch bezmála 500 stran, ale uteklo to jako nic. Po delší době vyloženě odpočinková knížka, na kterou jsem ale myslela pořád a pořád bych ji i nejradši četla (prostě ideální kniha, když pracujete a máte dvě malé děti :D ).
Knihu jsem dostala darem a výběr musím opavdu pochválit, protože bych si ji sama nekoupila. Nedá se snad ani spočítat, kolik v té knize bylo zvratů, resp. co dokázal autor dál a dál vymýšlet. Skoro bych řekla, že by se na tom dalo postavit několik detektivních případů, ne jen tento jeden... Ale o to asi u masového vraha jde :)

L.Helena
02.06.2019 4 z 5

Hodně dobrá detektivka, čtivá, napínavá...

SPOILER!!!
Hvězdičku strhávám za to, na čem je vlastně celý příběh postavený. Prostě mi nejde do hlavy, že ve třídě s dvaceti spolužáky je jeden, který je tak strašně nenápadný, že o něm nikdo ani neví.

astroweb
29.05.2019 5 z 5

Tak to jsem narazil na opravdu skvělého autora. Nejlepší tradice severských krimi. Těším se na další.

HankaMarek
21.05.2019

Precteno za dva dny. Myslim ze to vypovida za vse.