Pilíře země

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467432/bmid_pilire-zeme-HIe-467432.jpg 5 1727 1727

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Pillars of the Earth, 1989

Kamil2
12.11.2017 5 z 5

Pilíře země jsou z mého pohledu tak trochu kontrovezní - až moc černobíle vybarvené charaktery postav dodávajíc jim spíše pohádkový rozměr (dobro/zlo) a naproti tomu spád, intriky...velice povedné část střídající tak trochu pasáže nad kterými jsem pozvedal obočí...ne nechci být hnidopich, udržet vysokou laťku na tolika stranách nedokáže žádný autor. Mě nejvíce bavili pasáže o stavbě chrámu a pak posledních cca 200 stran, kdy jsem se nemohl od čtení odthnout. Těch pět hvězdiček není jen pro autora za knihu, ale i pro každého čtenáře, který se nezalekne objemnosti knihy. Kdo chce hledá mouchy,já jsem si knihu přes všechny kritické připomínky vychutnal.

PADA123
31.10.2017 5 z 5

Doporučuji! Úchvatné a strhující čtení. I když má kniha mnoho stran vůbec to čtenáři nevadí.

allyce
17.10.2017 5 z 5

Určitě doporučuji! Ani chvíli mě děj nenudil, a to je u tak obsáhlé knihy velké plus. Vlastně mi bylo líto, že nemá dalších x stran.

koki.veru
08.10.2017 5 z 5

Nejprve mě zarazila délka knihy, ale nakonec jsem se překecala a pustila se do ní a dobře jsem udělala. Velice povedený příběh a ani chvilku jsem se nenudila. Okamžitě jsem si oblíbila nějaké postavy (třeba Toma stavitele a Alien) a stejně tak mnoho postav nesnášela. Nejsem zrovna fanda historických románů, ale tenhle jsem si velice oblíbila a určitě si přečtu i druhý díl :)

VerčaFF
04.10.2017 4 z 5

O této knize jsem hodně slyšela, ale její téma a délka mě od čtení trochu odrazovaly. Nakonec jsem se ale odhodlala a stálo to za to. Jde o historický román, jehož děj se odehrává v Anglii po několik desetiletí a neustále sledujeme osudy několika hlavních postav, případně celých rodin. Ač mě téma nijak zvlášť nezaujalo, děj je velice čtivý a čtenář si k hlavním hrdinům vypěstuje velice silný vztah. Po pár desítkách stran zjistíte, že někomu hrozně fandíte, a u někoho byste si přáli, aby už ho konečně zabili. Už rozumím tomu, proč je knížka tak populární, není akční ani napínavá, ale něco na ní prostě je.

Klárka83
03.10.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Nejdříve jsem měla obavy z množství stránek, že se kniha bude táhnout a mít "prázdné" pasáže, ale opak byl pravdou, když už to vypadalo, že kniha začne být strnulá, objevila se další akce, která hrdiny posunula dál. Knihu vřele doporučuji nejen milovníkům historie!

ladisone
20.09.2017 5 z 5

Na to kolik má kniha stránek se četla velmi dobře. Ač to nebyla kriminálka tak stále mě kniha udržovala v napětí a říkal jsem si jak to všechno skončí, jak se to posune atd. Skvěle popisuje život v době středověké Anglie a člověk žasne jak se dříve žilo a co vše museli někteří vytrpět. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a historii.

KnihomolkaKatka
04.09.2017 4 z 5

Kniha je celkově čtivá, ale chvílemi jsou tam nudné některé pasáže.

knihomolka_eli
03.09.2017 5 z 5

Ken Follett opäť nesklamal, je to jeden úžasný spisovateľ, rýchlo vás to vtiahne do deja, 900-stranová knižka prečítaná naozaj neskutočne rýchlo, pretože chcete vedieť, ako to všetko dopadne, čo bude s postavami, ako sa dej vyvinie...láska, vášeň, intrigy, politika, boje, stavby, zápletky v deji...každý si príde na svoje, teraz si to postupne pozerám aj filmovo, a je to rovnako úžasné vidieť ako čítať. Odporúčam

Warty
01.09.2017 5 z 5

Ken Follett je prostě skvělý. Člověk hltá každé slovo, každou větu. Jedna z těch knih, od kterých je velice těžké se odtrhnout, protože člověk prožívá s hlavními hrdiny každý okamžik. Kniha skutečně vtáhne člověka do atmosféry středověké Anglie.

Manyna
27.08.2017 5 z 5

Jak jsem byla bláhová, když jsem si říkala, že mě tahle kniha asi nebude bavit. Je překrásná a všem ji vřele doporučuju. Děj je neustále plný napětí, akce, intrik, lásky, zrady a politiky, takže budete mít opravdový problém se od téhle knihy odlepit.

Blekí
23.08.2017 5 z 5

Pilíře země pro mě rozhodně zůstanou nezapomenutelnou knihou. Aby ne, po více než 900 stranách vám příběh i postavy přirostou k srdci a nenechají vás jít ani poté, co knihu zavřete. U čtení si, pravda, moc neodpočinete, protože neustálý strach o osud vašich oblíbených postav je celkem vyčerpávající, ale zato si můžete být jistí, že vás kniha přenese z reálného světa do nepříznivé středověké Anglie. A to ať chcete nebo ne.

kata0strab
11.08.2017 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a příběh mne upoutal. Při čtení jsem navštívila katedrálu v Salisbury, která je knižní předlohou, a musím říct, že jsem knihu prožívala ještě víc.

Karcoolka2210
09.08.2017 5 z 5

5 hviezd bez debaty. Pán Follet to jednoducho napísal skvele. Keďže som nečítala ani jednu z jeho predošlých kníh, tak som nemala problém s tým, že toto je pre neho nový smer. Myslím, že toto sa mu vydarilo na jednotku a vtiahol ma úplne do 12.storočia a mne sa z neho nechcelo odísť. Odporúčam! AJ PS: V angličtine to malo 1076 strán, ale každá jedna stála za to ;)

Jonny
09.08.2017 5 z 5

Jsem nadšený. Těch 928 stránek uteklo jako voda. Určitě to není kniha plná hlubokých myšlenek. Já sem ji bral jako oddechovku, pro ukrácení dlouhé chvíle a fungovala skvěle.
Soucítil jsem s Jackem, když jeho nestandardní přístupy nikdo nechápal. A bylo hezké, že slečna nedostupná, za svoji nedostupnost zaplatila.
V knize mě místy vadil překlad, "Jack řečený Jackův syn" zní prostě divně.

mispulin
18.07.2017 5 z 5

Pilíře jsem četl velice dlouho. Vždy mě kniha na chvíli přestala bavit, ale o to s větší chutí jsem se pouštěl do dalšího čtení.
Nakonec musím uznat, že to za přečtení určitě stálo.

Janag
12.07.2017 4 z 5

Velmi hezká kniha. Asi bych se nezlobila, pokud by autor některé pasáže zkrátil, ale i přes několik zdlouhavých popisů jsem si tento krásný příběh velice užila.

jiri1k
11.07.2017 5 z 5

Výborná kniha. Doporučuji.

asperula
04.07.2017 5 z 5

Knížka je napínavá, zajímavá. Přesunula jsem se s ní do doby 12. století a něco málo zjistila o životě v tomto období. Řadím mezi jednu z nejlepších, kterou jsem kdy četla.

Kerberos
28.06.2017 5 z 5

Historické ságy miluju a tahle je jedna z nejlepších i televizní seriál se mi líbil.