Pavouk

Pavouk
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528918/bmid_pavouk-658a793ef1470.jpg 4 1383 1383

Joona Lina se vrací s devátým případem a opět mu jde o krk. Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Spindeln , 2022

Hanaluna
25.02.2023 5 z 5

Souhlasím s komentáři, že Jurka už je opravdu hodně a překlápí se to spíš na druhou stranu vah a čtenářům začne pomalu vadit. Ale jinak je to prostě Kepler, se vším co k nim patří a takový má být a takový mě baví. Kniha je temná že místy opravdu nevidíte na krok, je tísnivá, že by se člověku rozbušilo srdce. Tvoří závislost, že ji zhltnete jedním dechem. A taková je málokterá. Těším se co bude dál.

Benny215
24.02.2023 3 z 5

Tak nevím, jsem plný rozporu. Ze začátku jsem byl nadšený čím víc jsem se blížil ke konci začalo to být utrpení. Někdy si začínám myslet, že autor je zkouší co ještě vydržíme. Je to strašně překombinované.

Doubravka1975
24.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Abych pravdu přiznala, tak v předminulém díle mi už Jurek lezl krkem a akce s ním hodně přitažené za vlasy a v minulém díle, ten konec, kdy Saga dostává pohlednici se vzkazem, tak jsem si říkala, že asi už číst dál nebudu pokud tam bude Jurek, ale čtu a je to opět skvělé, temné a napínavé a Jurek mi tentokrát vůbec nevadí:):):)

Pavouci.... malí bezbarví lovci, kteří svou oběť paralyzují, zavinou do kokonu, vstříknou dovnitř jed a v něm ji rozpustí

Lindulinek
23.02.2023 5 z 5

Opět úžasná kniha, která se četla jedním dechem.

PetK
22.02.2023 4 z 5

Je těžké udržet úroveň a zároveň napasovat děj na to, co už zjevně bylo napsáno a nedá se změnit. Tady bylo občas cítit, že autor (autoři) dělal, co mohl, aby to působilo věrohodně. Docela se mu to povedlo, i když místy už mi to přišlo maličko překombinované a přemýšlela jsem, že si k tomu budu muset nakreslit pavouka (haha).
Nejvíc mě na tom baví tísnivá atmosféra, kterou nepostrádá žádný díl. A zdá se, že bude další pokračování.

Monni
22.02.2023 5 z 5

Na pokračování se čekalo dlouho a já už se nemohla dočkat. Opět to bylo skvělé. Moje nejoblíbenější duo jak autorské, tak i to knižní. Kniha byla opět napínavá od začátku do konce a plná zvratů. Já jsem spokojená, ale souhlasím, že spoustou jiných recenzí a názoru, že už by to chtělo trošku změnit směr a nedržet se Jurka Waltera.

Estarossa
21.02.2023 4 z 5

Po dvou letech nový díl mé oblíbené série. Kniha byla jako vždy napínavá a dobře se četla, ale bavila mě méně než Zrcadlový muž a souhlasím, že toho Jurka a věcí kolem něho bylo už dost. Proto ubírám jednu hvězdičku.

Peťulka3
21.02.2023 5 z 5

Myslím si, že tohle je jeden z autorů, u kterého budu každou knihu psát tu samou recenzi. Prostě zase pecka!

biairicia
19.02.2023 3 z 5

Díly s Jurkem, nebo navazující na něj, jsou asi nejlepší ze série, ale mám pocit, že už je téma vyčerpané. Už z toho asi nejde úplně těžit, aby to neznělo trochu zoufale. To jak jsou Joona a Saga zlomení, je na mě už taky trochu moc. Ale pořád je kniha čtivá a zůstávám spisovatelům věrná :)

jfialova
18.02.2023 3 z 5

Z celé série patří tento díl k těm slabším. Téma už mi přijde poněkud vyčerpané, příběh je tedy dost překombinovaný, aby se dalo vůbec nějak navázat na předešlé díly. Další složku příběhu tvoří rozebírání osobních problémů Joony a Sagy, což mi také nepřišlo bůhví jak záživné. Konec se víceméně dal očekávat, takže ono napětí v podstatě vychází pouze z akčního pronásledování sériového vraha. Vedlejší postavy nám poněkud prořídnou, čekám tedy, že v dalších dílech přijde něco nového-kéž by. Číst se to dá, ale po několika opravdu zdařilých detektivkách této dvojice prožívám trochu zklamání.

KHelca
15.02.2023 4 z 5

Děsivý Kepler je zpět! Po ne moc povedenem Lazarovi a dech nabirajicim Zrcadlovem muži je zpět příběh, který Vás po jeho přečtení donutí rozhlížet se do všech stran v temnych uličkách. A i když modus operandi u vražd a nalézani obětí je téměř totožný, porad to baví.

MichaelaS081
15.02.2023 5 z 5

Super. Jako každá od Keplera.

zazinka2
15.02.2023 2 z 5

Kniha je velmi čtivá, přesně jak jsme od Keplera zvyklí.
Ale nechtělo by to už vymyslet nového padoucha? A to, že musí být oba vyšetřovatelé zlomení a mít hromadu osobních problémů... není už to taky trochu ohrané?
Dost možná poslední kniha, co jsem od Keplera četla, vůbec mne neláká čekat na další.

MirkaProk
15.02.2023 5 z 5

Tak, jak jsem zvyklá u dvojice Lars Kepler, opět velmi čtivě napsáno. Knihu jsem zhltla jako malinu. Možná překombinované, nereálné, ale to mi vůbec nevadilo a kniha se mi moc líbila. Doporučuji k přečtení. A už se těším na další díl z této série.

DavidKeller
13.02.2023 5 z 5

Super čtení, moje první kniha z této série ..severské čtení mě nikdy asi nepřestane bavit !!

konformita
12.02.2023 5 z 5

Nejméně na dvou místech nedomyšlené či překombinované prostě nereálné, ale i přesto napínavé, skvělé, prostě nejlepší.

Honey82
12.02.2023 3 z 5

Je to pořád řemeslně strašně dobré, sto stránek přečtete jak nic, celou knihu jedním dechem. Ale přidávám se k těm, komu už ta překombinovaná brutalita, nelogičnosti a za mě i zoufalství z toho, že prostě něco dopadne blbě, vadí.

nikolabastl
12.02.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, ale za mě jedna z těch slabších Keplerovek.
I tak mě ale bavila

Ivanka.dc
11.02.2023 2 z 5

Za me jedna s tech slabsich Keplerovek. Porad jsem cekala nejaky ,,wow zaver,,. Ten ale neprisel.

lenkavildomcova
11.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Skvělé. Škoda, že nejde dát více hvězd.