Pilíře země

Pilíře země
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467432/bmid_pilire-zeme-HIe-467432.jpg 5 1727 1727

Rozsáhlý historický román z pera mistra akčních thrillerů Kena Folletta líčí příběh odehrávající se v Anglii 12. století. Na pozadí mocenských politicko-náboženských sporů sleduje po půl století osudy několika lidí, kteří zasvětili život výstavbě katedrály. Strhující dobová freska v sobě spájí tradiční vypravěčský um, originální myšlenku přiblížit čtenářům formou napínavého příběhu vznik jedinečných a charakteristických staveb své doby a především neobyčejně barvitou představu o středověké Anglii, jež obnáší mozaiku lidských vztahů nabitých napětím, svár dobra a zla, statečnost a lásku, nenávist, násilí, intriky i zradu...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Pillars of the Earth, 1989

lenik284
14.01.2019 5 z 5

četla jsem již dávno ,ale pro mě velmi krásný historický román, přečteno jedním dechem až mě mrzelo , že byl konec, prostě super, super ,super

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Jako všechny romány tohoto autora - profesionální, čtivé a hlavně obsáhlé.
Miluji tlusté romány :-)))

brabofka
03.01.2019 5 z 5

Nad prvními stránkami knížky jsem se byla hodně zvědavá, jak se do skoro tisíce stránek dá vložit stavba katedrály a ještě tak aby byla atraktivní pro čtenáře. Musím uznat, že to autor zvládl na 1 s *.

frantisek3075
31.12.2018 5 z 5

Skvělé, moc dobře se to čte

Dela111
24.12.2018 5 z 5

Pilíře země jsou pro mě jednou z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Děj se odehrává ve 12. století a ústředním motivem je stavba katedrály.
Na osudech několika hlavních postav autor věrohodně popsal život ve středověku - od kruté šlechty přes církev s jejím bojem o moc a majetek až k bídě prostých lidí, kteří museli nechat novorozeně v zimě na hrobě matky, protože ho neuživili...
Zamilovala jsem si hlavní postavy, autor je velmi dobře vykreslil. Neskutečně mě bavila stavba katedrály. Obdivovala jsem zanícení a touhu stavitele Toma postavit krásnou majestátní stavbu.
Kniha má více než 900 stran, ani jediná není nudná, naopak, čte se jedním dechem. Ken Follett napsal výjimečně živý, úžasný historický román. Toto je brilantní dílo.

Torgal
14.12.2018 5 z 5

Písať komentáre s odstupom niekoľkých mesiacov nie je žiadny med, ale zabojujem. Vynikajúca historická freska mapujúca niekoľko desaťročí výstavby fiktívnej katedrály v Kingsbridge. A to, že celý tento príbeh bol kompletne vymyslený bez opory v historických prameňoch je jediná vec čo kalila moje nadšenie z tejto knihy. Je totiž napísaná mimoriadne čtivým spôsobom a vôbec by mi nevadilo, ak by mala ešte niekoľko sto/tisíc strán navyše. Celkovo škoda, že ostalo len pri jednej knihe (nepriame pokračovania odohrávajúce sa v iných storočiach nepočítam), lebo tomuto námetu by viac svedčala románová séria. Tiež by sa tak autor vyhol skratkovitosti, ktorej hlavne ku koncu pribúdalo. Zamiloval som si skvelé postavy, i keď od začiatku bolo jasne definované ktorí sú dobrí a ktorí zlí. A strašne ma bavilo čítať ako hrdinovia prekonávajú úklady morálne skazených zlosynov. Nemôžem síce povedať, že by na mňa kniha pôsobila historicky autentickým dojmom - na to väčšina postáv uvažovala až príliš moderne - ale to pôžitku z jej čítania vôbec nič neuberá. 9/10

Back
11.12.2018 5 z 5

Pokud budu brát trilogii Pád titánů atd. jako jednu knihu, jsou Pilíře země druhá Follettova kniha, kterou jsem četl. Nebudu však srovnávat, prostředí je barvitě vykresleno, smyšlené postavy se potkávají s těmi historickými a celkově se mi kniha opravdu velmi líbila. Jediné, co bych vytkl, je předmluva autora. Tu bych zařadil až na konec knihy jako doslov, protože se tam zmiňuje např. o Phillipovi a už dopředu jsem tedy věděl, jaký zhruba bude. Každopádně dávám 5 a jsem zvědav na pokračování.

Sedlmajerka
24.11.2018 5 z 5

Knihu jsem měla v ruce již před osmi lety, ale po pár stránkách jsem jí odložila. Už nevím proč. Po zjištění, že nyní vychází třetí díl, jsem jí vytáhla z knihovny a nedokázala se od ní odtrhnout. Četla jsem až do čtyř do rána a ani během těch pár hodin, co jsem věnovala spánku, jsem neměla klid. Postavy za mnou přicházely do snu a žily si vlastním životem. Já se potom ráno probouzela nevyspalá a plná vzteku a beznaděje. Nyní jsem oprášila i Na věky věků, ale po sto stránkách jsem si ještě nedokázala žádnou postavu zamilovat. Tak uvidíme, jestli bude stejně dobrá jako Pilíře, protože ty u mě mají za pět hvězd!

alzbeta4963
20.11.2018 3 z 5

Na rozdíl od ságy Století už historie ustupuje do pozadí a je to spíš červená knihovna. Někdy až trošku přitažená za vlasy.

