Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528992/bmid_okamziky-stesti-658c3c5802a9f.jpg 4 4811 4811

Martina999
06.11.2020 2 z 5

Moje první kniha Patrika Hartla, ale dost velké zklamání. Asi jsem na tuto knihu moc stará, je to asi pro mladé, ale musím souhlasit s některými názory na to, že Veronika je naivní až hloupá, závěr až neskutečně přeslazený. Navíc si myslím, že postavy v této knize nikdy neslyšely o kondomu. Ani z jedné ani z druhé strany. Takže za mě slabší průměr. Raději si Patrika Hartla pustím např. ve Všechnopárty a budu ho poslouchat, než číst.

laker4life
29.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Fajn nápad se čtením knížky ze dvou stran, dvou pohledů, dvou postav. Zkrácená synopse: Jáchym vždycky všechno podělá, Veronika už to nedává.
Děj mě bohužel tak nevtáhnul. Ale možná by to byla dobrá motivační kniha pro mladý, co se staví na vlastní nohy a život mají před sebou.

DámaMáma
29.10.2020 4 z 5

Nic není v životě černobílé... Moc se mi líbil koncept knihy, kdy může člověk vidět podobnou situaci ze dvou stran. Jen mi kniha přišla místy hodně upovídaná. Jinak skvělé prázdninové čtení!

Dandeska
27.10.2020 3 z 5

Hezky se zasmějete.Super nápad, jeden z jedné strany, druhý z druhé strany.

1bublina
22.10.2020 4 z 5

Začala jsem Veronikou a udělala jsem dobře. Bavila mě mnohem víc než Jáchym. Ten mi přišel takový víc povrchní. Happy end vždycky potěší. Myšlenka příběhu dvou sourozenců psaná odděleně se mi moc líbila a oceňuji propojení i překvapení na konci. Myslela jsem, že mě u Jáchyma už nic nepřekvapí a přeci jenom tam něco bylo. Tohle byla poslední kniha, která mi od Hartla chyběla, tak snad napíše něco dalšího. Budu se těšit.

Terycte
22.10.2020 3 z 5

Moje první česká romantika/próza. A teda (potlesk) .Moc pěkně zpracované, prolínající se příběhy. Jak se dva mladí lidé, sourozenci, pletou, ztrácí, nachází ve svém životě, až dojdou ke svému štěstí.
Četla jsem od Jáchyma. A jeho příběhu byl skvělý. Veroničin pro mě byl slabší, kde to zlepšovaly pohledy ostatních (přátel, kluků,...). Dávám 3/5 ⭐

Lucie89
14.10.2020 5 z 5

Čím více jsem četla, tím více se mi kniha líbila. Oceňuji příběhové zvraty. :)

Keporkakyně
12.10.2020 1 z 5

O kondomu postavy zřejmě nikdy neslyšely - a to jako má být moderní román??? Blé a fuj.

Hanče76
09.10.2020 5 z 5

Super ????

Acnaj
05.10.2020 2 z 5

Za mě taková oddechovka, čtivá, ale těžko uvěřitelná...

Hanami1
04.10.2020 3 z 5

Jak řekl manžel, už podle názvu to nebude nic pozitivního. Přece jen jsou to okamžiky, nikoliv trvalé štěstí. Takže za mne trochu ponurá knížka s koncem, který je přitažený za vlasy. Zvlášť u Jáchyma.

Kája95
30.09.2020 5 z 5

Pro mě je Hartl opravdu nejvtipnější autor u nás.
Kniha není žádným myslitelským dílem, ale je tak neuvěřitelně předvídatelná až je prostě úžasná

Kikulka97
18.09.2020 odpad!

Ach jo, nedočíst rozečtenou knížku, to je mi táák proti srsti, ale tohle nedávám. Doopravdy nechápu ty kladné komentáře. Pro mě je tato knížka velkým zklamáním. Po velmi dobrém ,,Prvokovi" jsem se těšil na další vtipný příběh s rychlým spádem, místo toho nám ale autor předhodil knihu, kde je spousta až opravdu těžko uvěřitelných náhod. S velkým sebezapřením jsem přečetl přes dvě stě stran z pohledu Veroniky, ale když se tam zase řeší už po stopadesátý nevěra, nevěra, nevěra, tak už to člověku přijde jako laciná telenovela. Ne, knížka je (bohužel) bez nápadu.
Kniha pro mě osobně měla velký potenciál, číst jeden příběh z pohledu dvou lidí mi přišlo jako skvělý nápad. Bohužel je kniha pouze nudným, NEVĚRNÝM celkem...

Evžen82
18.09.2020 5 z 5

Hartl se čte sám, všechny jeho knihy jsem zhltla velmi rychle. Začala jsem Jáchymem a jsem ráda. Líbil se mi víc, měl větší spád. Veronika byla spíš takovým dovysvětlením některých momentů. I když kdo ví, kdybych četla opačně...

evvva
18.09.2020 5 z 5

Jo, tohle mě bavilo, kniha žánrově pro mladé, ale, ač už jsem ve věku středním ( doufám), našla jsem si v tom své já a přečetla jí jedním dechem.

akcive11
04.09.2020 5 z 5

Úžasně napsaná kniha ze dvou pohledů, rub a líc.
Můj nejvíc nejoblíbenější český autor. U jeho příběhů se zasmějete i pobrečíte zároveň. Pan Spisovatel. Doporučuji i divadelní hry, jsou v podobném ražení jako jeho knihy. Člověk se srdcem na dlani a to srdce vkládá do své práce, na tvorbě je to velmi znát.

VercaV
25.08.2020 2 z 5

Má třetí kniha v pořadí od Patrika Hartla a za mě docela zklamání. Po předchozích dvou "peckách" rozhodně nejslabší knížka. Začala jsem částí Veronika a celé mě to přišlo strašně zdlouhavé, nezáživné a hlavně hlavní postava na mě působila, že je s prominutím blbá. Druhou část Jáchyma jsem četla asi po půl roce a vůbec mě to nebavilo. Více méně jsem knihu jen proletěla. Za mě zklamání, ale na předchozí dvě knihy nedám dopustit ty doporučuju!

Booksaddict
22.08.2020 2 z 5

Když pročítám všechny ty kladné recenze, mám pocit, že jsem nečetla ani pohled Veroniky, ani Jáchyma, ale nějakej třetí. Mně tahle knížka moc nenadchla a ani jsem ji nedočetla do konce. Pohled na stejný příběh očima více aktérů se dělá jako slohové cvičení i s dětmi na ZŠ, ale to by mi až tak nevadilo. Nebaví mě obecně knížky, kde se moc tlačí na pilu v tom, že hlavní hrdinové zažívají sex na 1000 způsobů (chtěl se autor vyrovnat Vieweghovi, nebo je to po éře odstínů šedi prostě chtěné téma?). Místy mi knížka přišla jako naivní román pro dospívající, ale co mi vadilo nejvíc, byly stále se opakující slova, třeba racionální a iracionální. To už jsem začínala mít mírnou alergii. Dám Hartlovi ještě šanci v jiném jeho počinu, abych se přesvědčila, že ty recenze jsou zasloužené.

jan8862
22.08.2020 2 z 5

oddechové čtení, hodně emotivních pasáží

Massek
18.08.2020 4 z 5

U oboustranně dvoupříběhové knihy musím odpovědět na dvě zásadní otázky, které si dala i spousta jiných čtenářů. Který příběh jsem četl první a který se mi líbil víc? Takže za mě:
Jáchym, Jáchym :-)
Možná by to bylo jinak, kdybych začal Veronikou, ale to už se nikdy nedozvím.