Pacient

Pacient
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535735/bmid_pacient-660ff482f2d69.jpg 4 743 743

Aby zistil pravdu, musí sa vzdať rozumu. Pred rokom zmizol malý Max Berkhoff a jeho otec Till Berkhoff odvtedy prežíva nočnú moru. Všetky indície vedú jedným smerom, a tak polícia dospeje k záveru, že Maxa uniesol sériový vrah Guido Tamnitz, a uzavrie pátranie po zmiznutom dieťati. Maxovmu otcovi zostáva jediná cesta, aby sa dozvedel pravdu. Sám sa stane pacientom na psychiatrii. Autor hneď v úvode vybičuje napätie do takých obrátok, že nedokážeme audioknihu vypnúť. Vpletie do príbehu množstvo dramatických zvratov, ani jeden z nemeckých autor trilerov to nedokáže lepšie. V krátkych kapitolách, ktoré umožňujú zmenu perspektívy, nadobúdajú jeho romány príťažlivé tempo, ktorému sa nedá odolať. Pacient v mnohom pripomína úspešnú Terapiu. Autor sa znovu pohral s čitateľom v uzavretom prostredí psychiatrickej kliniky, kde pacienti reagujú nepredvídateľne a nič nie je také, ako sa zdá.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

Der Insasse, 2018

Interpreti: Peter Kočiš

Misoso
14.12.2020 5 z 5

Fitzek znovu nesklamal. Skvelé a veľmi sa teším na dalšie jeho knihy, ktoré MILUJEM. Sú napínavé až do konca a koniec vám dokopy zapadne ako skladačka. Skvelé, Odporúčam. Prajem príjemný zvyšok dňa a skvelý 3. adventný týždeň. :D

evin84
13.12.2020 3 z 5

No úplně můj šálek kávy to nebyl ale kniha se četla dobře. Závěr byl překvapující

Jájinka
13.12.2020 3 z 5

Bylo to čtivé, ale zápletka byla na mne dost divoká:-) A protože mám (pro sebe) nějak nastavené hodnocení, musím dát tři, i když někomu se naopak kniha může líbit hodně.

Dandy1
26.11.2020 2 z 5

Půjdu proti proudu. Tato kniha je pěkná slátanina. Přečetla jsem třičtvrtě knihy a děj je čím dál pitomější.

martineden
25.11.2020 3 z 5

Ty různé identity, to je na mé cesty metrem poněkud náročné. Moje první kniha od tohoto autora, ale nejsem si jistá, zda chci číst o další. Méně je prostě někdy více.

janenick
25.11.2020 5 z 5

Místy už to bylo trochu moc, ale celkový dojem z knihy mám perfektní.

Matilda
20.11.2020 4 z 5

Příběhy odehrávající se v prostředí psychiatrické léčebny miluju. Ke konci už hodně překombinovaný děj, ale i tak výborný psychothriller. Určitě si přečtu i další knihy autora.

Allys
10.11.2020 5 z 5

Toto je druhá kniha od autora, ktorú som čítala a je fakt super. Thriller ako má byť. Nič mu nechýba a nič tam nie je navyše. Dej má spád, kniha sa číta sama. Zo začiatku je síce zopár vecí na prvý pohľad pritiahnutých za vlasy, alebo nereálnych, ale to je len prvý pohľad, knihu naozaj treba prečítať do konca. Obdivujem autora, ako dokáže verne podať dialógy a charakteristiky tak narušených postáv a vykresliť prostredie. Príbeh je napínavý, čitateľ vtiahnutý do deja, akoby tam sám bol a každá kapitola končí tak, že proste musíte začať čítať ďalšiu :-)

Allla9
01.11.2020 5 z 5

Pacient je příběh, který vás pohltí, vtáhne do děje a nepustí, dokud ho nedočtete. Celá kniha je perfektní a závěr ještě víc než perfektní.

TomBarek
31.10.2020

Moje první kniha od Sebastian Fitzeka ale už teď vím že se zařadí mezi mé oblíbené autory. Nevěděl sem co mám o téhle knihy očekávat ,ale to co sem v ní našel sem nečekal, tolik otázek co si během čtení pokládáte a přemýšlíte jak to vůbec může dopadnout a sami si říkáte zda-li je to vůbec pravda a nebo si s vámi autor jen hraje, ale i ten nejmenší detail je zásadní ,víc prozrazovat nebudu a ani nechci

Vlak0078
19.10.2020 3 z 5

Bylo to ze začátku dost matoucí pro mě, na konci se to vše rozmotalo a konečně jsem to mohla ocenit. Je to dobrý příběh, ale málem jsem se na ni vykašlala. Tento žánr tolik nemusím, hodně mě upoutal název knihy.

Niš-knihovna
18.10.2020 odpad!

Rozečteno - nedočteno...

perpe2a
18.10.2020 4 z 5

Výborné psycho. Až na konci zjistíte, že vše bylo úplně jinak. Rozhodně skvělé a doporučiji.

Vixiene
15.10.2020 5 z 5

Jedním slovem brilantní. Ke knize (potažmo k autorovi) jsem se dostala náhodou, ani jsem o jeho existenci nevěděla a je to obrovská škoda, nemůžu se dočkat, až sáhnu po dalších knihách od pana Fitzeka!

Trochu mi přecházel zrak z občas krkolomného překladu z němčiny, věty někdy nedávaly úplně smysl a byly zbytečně kostrbaté. Jakoby se překladatel řídil heslem "je to sice delší, ale zato horší cestou".

K samotnému příběhu ale nemám výtek. Parádně vybudovaná atmosféra psychiatrického prostředí, zároveň s ukázkou, že i vězni se bohužel mají jako "prasata v žitě", a to určitě nejen ve smyšlených příbězích. Pacient dělá opravdu čest svému žánru, je to psychothriller jak se patří. Konec vás ohromí a osobně až tak "psycho" jsem to nečekala :D Doporučuji všemi deseti.

kika_
09.10.2020 5 z 5

Waaau .. Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, co jsem kdy četla. Prostě waaaau!!!

LeSk
25.09.2020 5 z 5

Perfektní strhující příběh, konec mě naprosto šokoval, to bych opravdu nečekala. Naprostá pecka, mělo to rychlý spád, žádná hluchá místa. Velmi doporučuji.

IvetKl
24.09.2020 5 z 5

Tak to byla fakt síla! Celý děj byl sám o sobě fakt hustej a k tomu ještě autor vše vygraduje tím, že vám ke konci napíše, že vše, co jste četli, tak vůbec není!

josska
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,pěkně se četla i když místy jsem měla husí kuži,,spisovatele mám moc rada..teším se na další knihu...

Pampalini
14.09.2020 3 z 5

Autor rozdá karty na sedmu a hrá se prší. Je dobře, že všechno se tváří jinak než je ve skutečnosti, ale je toho příliš. Sanatorium se zvláštním režimem, všichni, pacienti i lékaři něčím trpí. Svět se svojským pravidly. A přehnaná fixace na žiletku... na počátku bol záměr uvařit hustý psychoguláš, podařilo se udělat lehký vývar s jedným očkem;)

Knihomol.ka
10.09.2020 5 z 5

Šílený, neuvěřitelný, děsivý... a skvělý!!!

Knihu jsem po úvodní kapitole odložila. Který rodič může něco takového číst bez toho, aby se mu neudělalo zle?

Řekla jsem si, že nemám zapotřebí takhle se týrat a kniha putovala do skříňky. Vydržela tam 24 hodin. Za dalších 12 hodin jsem ji přečetla.

Nedalo se odtrhnout. Určitě si od autora ráda přečtu něco dalšího.