Klarinecka
19.11.2018 5 z 5

Ojojoj, nádherný tlustospis. Naprosto úžasné počteníčko. Ken Follet, kterého jsem objevila teprve nedávno, mě opět překvapil a dostal. Kavky, Kolo štěstěny, Sršeň létá v noci - vše super. A teď tohle dokonalé veledílo. Jdu ihned na další knihu. Ňam.

Atuin
16.11.2018 5 z 5

S Pilíři Země je to jako s čajem o páté. Na ten má určitě každý jiný pohled a někdo by si ho užil a jiný si ho nedovede představit vůbec. Je to velice anglické a velice typické pro takový žánr v anglické literatuře.
Mě to oslovilo, osobně jsem od toho žádný přesah do jiných rovin nečekala, ale kniha je nečekaně dobrá. Svým způsobem komorní a svým způsobem epická a budí respekt už jen tím že to autorovy drží pohromadě.5/5

inkatenysek
04.11.2018 5 z 5

Pokud máte rádi historickou tématiku, nevadí vám mnoho postav a ještě jste je nečetli, tak si rozhodně Pilíře země nenechte ujít.

Ken Follett v nich čtenáře zavádí do středověké Anglie 12.století, kde na osudech mnoha postav, pocházejících z nejrůznějších společenských vrstev a prostředí, vykresluje tehdejší temnou dobu, poznamenanou nestabilní politickou situací, kdy zuřila nejen dlouholetá válka o královský trůn, ale boje a pletichy o moc a majetek probíhaly i mezi šlechtici a církevními hodnostáři v rámci jednotlivých hrabství a větších měst, což výrazně ovlivňovalo i životní podmínky obyčejného obyvatelstva.

Hlavní dějová linka se odehrává v převorství ve skomírající vesničce Kingsbridge. Tam se úřadu převora ujímá osvícený mladý mnich Philip, který má plán, jak celé místo přeorganizovat, aby začalo opět vzkvétat. Navíc se rozhodne postavit novou katedrálu. V Kingsbridge se tak díky tomu zkříží cesty hned několika hlavních hrdinů, vznikají jak nová přátelství, tak i nepřátelství, která přetrvají mnoho desetiletí a stojí stovky lidských životů, vyplouvají na povrch dávná tajemství a křivdy a zrodí se i jedna láska, která překoná vše...

Osobně jsem tuto knížku četla už podruhé. Kniha mě opět překvapila svou obsáhlostí. Moc se mi na ní líbí, jak v ní autor zabíhá až úplně do nejmenších detailů. Je vidět, že si na přípravě knihy dal opravdu záležet a prostudoval všemožné materiály, jen aby se co nejvíce přiblížil skutečnosti. Čtenář si tak může utvořit obrázek nejen o životě mnichů v klášteře, stavbě katedrál, ale také o jednom období anglické historie. Mám ráda knížky, které obsahují kromě smyšlených osudů hlavních hrdinů i nějaké to poučení.

Ctenar1202
06.10.2018 5 z 5

Skvela kniha. Strhujici pribeh.

pompačka
06.10.2018 5 z 5

Krásné čtení .
Jeden z nej autorů .

Galadwen
17.09.2018 4 z 5

Celkem čtivá historická skoro pohádka, i když přiznávám, že mne nevtáhla tak bezezbytku jako mnoho ostatních komentátorů. Nicméně i tak vysoce nadprůměrné čtení.

helenkan
15.09.2018 5 z 5

Super čtení.

Pavlína79
12.07.2018 5 z 5

Výborné, čtivé, pokud člověk neočekává historickou odbornost či psychologickou hloubku (to by tento skvělý společenský román neobstál), ale jinak bezva čtení, o osudech lidí v minulosti.

MissiPippi
29.06.2018 4 z 5

Na to jak je kniha objemná, vyskytuje se v příběhu málo postav. Navíc povahy postav jsou jednotvárné, bez vývoje, jasně dané, kdo je špatný nebo dobrý. Nikdy není nic černobílé. Stavbu katedrály ani nedoprovází nijak odborné názvy, pro někoho plus, pro mě mínus. Jednoduché a čtivé, pohádka pro dospělé, vše dobře dopadlo samozřejmě. Po předmluvě jsem získala pocit, že se dočkám něčeho jiného, trochu náročnějšího.

Igor1311
27.05.2018 5 z 5

monumentálny vyše 900 stranový príbeh nás zaviedol do stredovekého Anglicka sužovaného občianskou vojnou. Napočudovanie je to jeho prvý historický román, no po prečítaní som mal pocit, že s ich písaním má bohaté skúsenosti.

ly237
14.05.2018 5 z 5

Když člověk vidí tu bichli, tak si říká, že to prostě musí být nudný, že se to vyčerpá a pak to čtenář už jenom setrvačností dojede. Není, dokonce i na stánce 800 se pořád těší, co bude dál. A když to dočte, tak mu to chybí. Follett umí psát a vytvořit komplexní svět, všechna čest.