Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3731 3731

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

PapayaD
13.09.2017 3 z 5

Poté, co jsem dočetla úžasné Hvězdy nám nepřály, bez zaváhání jsem sáhla po Papírových městech. Pomalu jsem se nemohla udržet, abych knížku nezačala číst hned, jakmile jsem vyšla z knihovny. Možná to moje nadšení bylo ke škodě, nevím, ale musím říct, že mě kniha docela zklamala. Upřímně nechápu, proč je tato kniha tak oblíbená, protože mě přišla jako průměrná. Konec mě překvapil, to ano, ale spíše v tom negativním smyslu. Nakonec mě, jako třeba právě u Hvězd, ani nemrzelo, že jsem ji musela vrátit zpátky do knihovny. Další greenovky po této zkušenosti nechám na poličkách knihovny. Knize dávám 2,9*.

vikimi
27.08.2017 1 z 5

Knížka se mi nelíbila. Ani jsem ji nedočetla.

Mengej
11.08.2017 5 z 5

Jsou knížky, které se nelíbí, knížky, které se líbí a pak jsou takové, které člověka ovlivní, změní jeho nahlížení, něco v něm pohnou. Jednou z těch knížek jsou pro mě Papírová města. Podle mě nejlepší Greenovka. Nejde mi o kvalitu, neprůstřelnost příběhu, úžasný jazyk nebo tak. Green oslovil něco hluboko ve mně, což se stává výjimečně.

Ver_mraz
09.08.2017 3 z 5

Těžko uvěřitelný, nevěřila jsem příběhu ani postavám. Horkotěžko se kniha dočítala, před koncem jsem ji chtěla odložit na dobu neurčitou, ale nějak z principu jsem ji dočetla. Moje první Greenovka,tak doufám, že další už na tom budou o něco lépe.

Tánička11
06.08.2017 4 z 5

Papírová města jsem si koupila hodně dávno protože jsem dočítala dívku ve vlaku a uvědomovala jsem si že budu muset potom něco číst a přitom jsem ještě nic nečetla od toho známého, vele uctívaného spisovatele YA Johna Greena.
A tak protože jsem viděla film, jsem si koupila Papírová města.
Pěkná kniha krásný popis ale málo děje to mi docela vadilo když takhle zpětně se na to koukám tak tam vlastně se skoro nic nedělo hodně lidí to asi teď odradí ale nebuďme tak zlý.

Nikol1994
04.08.2017 5 z 5

Green opět nezklamal. Výborná.

Lexa123
30.07.2017

Nejdříve jsem četla knížku a až potom jsem viděla film. A udělala jsem dobře. Mám ráda hádanky a záhady takže jsem knížku četla s odhodláním.

NalinnMane
23.07.2017 1 z 5

Nejspíš první a poslední kniha co jsem od Johna Greena přečetla. Nevím proč je tato kniha tolik oblíbená a proč mě to nezaujalo. Jediný co si myslím, že je příčinou je, že je to asi spíš tak pro 17-18 tileté lidi a mě to přišlo příšerně nudné a utahané i přesto, že začátek vypdala docela nadějně.

pedroK
18.07.2017 4 z 5

Zajímavě napsané, dobrá kniha, poutavá. Nicméně nebyl to takový trhák jako třeba Hvězdy nám nepřály.

misaa.p
16.07.2017 3 z 5

Příběh mě upoutal, vtáhl do děje.. Ovšem konec... nevím moc, co si o tom myslet. Čekala jsem wow efekt, který se bohužel nedostavil. Chystám se shlédnout film, tak uvidíme, zda to bude stejně tak. Jinak příběh napínavý.

vandalindakova
11.07.2017 2 z 5

Nestává se mi často, že bych nějakou knihu nedočetla. Tahle k tomu ale spěje. Mám ji rozečtenou a pořád ji odsouvám jinými knihami. Není to moje první Greenovka, ale asi jsem mezi nimi měla moc velkou pauzu. Už to zdaleka není ono. Kdo ví, možná jí někdy dolouskám.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, pěkná.

Petula009
09.07.2017

Moje první knížka od Greena a i přes relativní jednoduchost příběhu se mi líbila - jak styl psaní, tak postavy a i eskalace

IsobelleFarbs
08.07.2017 4 z 5

Se stylem psaní Johna Greena se nějak nedokážu ztotožnit. Ale tato knížka se mi oproti Hvězdám a Hledání Aljašky doopravdy líbila. Neříkám, že je nějak dokonalá, ale postavy mi byly celkem sympatické a i děj mi celkem ubíhal. Nejobtížnější bylo prokousat se prostřední částí, ale i to jsem zvládla, takže knížku hodnotím oproti jiným greenovkám celkem kladně. Pro mě rozhodně nejlepší jeho kniha.

Světnadhlavou
06.07.2017 5 z 5

Knížka pěkná, hezky se četla, napínavá. Film se mi tolik nelíbil.

Karol453
06.07.2017 1 z 5

Na to že na knížku jsou takové ohlasy mě zklamala. Nápad to byl hezký ale je to takové nevýživné.

Kiwigirl
04.07.2017 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější knížka od Johna Greena.
Děj mi přišel zajímavý a postavy byly moc sympatické.
Doporučuji!

amelie.m
27.06.2017 1 z 5

Nestává se mi často, abych nedočetla knihu.. Za mě prudká nuda.....

Mikky01
19.06.2017 4 z 5

John green prostě umí. Příběh je propletený metaforami a narážkami, které jsou ozvláštněny Greenovým typickým humorem. Kniha Vás rozhodně nenechá chladnými - v jednu chvíli jste "napnutí jako špagát" a skoro nedýcháte a o pár stránek dál se smějete "na celé kolo".

surynas
17.06.2017 3 z 5