Pilíře země

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467432/bmid_pilire-zeme-HIe-467432.jpg 5 1727 1727

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Pillars of the Earth, 1989

orinka3
26.11.2016 5 z 5

Knihu jsem dlouho s úctou obcházela a všimla si, že se nachází pořád na stejném místě v regále knihovny. Málokdo má dnes čas louskat obsáhlé knihy skoro o 1000 stranách. Minule jsem si konečně a naštěstí troufla a knihu si půjčila. Co napsat....kniha je prostě velkolepá! I obsahem. Postavy jsem si zamilovala, pokaždé se těšila na pokračování četby. Včera jsem dočetla poslední řádek. Těm, kdo mají rádi knihy s poselstvím, těm, kdo fandí lidské odvaze čelit zlu a překážkám, těm se bude kniha moc líbit. Nezlomnost vůle a ducha tu stojí proti intrikám a podlosti. Událost stíhá událost, zvraty, nečekaná překvapení....mimo to jsem se dověděla i spoustu užitečných poznatků, jakým způsobem se tenkrát stavělo. I pasáž, kdy Sally tvoří vitráže do oken, je pro mě zajímavá. Musím přiznat, že pro tuto knihu je pět hvězdiček málo.

IvkaLesomilka
22.11.2016 3 z 5

Myslím, že je z díla hodně cítit to, že bylo psáno proto aby se stalo bestsellerem. Vyprávění je psáno jednoduchým stylem, kterému prostě každý rozumí. Příběh nebyl špatný, ale mě to prostě tak úplně neuspokojilo. Asi mám radši více zapeklitostí.

MorbidCuriosity
23.10.2016 5 z 5

Trvalo mi dlouho se zacist, protoze uvodni seznamovani je zdlouhave. Kazdopadne asi jeste zadna kniha ve mne nedokazala vyvolat takovy vztek a nenavist, jako Pilire Zeme. Ta nespravedlnost, kterou je cela knizka prodchnuta, me neuveritelne uzirala. Tim vic jsem pak ale oslavovala jeji pomstu. Bozska kniha, kterou by si podle me mel precist kazdy.

Skawin
21.10.2016 5 z 5

Velice čtivá a zajímavá kniha. I když se přiznám, že jsem některé pasáže, které podrobněji líčily stavební práce "četla rychleji" :-)

kktnk
11.10.2016 5 z 5

Jednoznačně chytne a (jakkoliv je dlouhá) do samého konce nepustí! Dojem mi kazily občasné přešlapy (překladatele?) typu „oblé oblouky“ nebo „pěstování ovcí“. Nakonec jsem trochu litoval maturity z angličtiny, z cele otázky British history jsem si pamatoval zrovna ty události, jimiž příběh končí, a tak jsem věděl jak to dopadne :-) Přes ty drobnosti ale bez debaty plný počet hvězdiček, příběh s velkým P!

TipsyChipsy
08.09.2016 5 z 5

Kvůli takovým knížkám má četba smysl. Když vás vtáhne do děje a nemůžete přestat. Po jejím přečtení máte pocit, že jste prožili další život. Autor má vzácný dar, strhnout čternáře. Za ten požitek, který musí být dán velkým talentem a je vyjímečný hodnotím knihu nejvýše a drobnosti jako to, že příběh se nikdy nestal a novodobý autor stvořil postavy, které jednaly jaksi moc současně a málo archaicky, tak to všechno v tomto případě odpouštím, protože ta četba je úžasná.

Fogl999
30.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih. Neváhejte a čtěte!

Scarlett44
23.08.2016 odpad!

Mr. Follett patrí na policu večnej hanby a jeho údajné "veľdielo" na listinu zakázaných kníh, hoci si zaručene zasluhuje môj obdiv aspoň za to, ako geniálne dokáže zarobiť na ľudskej hlúposti.

Pokiaľ si chcete prečítať 1000 stranovú násilnú súlož prerušenú sem-tam nejakou stavbou katedrály, vraždou a infantilnými slovnými výmenami nehodnými prózy školáka, len do toho!

Mimochodom, vedeli ste, že už v 12-tom storočí poznali slovíčko "sexy"? Mmm, Ken, boduješ na plnej čiare!

jirka3179
22.08.2016 5 z 5

Pilíře Země si zaslouží víc pozornosti než mají. Nebál bych se je zařadit do TOP 10 nejlepších knih co jsem kdy četl. Ten čas za to opravdu stojí!

Aknel26
08.08.2016 5 z 5

Pilíře země jsem začala číst po návratu z porodnice. Občas se mi podařilo přečíst pár stránek za den, občas ani to ne, jindy i několik desítek. Kubovi budou v pátek tři měsíce - a já jsem dnes dočetla. A jsem nadšená, nadšená, nadšená! Kniha byla výborně napsaná, propracovaná po faktické stránce, se strhujícím příběhem a dobře vykreslenými postavami. Dokonce ani to rozkouskované čtení nezkazilo dojem, neztrácela jsem se v ději ani jménech, kdykoli jsem k Pilířům sedla, byla jsem pohlcena. Fandila jsem Tomovi, Philipovi i Jackovi, nenáviděla Williama... Současně jsem se dozvěděla hodně zajímavého z historie i architektury.

