Papírová města

Papírová města
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3739 3739

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns, 2008

rajen
06.02.2017 4 z 5

Knihy od tohoto autora jsou prostě prudce čtivé. Popravdě je to už nějaká doba, co jsem ji četla a stále vím, o čem byla, jak skončila a že jsem ji četla hltavě a těžko od ní odcházela. Přestože mi to přišlo moc americké a moc středoškolské. Jestli na mě někdy jukne z regálu v knihovně další jeho kniha, tak si ji určitě k přečtení vezmu bez jakéhokoli očekávání a srovnávání s jinými jeho díly. Vím, že dostanu kvalitní čtení.

twerkit
02.02.2017 4 z 5

Kniha je velice odpočinková, vtipná, ale vlastně se nic extra v příběhu nestane..

Ayen
31.01.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Donutí vás se zamyslet nad spousty věcech, o kterých normálně neuvažujete. Velmi hezky napsané.

Zlá-Ňufie
27.01.2017 4 z 5

Třetí knížka od Greena, o trochu slabší než Hvězdy, ale lepší než Hledání Aljašky (to mě osobně dost zklamalo).
Rozjezd byl pomalejší,a le pak mě kniha opravdu zaujala. Někde.. Cca v 2/3 jsem měla trošku krizi, kdy mě honění se za Maro rochu unavovalo. Třetí část byla o proti druhé příjemně svižná. Konec jsem čekala jiný, možná trošku šťastnější, přesto mě samotnou překvapilo, že se mi konec vlastně docela líbil. Což se třeba u Hledání Aljašky říct nedá.
Příběh je občas trošku přitažený za vlasy, ale i tak se mi moc líbil. Filozofické otázky tu byly v snesitelné míře :D. Po téhle knize mám chuť se ke Greenovi určitě vrátit!

katajanci
25.01.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale po Hvězdách jsem čekala trochu víc. Ale Greena ještě zkusím.

LucyDvorska
25.01.2017 2 z 5

Papírová města - první kniha po pár letech, která mě absolutně vůbec nebavila. Možná jsem náročnější nevím, ale děj knihy mne zklamal. Čekala jsem nějaké velké "BUM," po Hvězdách, které se mi opravdu líbili, a ono tohle. Kluk se zamiluje do holky, ta chodí s hajzlem, který jí podvede, tak se na něj naštve a zneužije chudáka kamaráda ve "friendzónu," se kterým se mu pomstí. Druhý den zmizí a on jí hledat, jen proto aby mu nakonec řekla, že odchází. Zkrácený děj celé knihy ve dvou větách. Prostě za mě 2 hvězdy ...

sporran
22.01.2017 3 z 5

Literární styl Johna Greena mi připomněl některé knížky amerických autorů, které jsem v nedávné době četla např. Odpusťte mi, váš Leonard (což byla knížka, která mě zaujala více). Chvíli jsme se na konci ztotožnila s autorem... Margo byla vlastně jen taková zpovykaná holka z bohaté rodiny. Co mě zaujalo jsou papírová města, ať už nerealizované čtvrti nebo neexistující místa na mapě. To mi přijde jako zajímavé téma.... Víc než bláznivá mládež, která nemá dost starostí a tak si vymýšlí hloupé útěky.

KatnissLavender
10.01.2017 4 z 5

Skvělá četba, přesně ve stylu Johna Greena... Pokud patříte mezi ty čtenáře, kterým se Johnovi knihy líbí právě proto, že jsou si tak nějak podobné a že z nich poznáte autora po přečtení první stránky, budete nadšeni! Já ten jeho styl psaní prostě zbožňuji a Papírová města jsou pro mne Greenovou, druhou, nejlepší knihou! ;-)

zazinka2
09.01.2017 1 z 5

Po Hvězdách to bylo obrovské zklamání

NaiTenshi
08.01.2017 odpad!

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

moho
06.01.2017 3 z 5

Po Hvězdách pro mne zklamání, snad menší v první části, kdy páchané lotroviny pobavily. Pak jsem na to asi ještě nedorostla??!

Kačkaknihomol
06.01.2017 3 z 5

Kniha mně neuvěřitelně zklamala. Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály to bylo velké zklamání. Nejzajímavější je asi ta první část, kterou bych upřímně nazvala "Vandalismus". Pak je tu druhá část, kde se pořád opakuje hledání Margo. A nakonec třetí úplně katastrofální a navíc se smutným koncem, který tam neměl být. Asi se opakuji, ale prostě kniha která Vás zklame.

domino1701
05.01.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla velice rychle,nemohla jsem se od ní odtrhnout, ale konec mě překvapil. Čekala jsem lepší zakončení.

barunka.p
31.12.2016 5 z 5

Knížka mne chytla hned od začátku. Čtivá, napínavá,... strašně mne zajímal konec.

Přeci jenom, co člověk může čekat, když se ti dva spolu přestali bavit už dávno na střední? Ona šla dál, on zůstal zamilovaný a chtěl ji pak najít... Quentin byl moc naivní, co se týše jejich vztahu, dle mého názoru.

BlackBunny
18.12.2016 3 z 5

Neřekla bych, že kniha patří mezi moje nejoblíbenější, ale mezi můj dobrý průměr určitě ano :D
Často jsem se ke čtení musela nutit, což není moc gut, ale i tak některé pasáže byly velice komické a vyčarovaly mi na tváři úsměv.
Navíc nemám ráda Margo, přišla mi hrozně sobecká a až nezdravě uzavřená.
Ale knihu si určitě zkuste přečíst a udělat si vlastní názor :)

Anna.Mal
16.12.2016 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, nepatří sice mezi ty nejlepší od Greena, ale nezklamala mě :)

koki.veru
14.12.2016 4 z 5

Čekala jsem od knížky trochu víc, ale i přesto se četla poměrně dobře. Příběh je velice jednoduchý, žádná extra zápletka, ale je to spíše knížka na zamyšlení.

-Dekra-
01.12.2016 1 z 5

Tak tahle knížka mě zklamala. Čtení mě nebavilo. Ani nechápu koho by mohlo, dyť celá knížka je vlastně jenom o tom, jak se kluk honí za holkou, kterou sotva znal. Ale jak vidím, tak spoustě lidí se to tady líbí.. Margot jsem ráda neměla, přišla mně sobecká a Quentin byl zas moc naivní. Já osobně tuhle knihu nedoporučuji.

esty8532
30.11.2016 4 z 5

Tato knížka mě zaujala svou rozpolceností.Vyprávěný příběh je poměrně klišé ale je propleten velice zajímavými myšlenkami. Autor donutí čtenáře domýšlet co jaký význam znamená. Těmito myšlenkami povyšuje knihu na vyšší úroveň.
Nabízí témata k zamyšlení

Jane007
29.11.2016 3 z 5

První knížka, co jsem od Greena četla. Příběh je tuctový: slušný kluk jede hledat sobeckou, rozmazlenou a nevychovanou princezničku. Ale knížka sama o sobě špatná není. Hrozně se mi líbilo množství přirovnání, u kterých jsem se válela smíchy já i okolí. Už jen kvůli tomu si přečtu další knížky tohoto autora.