Pacient

Pacient
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535735/bmid_pacient-660ff482f2d69.jpg 4 743 743

Aby zistil pravdu, musí sa vzdať rozumu. Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff a jeho otec Till Berkhoff odvtedy prežíva nočnú moru. Všetky indície vedú jedným smerom, a tak polícia dospeje k záveru, že Maxa uniesol sériový vrah Guido Tamnitz, a uzavrie pátranie po zmiznutom dieťati. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii. Autor hneď v úvode vybičuje napätie do takých obrátok, že nedokážeme audioknihu vypnúť. Vpletie do príbehu množstvo dramatických zvratov, ani jeden z nemeckých autor trilerov to nedokáže lepšie. V krátkych kapitolách, ktoré umožňujú zmenu perspektívy, nadobúdajú jeho romány príťažlivé tempo, ktorému sa nedá odolať. Pacient v mnohom pripomína úspešnú Terapiu. Autor sa znovu pohral s čitateľom v uzavretom prostredí psychiatrickej kliniky, kde pacienti reagujú nepredvídateľne a nič nie je také, ako sa zdá.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

Der Insasse, 2018

Interpreti: Peter Kočiš

Zrzavá_Tereza
20.12.2019 5 z 5

Byla to zase jízda. Zase si nemůžete být ničím jistí, všichni jsou divní (taky blázni), všichni jsou podezřelí, nikomu nemůžete věřit, natož si někoho oblíbit, a do poslední stránky nevíte, na čem jste. To je prostě Fitzek. A za to já ho miluju.

blanche11
16.12.2019 5 z 5

Všechny knihy autora jsou božské!

ilovebook88
03.12.2019 5 z 5

Opäť zas dávam palce hore...

MarianP
14.10.2019 5 z 5

Veľmi kvalitne preložená kniha, ktorá sa sama číta, dej má veľmi dobrý a rýchly spád a vôbec človeka nenudí. Stále sa niečo deje a tých 300 strán ubehne ako voda. Pacient je miestami dosť drsný, zápletka je trocha pritiahnutá za vlasy, záver ale prinesie niekoľko prekvapení a rozuzlenie je dostatočné. Kvalitný psychothriller!

Miluska2810
09.10.2019 5 z 5

Od tohto pána autora som nenatrafila na zlu knihu. Vyborne od zaciatku az do konca, za mna nie je co vytknut. Vyborne citanie pan autor, tesim sa na dalsie.

Léňa2510
24.08.2019 4 z 5

Naprosto super! Skusila som jednu jeho knihu a teraz kupujem zaradom všetky. Číta sa rýchlo, ku koncu som nemohla tu knihu odložiť

Iveta248
26.07.2019 4 z 5

Ako vždy skvelé až do konca. A nečakané rozuzlenie

Luque17
02.07.2019 3 z 5

Fitzek je v poslední době hojně diskutovaný autor, tak jsem to zkusil. Hmm, není to můj šálek kávy, příběh na hranici duchařiny. Nejsem člověka, který by prostě přistoupil na jeho hru a nechal se unášet její mystickou atmosférou. Kvalita v rámci žánru ale nemusí být špatná, neumím to posoudit.

Petronela16
11.06.2019 5 z 5

Genialna kniha ako je genialny cely Fitzek!!!Som rada,ze som sa nesklamala v dalsom jeho diele.Neviem, kam ten clovek na tie namety chodi,ale skratka to co on napise je u mna vzdy zarukou vyborneho thrilleru.Tlieskam, davam 100 bodov a ak by sa dalo poprosim aj tuš!
Uz teraz sa tesim na dalsi jeho roman.