Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528992/bmid_okamziky-stesti-658c3c5802a9f.jpg 4 4812 4812

Peřinka
20.04.2019 2 z 5

Podle mě Hartlova nejslabší kniha, děj mi přišel strašně zdlouhavý. Jáchymova část by ještě šla, Veroničina mě vyloženě nebavila...

Hospodyňka
14.04.2019 5 z 5

Nechtěla bych životní příběh hlavních hrdinů zažít, ale bavilo mě o něm číst.

terijans
11.04.2019 5 z 5

Výborná kniha, nápad na 2v1 hodnotím velmi kladně, první jsem četla Jáchyma a potom Veroniku.

petunkav
09.04.2019 4 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od pana Hartla četla.
Jednu hvězdu musím odebrat za ty dva příběhy - z každé strany se čtenář dozví něco nového, co z druhé strany není,a naopak. Ale při čtení druhé části opravdu hodně děje víte dopředu. Tímto kniha trošku ztrácí.
Jinak děj moc pěkný, opět velice zajímavé životy.

Pav
01.04.2019 4 z 5

Oboustranná kniha je neotřelý nápad. Četla jsem nejdříve Jáchyma a hodnotím to jako dobrou volbu. Dojemný příběh, který se může stát.

kklepkaa
24.03.2019 2 z 5

Obávám se, že Hartl asi není pro mě. Ten rádoby reálný pohled na svět mě vůbec nebavil . Už prvních 26 stran z pohledu Veroniky pro mě bylo divných (to co autor té postavě všechno provedl je masakr) a doufala jsem, že se to změní... no nezměnilo. Ája mi přišla napsaná až moc vyzrále. Nápad psát z pohledu obou sourozenců je zajímavý, ale přišel mi málo využitý.

Alienn
22.03.2019 4 z 5

Opakuji se, ale české autory mám ráda a ráda je čtu. Knížka se mi líbila, povedený nápad s dvojpříběhem, nic náročného, užila jsem si jí.

Jessie_
21.03.2019 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a určitě ne poslední! Posloužila mi jako skvělé odreagování od psaní bakalářky a všech těch supr odborných knížek. Za zpracování si pan Hartl zaslouží určitě velké uznání. Je totiž úžasné, jak postupem času do sebe všechno zapadá a dává pohled na věc z více úhlů.

HanWali
19.03.2019 3 z 5

oddechové, pěkné čtení

Peťulka3
19.03.2019 5 z 5

Super a super.

Kačaba79
18.03.2019 3 z 5

První knížka od autora a mírné zklamání. Až skoro neuvěřitelný příběh, jak kromě vztahů jim vše vycházelo - firmy a zaměstnání. Chvílemi na mne padala deprese, jestli tak budou žít i mé děti. Hlavně u Jáchyma, který všechno řeší útěkem za hranice . Veronika již byla klidnější, hlavně děj již znám. Obdivuji jak do sebe oba příběhy zapadaly a jak se vysvětlovaly navzájem, že až po přečtení obou byl příběh kompletní.

CarrieDeIf
16.03.2019 4 z 5

Povedený nápad dvojpříběhu..

niika
15.03.2019 3 z 5

Od Hartla slabší než Malý pražský erotikou. Jako první jsem četla část s Veronikou. Ta druhá část s Jáchymem mě místy dost nudila a přišlo mi to jako, když už došly nápady. Ale od knihy nikoho nezrazuji. Ztracený čas to jistě není.

mahdal
12.03.2019 2 z 5

Ne, tak tato kniha mě vážně nezaujala. Všemi opěvovaný Hartl opravdu zklamal. Vidím v něm trošku paralelu s Vieweghem. Mnoho autorů dnešní doby se zabývá tématy sociálními, společenskými, ale jen hrstka z nich dokáže problematiku podat seriózně. Tuto knihu bych vážně doporučil jen maminkám na mateřské dovolené, které si chtějí odpočinout od rutinní domácí práce.
Dějová linka byla celkem předvídatelná, a tak mi některé pasáže připadaly naprosto zbytečné. Paralelu s již zmíněným Vieweghem vidím také v nadměrném užívání expresivních, především vulgárních, výrazů. Obecně proti nim nic nemám, často fungují jako ozvláštnění textu, ale nepotřebuji číst citové výlevy této povahy na každé druhé stránce.
Abych nepsal jen samá negativa - zajímavý mi přišel nápad pohledu na stejnou událost dvěma lidmi. Nepřirovnával bych to však k noetice, ale spíše k jaksi obměněnému novodobému společenskému románu.

Není všechno zlato, co se třpytí.

Betty96
07.03.2019 3 z 5

Knížku jsem si přečetla na popud naší knihovnice, normálně českou literaturu moc nečtu. Nemůžu říct, že se mi kniha líbila ani nelíbila. Jako první jsem začala číst Veroniku a pak Jáchyma. Děj do sebe krásně zapadal a dával smysl, ale bohužel už mě ta druhá polovina knihy moc nezaujala. Ke konci už jsem četla jen z donucení abych knihu konečně dočetla.

otesánek
06.03.2019 5 z 5

nemůžu říct jestli se mi některá z částí líbila víc. Obě mají své. Jako máma dokážu pochopit, že život z pozice Veroniky byl jiný né tak volný a akční jako Jáchymův. Myslím, že to pan Hartl zpracoval na jedničku. Četla jsem první Jáchyma a pak Veroniku a nemám pocit, že by byla nezáživná, zdlouhavá. Kniha se mi moc líbila. Je v ní tolik uvěřitelného a proto se myslím snadno čte a čtenář se v ní snadno aklimatizuje. Moje třetí kniha od autora a naprostá spokojenost. Vřele doporučuji.

SleepyAllDay
05.03.2019 4 z 5

Oddechová knížka, která mne strhla. Líbilo se mi to, bavilo mě to. Jako první jsem si vybrala příběh Jáchyma, po přečtení mi přišel více dynamický, než příběh Veroniky. Bavilo mě, že se příběhy doplňovaly, co mi chybělo u jednoho bylo řečeno u druhého a opačně.

SugarDolly
05.03.2019 3 z 5

Zajímavý nápad s oboustranným vyprávěním, ale ani tímto kouskem mě Hartl nijak neuchvátil ...

janina74
04.03.2019

Tahle kniha byla úplně skvělá. Miluju ženský a mužský pohled na stejnou věc. Nejdřív jsem četla Veroniku, ale Jáchymova verze se mi nakonec líbila víc.

Enehy
02.03.2019 4 z 5

Na to, že jsem na Patrika Hartla pohlížela trochu s despektem a ještě navíc byla donucena si tuto knihu přečíst, musím říct, že to bylo celkem příjemné překvapení. Děj si plyne tak nějak sám od sebe. Veronika a Jáchym jsou veskrze sympatičtí, takže je snadné jim odpustit kdejakou botu. A Ač jsem se obávala, že se u druhé poloviny budu nudit, nestalo se tak. Naopak příběh Veroniky bravurně doplnil mozaiku načrtnutou Jáchymem. Navíc jsem si znovu uvědomila, že můj život je tak lehký a krásný.