Písečný muž

Písečný muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184176/bmid_pisecny-muz-wry-184176.jpg 5 4676 4676

Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Sandmannen, 2012

iluliacross
08.03.2015 5 z 5

Knížka doslova nabušená krví, akcí, vraždami, napětím...
Myslím si, že autoři naprosto skvěle vědí, kam dostat své čtenáře, jak je naladit na vlnu akce. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, úžasná čtivost, napínavost od začátku do konce. Autoři skvěle střídají linie klidu a linie šíleného napětí. Čtení jsem si prostě užila, přestože tento žánr nevyhledávám, jsem ráda, že jsem Písečnému muži dala šanci. Příběh je podle mě geniální, popisy naprosto bezchybné, postavy úžasně vykreslené. Doporučuji!

Jodie
06.03.2015 4 z 5

To, co drží tuhle knihu nad vodou jsou rozhodně zajímavě napsané postavy. Bez nich by mě to asi tolik nechytilo, krátké kapitoly jsou zběsilé, obzvlášť, když se mnohdy na začátku kapitoly opakuje to, co se stalo na konci předchozí. Očekávala jsem průměrnou "oddychovou" detektivku a mé očekávání kniha splnila, takže za mě spokojenost.

kadgam
02.03.2015

Číta sa to ako správa zo služobnej cesty. Priveĺa detailov na jednej strane, žiadne v inom prípade. Zaujímavý, napínavý dej.

jirzej
25.02.2015 5 z 5

Úžasná kniha, hltal jsem jí do posledního puntíku. Kniha je rozdělená do krátkých kapitol, což se může hodit pro ty kteří čtou cestou do práce, či po chvilkách. Poprvé jsem se setkal s tím, že je kniha napsaná v přítomném čase, ale člověk si na to zvykne má to něco do sebe. Jsem zvědav na další díl, protože závěr byl překvapující.

Vojslava
20.02.2015 5 z 5

Tak to už bylo mrazivější než ledová kra! Přitom jsem se knížkou prokousala bleskurychle, mám za to, že mi žádné souvislosti neunikly... no a bude to dál... ???

Thamilka
09.02.2015 5 z 5

Už mám za sebou Hypnotizéra, Svědkyně ohně a Paganiniho smlouvu a musím uznat, že tato je prostě nejlepší!!!!!!!!!!! Opravdu strhující příběh, který je napínavý od začátku až do konce!!!! Už teď jsem zvědavá na další díl! :-) Pozor - nečtěte, když nechcete vědět trochu víc - jsem zvědavá, jak to bude dál s Joonou... Že by vyměnili detektivy a Saga pátrala po něm? Další díl má vyjít někdy na jaře, takže už brzy :-)

davas
06.02.2015 5 z 5

moje první kniha od těchto autorů a určitě né poslední,výborná zápletka,konec strhující,doporučuji všemi deseti...konec byl strhující ...chybělo mi asi 30 stránek ,byla půlnoc ...zhasnul jsem lampu,že si to dočtu zítra ....po 10 minutách jsem musel rozsvítit a dočetl jsem to ...prostě jsem nemohl jít spát ,aniž bych věděl ,jak to dopadne ....hodně dobré čtení

Sabieth
05.02.2015 5 z 5

Úžasný příběh, který vtáhne do děje a nepustí. Moje druhá kniha od tohoto manželského páru. Doporučuji všemi deseti detektiva Joonu si prostě zamilujete. Chystám se na Svědkyni ohně, tak jsem zvědavá.

Jossie
05.02.2015 5 z 5

Musím říct, že jsem se na Písečného muže moc těšila, protože Keplerovky mě baví a nezklamal. Ležela jsem v tom a čekala na každou další stránku. Trochu mě dostal konec a popravdě už byl trochu přehnaný a to není jediná věc, co mi trochu vadila (nevím proč je potřeba některé věci něustále opakovat, příliš krátké kapitoly a také nelogické až pitomé jednání některých postav), ale i tak mě to moc bavilo a příběh byl dobrý.

