Osamělí lovci

Osamělí lovci
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24408/bmid_osameli-lovci-660ac6a63e018.png 4 67 67

Kniha obsahuje jednu krátkou povídku pod názvem Zázračné ruce, která vypráví o člověku, který žije na okraji společnosti a je vybaven parapsychologickými schopnostmi s nimiž se pokouší o uzdravení dívky, kterou nachází při předávkování heroinem. Druhou a podstatnou část knihy tvoří novela Chase, kde je hlavním hrdinou voják z Vietnamu, který je psychicky poznamenán hrůzami této války. Střetává se s úchylným vrahem a snaží se odhalit jeho totožnost. Díky této práci se dostává z deprese a je schopen navázat i milostný vztah. Přeloženo z anglických originálů Ollie's Hands (1972) a Chase (1972), které vyšly v antologii Strange Highways (1995). ISBN 80-84384-33-7 je chybné.... celý text

Leona333
23.03.2023 4 z 5

Dostat do rukou tuhle knížku, bylo jako dostat do rukou čokoládové vajíčko Kinder Surprise. Takže takové dva v jednom... ; )
Užila jsem si tyhle čtivé příběhy, i když na Deana Koontze - "vymyšlené, napsané v nezvyklém, umírněném obalu všednosti, bez extravagantních kuriozit, mystických, nebo sci-fi prvků..."
Nicméně mě kniha namlsala k přečtení a zopakování si i jiných děl, od tohoto výtečného autora.

ThomasRuhe
28.01.2022 4 z 5

ZÁZRAČNÉ RUCE
Tohle byla krátká povídka. Koontz zde pro sebe typicky vytvořil postavu muže, který je nadán neobvyklými schopnostmi, kvůli nimž se straní lidí. Je to jeho dar i prokletí.
Celkem to ušlo, ale nic zázračného. 60%.

CHASE
Tohle bylo výrazně lepší. Vyznamenaný válečný hrdina Ben Chase se náhodou připlete k vražednému napadení mileneckého páru. Dívku se mu podaří zachránit a vraha zahnat. Ten ovšem svou pozornost nyní soustředí na Chase. Pak následuje dobře popsaný souboj muže proti muži.
Tohle bylo hodně dobré. 80%.

Belanna
14.11.2021 4 z 5

Dvě velmi dobré povídky.

klarkys
28.07.2021 4 z 5

Po Koontzovi jsem sáhla po dlouhé době. Zázračné ruce bych klidně vynechala, ale Chase mi připomněl, jak dobrý spisovatel Koontz je.

JPBelmondo
18.11.2020 4 z 5

Tato knížka je trochu jiná, než jsme od autora zvyklí očekávat. Je "normálnější", dá-li se to tak říct (i když v první krátké povídce se trošku tajemna mihne). Přesto se mi obě povídky líbily. [A malé poučení z druhé povídky? Nevyhazujte zbytečně peníze za psychiatra.]

Faila
26.07.2020 4 z 5

Obě části se četly téměř samy. Byly nápadité a čtivé, plné smutku a v druhém případě i napětí. V hlavě mi ani jeden příběh zřejmě neuvízne příliš dlouho, přesto zanechaly silný dojem.

mirka0357
23.11.2016 4 z 5

Nenáročné a pohodové čtení.

IWINDA
05.07.2016 5 z 5

pěkná kniha ...

black.susi
19.07.2011 4 z 5

pěkné, nenáročné čtení na letní odpoledne, ale že by mi vyrazilo dech to ne