Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537605/bmid_obet-bez-tvare-66329c7d3a0d8.jpg 4 1662 1662

Fabian Risk série

Pomsta umí být krutá, zvlášť je-li dokonalá. Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Témbr

Offer utan ansikte, 2014

Interpreti: Pavel Soukup

katallinka
22.04.2020 4 z 5

Knihu jsem poslouchala a děj krásně plynul. Celou dobu jsem chtěla vědět, co se bude dít dál. Zápletka byla geniální. Jediné, co mi vadilo bylo dost zvláštní zapojení vyšetřovatelů. Zdálo se mi, že příběh je skoro nepotřebuje, navíc Fabián byl dost nesympatický, doufám, že v dalších dílech si ho oblíbím.

studentice
19.04.2020 4 z 5

Místy na mě až moc drsné, ale hodně dobré. Policisté jsou sympatičtí. Těším se na další díly:). PS: Na doporučení jsem četla nejdříve Devátý hrob a pak se vrátila k tomuto prvnímu dílu kvůli návaznosti. A bylo to rozumné:)

vekkr
16.04.2020 2 z 5

Audiokniha. Konec jsem si pustila asi 3x, ale pořád mi to není dost jasné a to nemám moc ráda.

Rave
16.04.2020 1 z 5

To jako vážně? Opravdu je mezi čtenáři někdo, kdo takto - POZOR SPOILER - zcela vytěsnil svou základkovou třídu? Váhá nad jmény, matně je spojuje do vzpomínek? I když je na tom věkově podobně, jako hlavní hrdina? Pořád jsem čekala, kdy se Fabian plácne do kolen a zahaleká: "hop na špek! Jak bych mohl zapomenout s kým jsem chodil devět let do školy?! Navíc jméno někoho, kdo soustavně agresivně týral a následně si vzal moji životní lásku? Stačí mi křestní jméno a přijmení vám vyseknu i v jednu ráno" Dobře. Chápala bych, kdyby traumatickou amnézií trpěl zhrzený ctitel. Ale celá třída? Celá třída netuší, že měli jedenadvacátého spolužáka?! Jsou tím fascinováni? Přitom, zápletka slušná. Odehrávat se to celé po letním táboře, uvěřím. Spisovatelsky to úplněj propadák také nebyl. Postup ve vyšetřování mě zaujal, krátké kapitoly mě udržovaly v tempu, chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Toť pozitiva. Hlavním záporem knížky u mě bylo euforické vyžívání se v brutalitě. Deníčkové pasáže jsem pro jejich násilnost přeskakovala rovnou a stejně tak i detailní popisy umírání jednotlivých obětí. Protože k pocitu strachu krve netřeba. Iritoval mě také neustálý výčet názvů písniček (autor musí být blázen do hudby), které hrdinové poslouchali v autě, doma, v kanceláři, všude. Jako průměrný hudební analfabet jsem nadšení nesdílela. Do toho vata s jídlem. A popis únavy. Ale to je zase neduh, který se drží všech severských detektivek. U této jsem ocenila, že se zbytečně nebabrala v kouření cigaret a pití kafe (no, v tom vlastně jo). Snaha zaujmout gradací byla vyšroubovaná na maximum. Vraždím kohokoli. Čím víc krve a mozků, tím líp. Ač tři dny v nemocnici, syna zkontroluju v domě jen přes sms...Ač jsme bývalí spolužáci, ani jeden se navzájem v policejním autě nepoznáme a s úsměvem se jen ujišťujeme - za mimořádně zoufalé situace, kdy jde o kejhák -a ty jsi kdo? Dva policajti ve věznici jsou v závěru sejmutí opomíjeným zoufalcem oba zaráz, nikdo se nevzbudí, všichni usínají přesně do 30minut...Zkrátka. Přitažené, vyhoněné. Nelíbilo. Hvězda za sloh a udržení v napětí.

Ticiana
06.04.2020 4 z 5

Mne se kniha líbila ale Fabián mne docela stval. Kniha je krasne vystavena. Sice šílené jména ale tak severské krimi. Musim uznat, ze pachatel byl zas extra třída. Mel to vymyšlený dobre. Jsem zvedava na dalši dil. Tenhle mel spad a nakonec jsem doufala, ze vse dobre dopadne. Deník se mi taky libil, jak to docela zmatlo.

jarin58
04.04.2020 5 z 5

Bezva detektiv,misteriózní pachatel.Nejdřív jsem si myslel jak je příběh průhledný,vrah je jasný,a ono ejhle,vše bylo jinak.

Rooz
01.04.2020 2 z 5

"Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi". No tak úplně tento názor nesdílím. To, že spisovatelé věnující se detektivkám chtějí čtenáře napínat a šokovat je celkem v pořádku, nicméně musí se to umět. V knize je řada věcí, které mě dost iritují. Především je to nesmyslné chování některých detektivů v určitých situacích - a teď nemám na mysli vedoucího v dánské policii. Další věcí je vždy nedopadnutelný pachatel, který je vždy géniem a přitom vraždí jen kvůli... no nechci spoilovat... Chorá mysl je prostě chorá, co si bez ní počít v takovýchto knihách. A v neposlední řadě nepředvídatelný detektiv, kterého všichni obdivují a který dostává pořád jen přes držku. Navíc si k němu dost možná jako já nevybudujete žádný vztah a nakonec vám bude úplně jedno, jak dopadne. Dá se to přečíst, ale spíše pro nenáročné.