Ynés
05.02.2015 3 z 5

Pokud je to to nejlepší ze světa kriminálek, jak se tu několikrát píše, tak mě skutečně mrzí, že už nemám co číst. Kniha se čte lehce, někdy až moc, kdy manželé používají krátké věty v přítomném čase bez dalšího rozvíjení a popisu (sice známe barvu vlasů všech postav, ale k čemu nám to doopravdy je, když nedokáží popsat pořádně ani hlavní dějiště?). Skutečně mrazivé ve smyslu "je tam spousta sněhu a postavy pořád mrznou", jinak se jedná o klasiku, která nijak nenadchne ani neurazí, až na to trojité vysvětlování jednoduchého děje. Vlastně mě ani tak nezaujal klišoidní příběh blonďatého svalnatce, jako jeho neméně blonďatého a klišoidního protějšku Sagy, která odhaluje své drama z dětství. Původně jsem se chtěla pustit do všech případů komisaře Linny, ale pokud má být tenhle nejlepší, tak se raději přesunu k dalšímu autorovi...

čuřil
05.02.2015 4 z 5

Souhlasím s většinou, tedy že kniha je povedená a dobře se četla. Zápletka, napětí, akce je strhující a s otazníkem na konci. Prostě se povedla.

lenka9893
03.02.2015

Knihy Larse Keplera mi byly doporučeny. Začala jsem Hypnotizérem, během dvou dní (četla jsem v nemocnici) jsem knihu přečetla. Hltala jsem stránku po stránce. Věděla jsem, že bez komisaře Joony už další dny nevydržím. koupila jsem si Svědkyni ohne a Písečného muže. do týdne nebylo co číst. bylo to strhující, mrazivé. prostě jen čtete a čtete a čtete...

Johncze
30.01.2015 5 z 5

To nejlepší ze světa kriminálek obecně, maximálně napínavé až do konce, skvěle napsané a přečtené na jeden zátah. Platí pro celou sérii.

LEN.ny
29.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem! Můj první objev Larse Keplera v roce 2013 byla Svědkyně ohně, poté nutně následovalo dočítání Paganiniho smlouvy a Hypnotizéra, aby představa životního příběhu Joona Linny byla kompletní. A pak už jen nedočkavé čekání na fenomenálního Písečného muže, není potřeba nic dodávat, rozhodně nezklamal. Jsem velmi zvědavá a nedočkavá, co se týče Stalkera, už aby byl březen.

mikesh
26.01.2015 3 z 5

slusny prumer

weberda
25.01.2015 5 z 5

Napínavá čtivá kniha od začátku do konce. Vtáhne vás do děje a nedá se odložit. Uf, jsem ráda, že mám dočteno:)) Doporučuji.

Michi.01
24.01.2015 5 z 5

Opět napínavý děj od první do poslední stránky!!!

Rou
21.01.2015 5 z 5

Napínavá kniha hned od první stránky, i přes počet stran přečtena během pár dní. Výborně se četla, vyhovovaly mi krátké kapitoly. Pár situací bylo sice trochu nereálných, ale jinak super.

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Asi nejlepší severská krimi, kterou jsem zatím četla. Kniha má hlavně díky krátkým kapitolám velký spád a dynamiku, zároveň dokáže plně pohltit a sklíčit. Asi v žádné detektivce jsem nepotkala tak neuvěřitelnou bestii jako je Jurek Walter. I při četbě jsem z něj normálně měla strach.

klarka9174
15.01.2015 5 z 5

Po dlouhé přestávce strávené nad skripty a sešity do školy jsem se pustila do knížky, která měla být bestsellerem minulého roku. A opravdu zaslouženě. Necelých 500 stran jsem za dva dny přečetla jedním dechem. Chvílemi jsem se při čtení i bála. Je to poutavé, napínavé čtení.