Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

bookcase
10.09.2019 5 z 5

Dost dobré to bylo. Napínavé, od poloviny víc než první část. Zajímavé postavy.

martin2133
10.09.2019 5 z 5

První setkání s tímto autorem dopadlo na výbornou.
Kniha je napsána poutavě. Nechybí dějové zvraty. Skvělá kombinace detektivky a psychologického thrilleru.
Doporučeno. Přečteno "jedním dechem" .

Ihivanka
08.09.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla se dobře, avšak když srovnám s jinými detektivkami, co jsem četla, tak je pro mě slabší. Vadily mi hlavně dlouhé pauzy mezi kapitolami jednotlivých postav. Něco mi přišlo i zbytečné.. natahování, popisování atd. a myslím, že by se kniha bez toho obešla a nemyslím, že by jí to uškodilo,protože příběh byl dobrý, napínavý až do konce. Určitě si ale přečtu další knihy autora.

Grety
03.09.2019 3 z 5

Dobrá, čtiva kniha, ale místy pritazena za vlasy. Hlavní hrdina je snad nesmrtelný a archívy ve Švédsku nefungují?

bigben
02.09.2019 4 z 5

Až na ten překombinovaný konec a nesmrtelného hlavního vyšetřovatele hodnotím knihu jako pěknou severskou krimi.

Dandy1
01.09.2019 3 z 5

V porovnání s jinými detektivkami je to slabé.

Eicherik
01.09.2019 4 z 5

Nejvíc mě na téhle knize zaujala motivace pachatele, ta byla dle mého velmi originální, alespoň já jsem nikdy nic podobného nečetl. Na druhou stranu byl pachatel na můj vkus až nepřirozeně úspěšný a celý příběh mi připadal až moc nereálný, ale teď se tak bohužel velmi často píše. Ještě mě hodně dostalo, jak se šikanovaný žák mstil na svém zvířátku. To bylo hodně zvrácené, nejspíš i hodně reálné a především velmi smutné.

aneta.giraffe
29.08.2019 5 z 5

Bez váhání dávám 5*. Skvělý příběh, ke konci knihy jsem se nestačila divit...

Ondra_P
29.08.2019 5 z 5

Napínavá detektivka, krátké kapitoly vybízejí k pokračování ve čtení. Škoda jen podle mě odfláknutého konce, ale i tak hodnotím 5 hvězdičkami a jdu na další knihu z téhle série :-)

kap66
27.08.2019 3 z 5

Tři hvězdičky za to, že je děj napínavý a drží kompozičně pohromadě, čte se to i přes vyšší počet stran dobře. Dvě dolů za má několikerá kroucení hlavou nad nepochopitelnými zádrhely, které zpomalují až znemožňují vyšetřování. Nechci prozradit víc, ale aspoň tři věci - nečtěte, pokud chcete být překvapeni. Jsem exot, když si i po 40 letech pamatuji ne 20, ale všech svých téměř 50 spolužáků (z obou paralelek)? Jak je možné, že nešlo jednoduše dohledat seznamy spolužáků - funguje archivace údajů ve Švédsku tak bídně, nebo to jen autor zkreslil, aby se mu to hodilo? A už jen jedním slovem: vězení? Nemůžu ale hlavně přijmout pojetí hlavní postavy. Fabian Risk je dalšími vyšetřovateli chválen, ale upřímně, nevím proč: s tím neustálým porušováním pravidel by nemohl obstát. Já čtu raději o SPOLUpracovnících v pravém slova smyslu, takovému vyšetřování věřím. Třeba se v Devátém hrobu Fabian polepší, nezavrhuji ho úplně.

pavlinka0250
19.08.2019 2 z 5

Tak tady jsem si s úlevou řekla konečně konec. Mě to prostě absolutně nebavilo.
Velké odskoky od dočtené kapitoly,nereálné, zbytečné popisy nedůležitých věcí......
Chápu, že každý máme jiný vkus, ale za mě ne.

Theresa.2679
05.08.2019 5 z 5

Kniha zajímavá, četla se dobře, zajímavě proložené zápisky z deníku, jehož autor byl pro mě asi největším představením

iveetka
02.08.2019 4 z 5

Kniha se báječně četla a autor deníku, byl pro mě asi největším překvapením, nicméně pro mě bylo v knize až příliš zbytečných vsuvek a chyběl mi celkove pocit napětí. Zklamaná celkovým výsledkem nejsem, ale na 5* to nevidím. Další díly budou snad o něco lepší.

hanka6036
02.08.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha s napínavým dějem. Asi v polovině knihy jsem si myslela, že autor prozradil vraha, ale ten byl až téměř do samého konce neznámý. Oceňuji propracovanost knihy, protože jsem do teď asi zatím nic podobného nečetla a četlo se to opravdu dobře. V knize se občas vyskytuje taková "vsuvka" zápisků z deníku. Docela mě ke konci překvapilo, kdo zápisky psal. Jediné, co mi na knize vadilo bylo až příliš moc vražd. Některé teda opravdu popsané tak, že se z nich až ježily chlupy na rukou :D.

esfinge
26.07.2019 5 z 5

Četlo se mi dobře, příběh originální a zvraty nečekané. Nejvíc mě překvapil autor deníku.
Určitě si přečtu od autora další knihu.

Pavlnka
19.07.2019 5 z 5

Výborná kniha. Určitě budu pokračovat dalšími díly.

Abikk
17.07.2019 5 z 5

Super severská krimi. Do odhalení vraha jsem vůbec nevěděla, kdo za vraždami stojí.

lucie5078
17.07.2019 5 z 5

Úžasná krimi. Hlavní myšlenka (SPOILER: že existuje člověk, jehož obličej si nemůžeme vybavit), mě naprosto dostala, je to vůbec možné?

Detailně provedené vraždy, děj má spád, s postavami člověk sympatizuje. Těším se na další knihy od autora.

Flapi

Fakt dobře napsané.

Nelly
12.07.2019 4 z 5

Velmi milé překvapení v záplavě severských krimi. Autor si s Vámi hraje a kličkuje, napíná Vás a odvádí pozornost. Moc dobře napsané.
SPOILER:
Vrtá mi hlavou, jestli je vůbec možné, aby ve třídě s dvaceti dětmi bylo dítě, které si po letech nikdo nepamatuje! A to z děje vyplynulo, že spolu chodily do třídy od základní po střední školu (dá-li se to tak vzhledem k jinému školství říci).