Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

soupik2012
20.12.2019 5 z 5

Dost možná nejlepší detektivní román, který jsem měla letos možnost poslouchat. Je to hlavně díky tomu, že těch skutečně dobrých poslední dobou moc nevyšlo. Všechno je to tak nějak na jedno brdo. Tak tady ne. Sice příběh není nikterak originální, ale napsáno je to naprosto brilantně. Spousta dějových linek, které se různě protínají a vytvářejí ucelený příběh. Žádné nelogické kroky, žádní super hrdinové. Ba právě naopak. I ti nejlepší občas chybují, jsou to přece jenom lidé. V knize není jeden hlavní hrdina, ale v podstatě každý kdo v příběhu figuruje zde má své místo a je platný ve vyšetřování. Zábavné, uvěřitelné, logické. Moc se těším na únor, kdy má vyjít jako audiokniha druhý díl. Pan Pavel Soukup čte knihu mistrovsky.

Laila85
18.12.2019 5 z 5

Naprosto skvela kniha, nemohla jsem se odtrhnout, cte se jednim dechem. Tolik vrazd jsem v jedne knize jeste necetla, napeti bylo porad. Uz se tesim na dalsi knihu Devaty hrob.

Dajine
17.12.2019 5 z 5

Dobrá detektivka.

EvaUrban-Novak
17.12.2019

Za mne propadak.

wena
02.12.2019 5 z 5

Dokonalá pomsta plánovaná od dětství odhalena Fabiánem Riskem. Napínavý příběh ze severu se čte jedním dechem právě díky končícím kapitolám co nutí čtenáře začít další a další až je tu konec .

aleza1
27.11.2019 5 z 5

První seznámení s autorem a určitě ne poslední. Je to přesně typ knihy, které mám ráda. Doufám, že i život Fabiana a ostatních členů týmu bude v dalších knihách více rozebrán. Takže skvěle se četlo a těším se na další.

georginaa
24.11.2019 4 z 5

Dlouho jsem otálela se seznámit s tímto autorem až nakonec jsem neodolala a koupila si první díl. Jsem potěšena, že se tak stalo. Od první kapitoly mě příběh vtáhl do děje a nemůžu říct, že by to bylo nějak překombinované. Jsem už plno let od školních lavic a skoro polovinu spolužáků, jsem už zapomněla též jména. Prostě jak ztratíte kontakt, po letech si opravdu na všechny nevzpomenete. Tak chápu i Fabiána, že někteří mu unikly z mysli. Rozhodně budu pokračovat dalším dílem a autora přidávám do oblíbených.

MonikaK
21.11.2019 4 z 5

Předně chci rict, jak je pro me dulezite, ze Fabian Risk mi je, narozdil treba od Martina Servaze (Bernard Minier), sympaticky, coz je pro me důležité a určité si tedy prectu i další dil serie.
Samotný příběh byl zajimavy, některé vraždy promyšlene a nápadité, občas to autor podle mého ale přehnal. Především v případě počtu vražd. Další věc, která mi trochu vadi obecně je, když přestože je vydržováci tým zajimavy a členitý si všechny zásluhy připisuje buď jeden člověk, nebo je naopak čtenář odhalí dávno před vyšetřovateli. Ale chápu, ze byt stále o krok napřed před čtenářem je na psaní detektivních příběhu to nejsložitější. Ostatně to je jeden z důvodu, proč chci číst právě prvotiny z tohoto žánru a časem porovnat jak jednotliví autoři staví svůj příběh.
Co me naopak mile překvapilo, byl autor deníku a scéna, která mi připomněla můj oblíbený seversky seriál Most. Kdo viděl, vi. :)
Na knize mi chybělo, aby se vrah objevil na scéně dřív a pokud možno častěji. Bohužel mi představa, ze si nikdo nevybavi spolužáka a nikde po něm nejsou žádné zmínky přišla příliš neuvěřitelná a celou dobu jsem doufala, ze třeba někdo blízký mstí napriklad svého mrtveho bratříčka. Chybel mi onen pomyslny wow moment, kdy si řeknu, tak tohle je ten vrah. Na druhou stranu kniha dobře plynula a gradovala, což je důležitější než jedna překvapivá scéna. Kazda jednotlivá kapitola vas nutila číst dal a Fabian vám přirostle k srdci, protože není nemastny neslany. Těším se na další dil s nim, i když po menší přestávce.

pastelka53
10.11.2019 5 z 5

Podivuhodná zápletka a nesmrtelný detektiv Fabian, který přežije snad vše. Nad jeho dedukcí a detektivním nadáním nezbývá nic jiného než-li smeknout klobouček.
Kniha se četla skvěle, konec každé kapitoly končil jednou velkou otázkou, která musela být zodpovězena.
Z počátku mi dělali problém severská jména, ale časem si na ně čtenář zvykne a začne se orientovat v tom, kdo je kdo.
Překvapil mě autor deníku, tuto postavu bych rozhodně netipovala. (Stačilo se jen ptát a zajímat a vše by mohlo být mnohem veselejší.)
Jak smutné, co vše zlé si dítě ze školy odnese do dospělosti a jaké poupátko odplaty v člověku dokáže vyklíčit.

Iva B.
06.11.2019 4 z 5

Opět první setkání s autorem. Četlo se to dobře, ale jak už tady bylo párkrát napsáno, občas překombinované, hlavní hrdina moc nedrží týmového ducha a že všeho šťastně vyvázne. Samozřejmě nebudu spoilerovat, ale pohnutky vraha, co a proč to dělal, no nevím jestli je to možné.. konec překvapení, hlavně pisatel deníku..