Pavla111
29.07.2016 5 z 5

Jsem taky rada, ze jsem se nenechala odradit tloustknou knihy, je opravdu moc pekna.
Byla jsem taky zvedava na serialove zpracovani, ale to me vic nez zklamalo :-(

Michelph
18.07.2016 5 z 5

Toto je úžasná kniha, kterou jsem vyložene hltal a nakonec jsem si ji přečetl ještě jednou v angličtině. Myslím, že se k ní ještě určitě vrátím.

habina1
30.06.2016 5 z 5

Uzasna ctiva kniha, nemohla jsem odtrhnout oci. Krasny romanticko dramaticko historicky roman.

jana1976
14.06.2016 5 z 5

Tento román mě chytl za srdce. Opravdu božské dílo, od kterého jsem se nemohla odrhnout.

tulipa
16.05.2016 5 z 5

Bylo to napínavé a i přes velkou tloušťku knihy nemůžete přestat číst. Věřím, že každý si v tomto středověkém románu najde to své.. někdo stavbu katedrály se všemi popisy, někoho zaujme život středověkého mnicha a někdo jako já bude fandit Jackovi a Alieně..

qydko
09.05.2016 5 z 5

Na začátku jsem se trochu bála, jak se takovým tlustopisem budu prokousávat. Knihu jsem doslova zhltla a nemůžu se dočkat, až začnu číst další díl. Je naprosto skvělá.

WeeWar
20.04.2016 5 z 5

Kvalitni nasup, snad az zranice. Urcite prectu znovu, za par let...

Povedene, "jen?" modernejsi pojeti Merleho historickeho veledila odehravajiciho se v jinych mistech a "trochu" jine dobe, presto resici vlastne stejne problemy. Je to vice epicke, popisne, misty az uhrancive! Nebo ze by hrala roli jen ta modernita?

Modernejsi je to v tom, ze je tam vic do detailu popsaneho sexu, vic do detailu popsaneho nasili + je to psano, ci alespon prelozeno do naseho soucasneho jazyka.

Epicke: to jsem chtel bejt jen zajimavej:) Co to vlastne znamena? No text knihy odsejpa, snad az na nektere popisy uvah, ci konani patera Filipa(to je nekdy spis tezka filozoficka lyrika), ale ty jsem se postupne, hlavne u druhe knihy, protoze to bylo dost napinave, naucil, mozna i bohuzel, bravurne preskakovat.
Take je zajimave, ze byt je popsano buhvi kolik desetileti, generaci, stoleti, je kniha-dej knihy, vyresen v ramci nekolika malo dni, ci mesicu, let, nekolika malo klicovych dejinych udalosti. Mezitim jsou slusne casove skoky, ale nijak to nerusi, naopak. Vite kdy kde jste.

Popisne: zajimavosti je autorem priznana laska k architekture staveb katedral. V knize je dost detailnich podrobnosti o zpusobu stavby, ci dokonce uvazovani nad tehdejsimi moznostmi stavby. Skoda, ze kniha neni nijak obohacena o nakresy, ci podrobnejsi popisy zpusobu stavby romanskych? a pak pozdeji ciste gotickych katedral, kostelu, domu, mostu atd. To, ze autor umi popsat krajinu, vzhled osoby, ci jeji charakter je u Folleta jasna vec. Opravdu mate postavy radi, nesnasite je, nebo si alespon dokazete predstavit jejich udel, jejich postaveni, motivace. Mate v celku uceleny obraz o krajine, meste, vesnici.

Uhrancivost: snad permanentne jsem byl diky cteni pod privalem nejakych emoci: byl jsem nasranej na nespravedlnost sveta(eufemismus pro: lidé byli, jsou a budou většinou kurvy), celou dobu jsem nekoho miloval a celou dobu jsem i nekoho nenavidel a bal se, az prijde znovu na scenu. Casto jsem litoval, obdivoval i zavidel. Obcas fakt, priznavam, zaslzel.

Rade
02.04.2016 3 z 5

Barvitá, hodně rozsáhlá (tlusté knihy nemám moc ráda...) ilustrace raného středověku, plná bojů a násilí. Potud v pořádku, středověk takový asi byl. Nicméně postavy, příběh, tam už cítím určitou schematičnost a černobílé provedení, jak již i níže v komentářích řečeno.
Ve dvanácti, třinácti letech by se mi líbilo asi mnohem víc.
Pro mě nejzajímavější a nejpůsobivější z celé knihy byly události okolo zavraždění Thomase Becketa.

žabi-babi
23.03.2016 5 z 5

Tohle je moje srdcovka.. Žádná knížka ve mně nezanechala takovou stopu, jako Pilíře. Už se těším na repete :)

monte
10.03.2016 5 z 5

Nádhera. Nemám slov a je mi líto, že jsem knihu už dočetla. Je jedna z nejlepších, co jsem četla