Lumír23
01.04.2020 5 z 5

Po přečtení několika komentářů, jsem se obával, že to bude dlouhé. Přiznávám, že mi to pak ani nepřišlo. Na tloušťku knihy nehleďte a stránek se nebojte, dobré to bylo.

Anet2106
30.03.2020 4 z 5

Napínavé, nápadité a čtivě napsané. Rozhodně stojí za přečtení!

lucakuca
28.03.2020 5 z 5

Četla jsem jedním dechem a byla jsem uvězněna příběhem až do hluboké noci. Další autor, který pro originální brutalitu nejde daleko.

sasena
28.03.2020

Až asi do tří čtvrtin dobrý, ale pak už to začalo být tak překombinované, že jsem přeskakovala stránky, abych už byla na konci. Konec nepřekvapil. Motiv podivný, oproti... ale nechci prozrazovat. Kdyby to celé bylo tak o 100 stran kratší, vůbec nic by se nestalo.

Opatov
27.03.2020 3 z 5

Na knížku jsem se dost těšila. Bohužel nebo možná právě proto jsem nebyla úplně nadšená.
Asi jsem přečetla už příliš severských detektivek.
Příliš mnoho vražd. Policie se objeví vždy na poslední chvíli, nevím.
Když to srovnám třeba se sérií od Yrsy, tak její knihy jsou mnohem lepší.

bosorka666
22.03.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení sestřenice a musím říct, že si mě autor podmanil. Velmi zajímavě napsané a do poslední chvíle čtivé. Už se těším na další díl.

oleg
15.03.2020 5 z 5

Byla jsem zvědavá na autora,pěkně se četla,napínavá ale něco tomu chybělo,jsem zvědavá na další...

kachnat
15.03.2020 5 z 5

Povedlo se mi první díl serie přečíst až jako poslední ze serie. Mám moc ráda Fabiana Riska, občas tedy řešení a myšlenkové pochody nejsou úplně běžné, ale děj má spád, jako ostatní knihy se velmi dobře četla.

Olous1
13.03.2020 5 z 5

Tak tato série se mi moc líbí. Inspektor Fabián je mi sympatický. Příběh má spád,čte se moc dobře, děj vás přímo vcucne.Až otevřou knihovnu:):)tak jdu pro druhý díl. Doporučuji.

Deia
28.02.2020 4 z 5

Ako väčšina detektívok, aj táto je napísaná tak, že po každej kapitole chcete ďalšiu a ďalšiu a ďalšiu... Takže kniha ma neustále držala v napätí a prečítala som ju skoro na jeden záťah (len to ranné vstávanie potom). Čítala sa mi naozaj veľmi dobre, dej bol svižný, kapitoly tak akurát, postavy sympatické. Len u takýchto kníh sa mi stáva to, že po pár týždňoch na knihu úplne zabudnem, sú to pre mňa také jednohubky. Druhú časť si možno tiež prečítam (ak bude k dispozícii), ale ak sa k nej nedostanem, tak mi to zas žily trhať nebude.

Warty
28.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorem a jestli jsou i další jeho knihy takové, tak se stane rychle mým oblíbeným. Zápletka skvělá, děj je napínavý a má spád. Kdo má rád severské detektivky, pro toho je to jasná volba.

NoraHudecová
28.02.2020 3 z 5

Ďalšia severská krimi na rýchle odreagovanie. Krátke kapitoly a svižný dej zaručujú, že sa do knihy rýchlo začítate. Zo začiatku sa príbeh javí veľmi nádejne, avšak s pribúdajúcim počtom strán stúpa miesto napätia len neuveriteľnosť. Mám pocit, že autor to trošku prekombinoval. Hlavná postava detektíva (Fabian Risk) si nezískala moje sympatie, ale zvyšok vyšetrovacieho tímu áno.
Surové vraždy sa hromadia, na scéne sa objavil sériový vrah. Jeho identita a motivácia sa zdajú byť jasné. Nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Tridsať rokov stará fotografia celej triedy sa pomaly zapĺňa čiernymi krížikmi. Naplánoval šikanovaný žiak dokonalú pomstu?

barbora3888
23.02.2020 4 z 5

Měla jsem tu čest se s autorem setkat na loňském Světě knihy a poslechnout si, co dalšího chystá. Do knihy jsem se z počátku nemohla moc začíst a stále ji odkládala. Potom jsem se ale začetla a přečetla ji jedním dechem. Není lehké najít v tomto žánru někoho, kdo něčím vybočuje. Ahnhem to ale dokázal a já se těším, až se pustím i do dalších jeho knih, které už mám doma.