Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

zuziosi
20.02.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mimořádně dobrá zápletka a sympatičtí hlavní hrdinové - jak Dunja, tak Fabian. Konec myslím malinko přestřelený, ale to je věc názoru. Určitě jdu i do dalších

rezzba
20.02.2020 5 z 5

Už jsem si myslel, že mě nic ze severu nepřekvapí, ale toto je pecka. Neskutečně chytře napsaný.

Evišťátko
19.02.2020 5 z 5

Skvělý thriller, mám už vyhlídnuté další knihy od autora.

miczoken
17.02.2020 5 z 5

"Oběť bez tváře" se uvádí jako první díl série Fabian Risk, ve skutečnosti je to však již díl druhý, který navazuje na "Devátý hrob".

Tento pro mne nový autor mne svým poutavým čtením velmi zaujal, již mám všechny jeho doposud u nás vydané knihy v knihovně. "Oběť bez tváře" nepřekvapuje svou brutalitou a vynalézavostí. Je to dobře a napínavě napsaná kniha, která mne pohltila hned od začátku a pustila až na konci, abych hned sáhla po dalším díle.

Dada077
17.02.2020 5 z 5

U mně dobrý. :) Dobre čitateľná, s krátkymi kapitolami, dej napínavý, kvôli ktorému sa oplatilo čítať aj do hlbokej noci. V podstate každý autor stvorí hlavného hrdinu takmer supermana, možno preto Fabian Risk v prípade vystupuje ako nenahraditeľný a z celej polície miestami jediný pracujúci a dobrovoľne pracujúci člen vyšetrovacieho tímu. Dôkaz o tom, ako dobrý profil postavy Ahnhem vytvoril sú recenzie čitateľov, ktorí ju riešia ako skutočne žijúcu a existujúcu osobu :)

Restang
15.02.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorem a dost mě to bavilo, dobře se četlo. Pokud to bude takhle pokračovat, tak super.

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Zápletka i styl psaní mi plně vyhovoval. Jedná se o další z řady severských (a tedy trochu drsnějších) detektivních příběhů.
Bohužel mě poměrně dost rozčiloval hlavní hrdina - chvílemi by zasloužil vylískat.

jaroiva
09.02.2020 3 z 5

Od autora moje první kniha... Řekla bych výborná, kdybych předtím už nečetla jiné Ikea-detektivky jiných autorů.
Ano, bylo to napínavé, ale nějak mi připadá ta severská krimi jako podle jedné šablony. Nesbø, Adler-Olsen, Sveistrup... To se asi učí na severu už ve škole, jak má podle šablonky vypadat detektivka?
Tahle byla teda extra reklamně vytuněná: Ikea samozřejmě nesmí chybět, ale překvapily mě google-maps, dále nechybí opakovaně McDonalds...
Možná už jsem přesycená tímto vzorem, i když ještě pořád funguje. Před další Ikea-detektivkou si dám asi zase nějakou delší pauzu.
No jo, není každý seveřan Larsson.

Joges
26.01.2020 3 z 5

Stefan Ahnhem je bezesporu výborný vypravěč oplývající fantazií a intelektem, to mohu podtrhnout. Ve své úvodním knize FR chce čtenáře bavit, napínat a šokovat, pochopitelně. Tady se však Ahnhemovi tolik důležitá osnova krimirománu vymkla z rukou a mimořádně nakynula. Vznikl tak guláš všeho možného. Takovým námětům nevěřím. Nad takovými knihami se jen usmívám. Možné spoilery! PLUSY: vedle výše uvedených kladů i spousta dobrých postav; velmi dobře popsaný motiv šikany; občasné brilantní scény; gradující napětí. MÍNUSY: mizerné, téměř žádné reálie; nepřiměřený počet mrtvých; nabubřelá osnova příběhu; neuvěřitelné scény; opět nesmrtelný hrdina.

Magdalena_j
26.01.2020 3 z 5

V podstatě omylem jsem přečetla nejprve 4. díl (Motiv X), který je tedy výrazně lepší. Chtěla jsem ale celou sérii přečíst, protože první zkušenost s Fabianem byla skvělá. U prvního dílu je vidět, že se autor asi ještě maličko hledal, protože ten čtvrtý mě pohltil úplně jinak, podstatně více a knihu jsem si také víc užila, takže za mě určitě vytrvat.

Kniha Oběť bez tváře je možná trochu překombinovaná a ke konci strašně předvídatelná, ale zároveň vás určitě nebude nudit. Asi bych nepotřebovala tolik informací o rodině hlavního hrdiny, ale co už.