Eduarda
17.10.2019 1 z 5

I na základě zdejších hodnocení jsem po knize sáhla - a lituju, nedoporučila bych ani na pláž. V době, kdy máme v rámci severské krimi desítky povedenějších románů, nevidím jediný důvod, proč bych četbu někomu doporučila. Zajímavé na tom není nic, snad kromě základní myšlenky s jednou třídou...což, myslím, nestačí.

Bee240
09.10.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem četla celých dvanáct dní což asi samo o sobě vypovídá jak se mi kniha líbila. Na databázi knih má velmi dobré hodnocení a upřímně nevím co si mám myslet , co se týče hlavních postav tak většina ženských postav mi byla vyloženě nesypmatická ale Fabiana Riska jsem si oblíbila. Co se týče samotného vraha jeho motiv byl opravdu originální a vraždit s tohoto důvodu je opravdu dost děsivé. Kniha byla dlouhá a občas mi přišlo že je příběh natahován aby se tam vešlo co nejvíce. Příběh sám o sobě byl zajímavý a kniha se celkem dobře četla , ale už jsem toho četla tolik že mě toto prostě úplně nenadchlo , ale neodradilo mě to od dalšího dílu a jsem na něj zvědavá. Velké mínus je za váhu, protože je kniha opravdu těžká.

Evča K.
06.10.2019 5 z 5

Kniha byla super, moc dobře se mi četla, děj byl napínavý, jen bych uvítala trochu lepší konec. Těším se na další díly.

Scheril89
04.10.2019 4 z 5

První díl byl pro mě změnou např. od Bjorka. Kniha pojednává víc do podrobna než jsem zvyklá a taky je tam mnoho lidí v určitých časech (přítomnost, minulost). Nejsem ani nadšená, ale naopak ani zklamaná. Uvidím co další díly :)

miseb
03.10.2019 3 z 5

Kniha není vůbec špatná, je napínavá, ale mě se špatně četla. Nebo se mi prostě zdála hrozně natahovaná. Někdy mám pocit, že autoři chtějí za každou cenu šokovat, kriminálky jsou překombinované a vraždy co nejvíce úchylné a hlavně, nestačí jedna. Ke konci jsem knihu četla jen proto, že málokdy knížku nedočtu, ale vzpomínala jsem na starého, dobrého Maigreta či Poirota.

LuckaH2
30.09.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, zajímavá zápletka i vložené náznaky osobního života Fabiana Riska. Jen mi vadilo, že Fabian byl tolikrát v ohrožení. A možná mi vadilo, že byl vrah tak geniální (i když to asi není nereálné). Každopádně se to četlo dobře, určitě si přečtu i další díl(y).

HaniSebi
20.09.2019 5 z 5

Obsahuje SPOILERY

Bylo několik věcí, které mi na této knížce nesedly. Nefungující archivy ve Švédku dobře chápu, protože kdyby fungovaly, tak je kniha poloviční. Ale zaráží mě (a očividně nejsem sama), že si nikdo absolutně nepamatuje spolužáka. Chápu, že člověk po pár letech nevypotí všechna jména, ale to, že vůbec netuší, že tam ta tvář byla, to jde mimo mě. Trochu mi vadilo, že zcela zjevné věci vyšetřovatelům došly až bůhvíkdy. "Nechápu, že mě to nenapadlo dřív." a já si říkala, že to taky nechápu, protože čtenář to minimálně tuší už dobrých padesát stránek. To mi trochu přijde jako zbytečné natahování děje. Tím někdy vyšetřování tak nějak vázlo a tým mi přišel trochu zpomalený. Další věcí jsou kapitoly. Jsou hodně krátké (dobře proč ne), ale jakoby useknuté. Na konci kapitoly se něco stane a než to pokračuje dál tak jsou vloženy třeba tři kapitoly zase o něčem jiném. Asi bylo účelem zvýšit napětí, ale u mě to nefungovalo. Spíš jsem zapomněla, jak napnutá jsem v daném momentě byla. Fabian jede podle mého trochu moc na sebe, ale zase přichází do nového týmu tak asi neví, co od nich může čekat.

I přes tohle všechno (a možná bych našla ještě víc) se mi kniha moc líbila. Pachatel měl všechno skvěle promyšlené (a dost mu to vycházelo) a u vražd se člověk aspoň nenudil, protože každá byla jiná. Kdo má rád ty už klasické severské detektivky/krimi/thrillery tak tady nenarazí. Povedený první díl série a já už mám doma i další. Doporučuji.

zuzana4587
17.09.2019 5 z 5

Nemůžu jinak než 5*. Po delší době jsem po pár rádoby psychotrillerech konečně narazila na kriminální román ve stylu Stiega Larsona, Jo Nesboeho nebo Larse Keplera. Ti jsou stále na špici, ale Ahnhem se jim značně přiblížil! Velmi vítám kratší kapitoly, kniha má spád a drží čtenáře v napětí. Hlavní postava místy "bondovatí", ale to nic nemění na tom, že se těším na další díly :-)

Nazli
13.09.2019 3 z 5

Velmi dobré a chytlavé. Ale něco mi tam chybělo, abych řekla, že je to skvělé.

knihomolka_eli
12.09.2019 5 z 5

Kniha ma veľmi bavila...od začiatku bola napínavá, autor stále niečím prekvapoval...v podstate je to už druhá kniha za posledný mesiac...pri ktorej som sa zamýšľala nad tým ako detstvo...školské časy...zlo medzi deťmi, vie zničiť človeka aj do budúcna...že to v takýchto prípadoch naozaj môže zanechať na duši človeka nezmazateľnú stopu...za mňa veľmi dobré čítanie, už mám doma aj zvyšok série :)