Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3731 3731

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

MadamC
05.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě velmi nadchla. Když jsem ji četla, tak jsem se s ní úplně ztotožnila. Velmi mne bavila.

sola_lupa
30.04.2017 4 z 5

Co sem napsat? Snad jen to, že v každém z nás je kus Margo a Quentina. Pouze v někom víc a někom míň.

wiix
23.04.2017 3 z 5

Myslím, že čím viac čítam Greena, tým mám viac pocit, že jeho príbehy nie sú zas také variabilné, často mi splývajú postavy, ktoré už nie sú ničím zvláštne a príbehy, ktoré sú čoraz menej uveriteľné a zaujímavé. Škoda.

violet1313
18.04.2017 2 z 5

Dvě hvězdy jsem dala za postavy. A za to, co z nich sem tam vypadlo. Protože občas, to někde v hloubi mojí mysli dávalo smysl. Ale jen občas.
Sám o sobě myšlenka holky, která uteče a bláznivě zamilovaný kluk ji jde hledat není špatná. Ale nezdála se mi dotažená do konce. Nebyla jsem tak nadšená.
Margo mi příliš připomínala chabou verzi Aljašky z Hledá se Aljaška.
Rozhodně to bylo fajn oddychové čtení, ale nic k čemu bych se chtěla vracet.

AdamMašek
18.04.2017

Super knížka

Edith_17
08.04.2017 3 z 5

Bylo to takové zvláštní, Q byl super, ale Margo se podle mě chovala divně, připadalo mi, že to ještě nemá moc uspořádané, jako co se týče toho, co v životě chce, jaká je její životní cesta a tak. Možná právě proto pořád utíkala a chtěla být sama. Závěr knihy mě dost překvapil.

Nicol13
06.04.2017 3 z 5

Tak jo... tohle se mi zvláštním způsobem líbilo.
Podobně jako ve Hvězdách tu byly chytré citáty z knih a tak podobně, ale sem se to hodilo.
Margo mě fascinovala. Zaujala mě svým přemýšlením, ale ke konci mě trošku zklamala. Nebo možná mi jí bylo líto a Q taky...

Za mě dobrý.

essterkaa
06.04.2017 3 z 5

Upřímně mě knížka dost zklamala. Děj mně přišel strašně zdlouhavý, klidně by to mohlo být kratší..

IgorGebiza
06.04.2017 4 z 5

oddychova kniha na jedno posedenie...

notsohappyanny
02.04.2017 4 z 5

Asi nejlepší Greenovka co mám doma. Přečtená jak v originále a v překladu a musím říct, že se v obou případech četla rychle a hezky. Ostatní Greenoviny co máme doma se mi moc nelíbily, zejména Příliš mnoho kateřin.Filmové zpracování se (mně) sympatickou Carou, bylo pěkné a sem tam se knihy drželo. 4/5

PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

Moje oblíbená Greenovka! Nemá cenu zase vypisovat, jak je vtipná, ale zároveň k zamyšlení, protože se to dá říct o všech Johnových knihách. Margo jsem narozdíl od Aljašky měla hrozně ráda, největší zlatíčko byl ale Ben.
Na druhou stranu byl film Papírová města skoro jediným filmem, který se mi líbil víc než knížka. Sice se tak úplně nedržel knižní předlohy, kterou jsem četla před shlédnutím filmu, ale závěr byl lepší. Byla jsem ráda, že s sebou vzal Radar Angelu na ten road trip, protože v knížce mi jí bylo líto. Taky bylo fajn, že Q ten večírek ve filmu stihl. No nevadí, knížka byla taky super!
Ať žijí černí santové!

andrea1970
25.03.2017 3 z 5

Je pravda, že děj nebyl nic moc světoborného, rozhodně by se tam toho dalo nacpat víc. Ale jako oddechovka mi tohle přišlo naprosto v pořádku. Kniha mě i přes všechna svá negativa celkem bavila. Quentin je prostě kluk, který se z usazeného trouby mění na dobrodružného detektiva. Kniha byla celkem vtipná, občas jsem se u ní i dost pobavila. Trošku mě však zklamal konec knihy, ale co jsem vlastně čekala? Že všechno dopadne happyendem a Q a Margo spolu stráví zbytek života a budou mít spolu kopu dětí? Tak to chodí jen v pohádkách...

JessieKKI
19.03.2017 3 z 5

Dle mého je tato kniha detektivka pro teenagery. Pro ty, kteří prostě ještě neznají normální solidní detektivku. Je to takový slabý odvar. Taky je tam ale romantika, což oceňuji, ale i přesto nic moc. Dalo by se možná říct že je tam od každého trochu, jen není nic pořádně. Každopádně oceňuji pohled na postavu a její vývoj během knihy a myslím, že místy může být i celkem poučný. Celkově kniha působila jako oddychovka, takže nakonec proč ne. Nic velkého od toho ale nečekejte.
Co se filmu týče, za mně je to propadák. Kniha se dočíst jakž takž dala (a to i celkem rychle), ale film? NE! V polovině jsem ho musela vypnout, aby mi nepokazil dojem z knihy. Asi je to divné, ale na mně to takhle působilo

Niannie
02.03.2017 4 z 5

Možná moc zdlouhavě popisované...stačilo by 200 stránek, ale i tak když člověk dočítá poslední stránky, čte je pomalu, s lehkostí a užívá si každou větu..protože ví, že je to konec celého příběhu. Čekala jsem jiný konec, takže mě byla Quentina docela líto. Dalo by se uvažovat o napsání 2. dílu :D

zuzik.simi
26.02.2017 5 z 5

Dojemná, vtipná a donutí vás přemýšlet nad věcmi, se kterými se Q potýká - ať už je to konec střední nebo Margo. Asi mě teď tady všichni ukamenujete, ale promiňte mi Hvězdy, na vrcholku nejste... Papírová město jsou moje nejoblíbenější ''Greenovka'', stojí za to si jí přečíst.

-el
25.02.2017 1 z 5

Od tohoto autora jsem četla dvě knihy. Tou první byla pod názvem Hvězdy nám nepřály... úžasná a přečtená za jeden jediný den. Proto jsem si pořídila i další knihu Papírová města... Možná jsem měla velké očekávání, ale obsah zklamal a ani jsem knihu nedokázala dočíst do konce.

bubblebut
15.02.2017 4 z 5

Moc mě to nebavilo... ale jinak pěkné

KingKylie
12.02.2017 odpad!

Pro mě je děj naprosto nezáživný, nic moc se v knize nestalo. Nevím, co všichni z Greena dělají. Já jsem mu dávala fakt velkou šanci, ale po přečtení Papírových měst a Příliš mnoho Kateřin už nechci číst další, protože děj je absolutně o ničem.

kristyna.b
10.02.2017 3 z 5

na mě trochu bez života. Děj je takový kostrbatý nijak zvlášť zajímavý

rajen
06.02.2017 4 z 5

Knihy od tohoto autora jsou prostě prudce čtivé. Popravdě je to už nějaká doba, co jsem ji četla a stále vím, o čem byla, jak skončila a že jsem ji četla hltavě a těžko od ní odcházela. Přestože mi to přišlo moc americké a moc středoškolské. Jestli na mě někdy jukne z regálu v knihovně další jeho kniha, tak si ji určitě k přečtení vezmu bez jakéhokoli očekávání a srovnávání s jinými jeho díly. Vím, že dostanu kvalitní čtení.