Doporučuji a určitě doporučuji u série setrvat.

Lavender756
18.01.2020 2 z 5

Natažená a překombinovana nuda. Postavy nesympatické. Hl. hrdina je nijaký, k srdci nepřiroste. O každé postavě, která je podstatná jen pro jednu kapitolu, se toho dozvíme mnoho a k ničemu, ale o hlavních postavách, snad kromě rodiny Fabiana, se nedozvíme nic. Příběh je nezajímavý, kniha nevtahne do děje, nutila mě jen přeskakovat nepodstatné stránky a nakonec i ty podstatné. Řešení problémů s dětmi do tohoto formátu nezapadá. Mnoho jednacích postav, u kterých si ani nezapamatujete jména, nebo se děsně pletou..a proč...no protože je mezi ne nacpano přehršle jiných, které hrají třetí housle. Spoustu nelogičností, osobní život Fabiana směšný, to snad ani nepsala osoba zkušená životem v manželství. Fabian v podstatě menší děvkař..na všech se neco s ním našlo,ze jo ...to se musím az smát...,,divnej patron celej Fabian". Konec jsem přeletěla stejne jako vse ostatní od stránky 60. Takový děsný nemožný scénář....ceckovy film,jak by se tak reklo. Bohuzel uz dlouho jsem necetla knihu, kde by mi tolik věcí vadilo, prakticky všechno...

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Ale jo, nakonec se mi kniha líbila. Trochu mi Fabian nesedl, úplně sympaťák to nebyl, ale příběh jako takový se mi líbil - nicméně detektivy znám teda příjemnější, kterým i fandím, což u Fabiana teda nenastalo.

ewi
17.01.2020 4 z 5

z knihy mam trochu rozporuplne pocity..najskor som z nej bola nadsena, autor pise velmi putavo, no hlavny vysetrovatel Fabian mi prilis nebol sympaticky, v deji postupne pribudalo nelogickosti a koniec je uz skor sci-fi nez kriminalka...

petrapruh
13.01.2020 5 z 5

Super od začátku do konce

85098211
11.01.2020 5 z 5

Tento první případ Fabiana Riska se mi bohužel jako audiokniha dostal do rukou až po knize Osmnáct pod nulou, která je třetí v pořadí. No, ale nedá se nic dělat, tohle už dodatečně napravit nedokážu ;-). A musím uznat, že v tomto případě se jedná o doslova peckoidní záležitost! To postupné seznamování se s Fabianem, jeho rodinou i jeho kolegy v práci mě fakt bavilo. A samozřejmě i případ jako takový je vynikající, perfektně vymyšlený, napínavý a strhující jako lavina! Navíc je všechno fakt dost zamotané, což se ale (pochopitelně) cení :-). A těch obětí se čtenář skoro ani nedokáže dopočítat... No a úplný závěr, když už se zdá, že je všechno jasné a vyřešené? Nenechte se zmýlit, protože si ještě ani zdaleka nevydechnete! ;-) Za to všechno si autor zaslouží plný počet a jednoznačné doporučení pro milovníky žánru!!!

Dumicek
10.01.2020 5 z 5

Tak tohle byl masakr od začátku až do konce! Neskutečná jízda...originální, napínavé a těch mrtvol..no jako tohle bylo prostě super..to spojení Švédka s Dánskem mám prostě ráda a tak dobře se to čte. Námět suprovej a ty zápisky z toho deníku mě šokovali, kdo za nimi stojí. Kniha neměla nudné a zdlouhavé pasáže, prostě to odsejpalo. Už jsem knihy od Ahnhema četla, ale tohle je zaručeně nejlepší díl této série.

Dopi70
31.12.2019 5 z 5

Knížka skvěle napsaná, napínavá, čtivá. Příběh zajímavý. Jen Fabian Risk zůstává stále stejně nesympatický a egoistický.

astina
26.12.2019 5 z 5

Opět autor nezklamal - za mě plný počet hvězdiček - doporučuji, čte se skvěle

zdendula31
25.12.2019 5 z 5

Devátý hrob se mi líbil víc,ale této knize se nedá nic vytknout.

marara
20.12.2019 3 z 5

Kniha to byla strhující, dobře řemeslně napsaná, vymyšlená tak, aby chytila a nepustila, ale čím dál tím víc si myslím, že takovéto knihy by neměly být napsány a vydány, aby zbytečně neinspirovali vyšinuté jedince, kterých je ve světě příliš.