Pohřbená pravda

Pohřbená pravda
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537758/bmid_pohrbena-pravda-663623ef65c43.jpg 5 1462 1462

Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Témbr

Dead Souls, 2017

Interpreti: Jitka Ježková

Arlienen
01.10.2024 5 z 5

(SPOILER) Pohřbená pravda je v pořadí šestou knihou od Angely Marsonsové. Já jsem se k ní bohužel dostala až teď, ale mám přečtené ostatní knihy. Já nerada knihy přeskakuju, když mají své pořadí v sérii, avšak u Kim jsem musela toto své pravidlo porušit. Protože jsem četla další knihy, měla jsem představu o tom, co se bude dít v šestém díle. Nicméně i tak jsem si četbu moc užila. Angela píše čtivě a já se pokaždé začtu tak, že se potom nedokážu od knihy odtrhnout.

Kim řeší svůj vztah s Tomem Travisem a zároveň případ, na kterém spolu spolupracují. Nebyla by to Kim, kdyby do případu nešla na 110 procent. Víme, že Kim je drsňačka, ale i tady se projeví její jemnější stránky.

Bylo zábavné sledovat Keva s Bryantem. Jsou tak rozdílní, že mi to vykouzlilo úsměv na tváři.

Stace. Ach, Stace. Díky ní jsem asi pochopila, co obnáší význam rasista. Člověk nechápe, jaké to je, když má někdo tmavší barvu kůže nebo jinou orientaci.

Penn. Moje oblíbená postava. Tady byl zatím jen jeden z mnoha nových postav, ale v dalších dílech jsem si ho moc oblíbila.

allart
29.09.2024 1 z 5

Za dobrý námet by som dal viac, ale postupy vyšetrovania britskej polície mi pripomínajú skôr nejakú agendu slniečkárskej mimovládky na prevýchovu spoločnosti. Angela Marsons má padáka...

Luigi1
28.09.2024 5 z 5

Kim dobře vyšetřuje mám ji rád

TerkinKnižnySve
23.09.2024 5 z 5

Musím povedať, že tebto diel bol veľmi brutálny.

Čo tam po sociolatke Alex, keď tu mam sektu, ktorá nemá rada nič čo je odlišné?

A čo keď Kim po odhalení kosti zistí, že na prípade môže len spolupracovať zo svojím bývalým parťákom, ktory je navyše arogantný blbec a Kim neuznáva ako seberovnu.

Jej parta sa zaoberá iným prípadom a to rasizmom - ale nie takým - vlastnenec voči prisťahovalcom.

Prípad je veľmi náročný či pre jej tím ale aj pre ňu samotnú v druhom prípade.

A vy len čakáte čo bude? Koho sú tie kosti? Kto za to môže? Ako odhalia tých zlých?

Jeden s najlepších dielov od Angely

Čmeláček
19.09.2024 5 z 5

Hned na začátku bych chtěl poznamenat, že téma rasismu vůbec nemusím. Ale uznávám, že tahle paní autorka se ve své práci vyzná :), takže jsem knihu přečetl skoro na jeden zátah a nenudil jsem se u ní ani na chvíli. Byl to fakt hodně temný případ, ale skvěle napsaný. Pět stars to jistí a samozřejmě i velké doporučení! :)

kniha_je_laska
18.09.2024 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila ke Kim. Tenhle díl je trochu jiný oproti ostatním tím, že zde Kim nevyšetřuje případ se svým týmem, ale má spolupracovat s člověkem, se kterým se nemusí, i když bývali kolegové, zatímco její tým má vyšetřovat sólo a ji jen informovat. Ale jak už to bývá, tak nepůjde vše úplně hladce.
Hlavní téma případu této knihy – rasismus, nesnášenlivost všeho odlišného – by se mělo probírat, aby už nikdy k některým zločinům nedošlo. Nebudu lhát a přiznám, že číst některé věci bylo náročné, ale i tak jsem se nemohla odtrhnout a musela číst dál. Doporučuji.

k@rol
23.08.2024 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série. Tady opravdu nemám co vytknout, knížka má všechno, co mít má. Jedním slovem strhující.

katasukivasukim
31.07.2024 5 z 5

Tak, tuten díl zatím topka.
Moc se mi líbil, jdu na další díl.

Siege03
24.07.2024 5 z 5

Za mě opět napínavý thriller.

mariva
22.05.2024 5 z 5

Postupně hledám další díly a i když mi chybí počáteční díly, začíná mě série docela bavit. Jak se zdá, bude to zajímavá série.

Terka1975
17.05.2024 3 z 5

Děj je opět hodně napínavý, téma je také dobré, ale mně úplně nesedělo, kromě nenávisti k různým skupinám lidí mi to připadalo takové slepené, jen aby se něco dělo. Méně akčnosti by tady asi nebylo na škodu.

berila
14.05.2024 4 z 5

Poprvé nedávám své oblíbené autorce plný počet *. V tomto thrilleru mi vadilo více linií vyšetřování různých vyšetřovatelů, zpočátku dvě,poté tři. Nějak mi to rychlé přeskakování mezi nimi nesedlo, ztrácelo to napětí. Ale jinak, jako obvykle, výborné čtení a všem doporučuji.

gordon13
28.04.2024 5 z 5

Tohle je tak neskutečně úžasná série, jsem skutečně ráda, že všechny díly
kupuji, protože jsou opravdu krimiskvost.
Šestý díl mě lapl od začátku a byla to tedy jízda! Všechno je absolutně
sladěné-děj, napětí, vztahy, dialogy, vtipné vsuvky. Kim je prostě za odměnu!

sachista
09.04.2024 5 z 5

Začínám mít na této sérii závislost. Sice jsem měl trochu větší problém se začíst ve srovnání např. s předchozím dílem, jelikož mi nevyhovovalo rozdělení týmu. Nicméně jak se začalo honit několik zajíců najednou, tak se mi zápletka zamlouvala čím dál víc a druhá polovina opět vynikající a dechberoucí.

krevetka79
27.03.2024 5 z 5

Další skvěle zpracovaný díl.
Dá se pravda úkryt nebo dokonce pohřbít?
Kim musí opustit tým a spolupracovat s bývalým kolegou, se kterým se nerozešli úplně v dobrém - věřím, že v První krvi budou další informace z minulosti.
Jak brzo a rychle se jejich a Kim týmu práce propojí je překvapivé.
Napínavé, čtivé a zajímavé do samého konce.
Těším se na další díl:-) Tohle je velmi povedená série.

Han-nah
24.03.2024 5 z 5

Pohřbená pravda nebo lež, vše vždy vyjde na povrch. V tomto díle se na pozemku na hranici dvou policejních okrsků najdou staré kosti. Každý okrsek si vymáhá právo tento případ řešit, ale nadřízení rozhodnou jinak. Kim tak musí spolupracovat s bývalým kolegou Travisem. Oba dva mají mezi sebou nevyřčené problémy. Čemu dají přednost a bude jim jejich oboustranná averze komplikovat vyšetřování?
Díky tomu, že se týmy dělí, zbytek Kimina týmu dostane více prostoru, hlavně Stacey, o jejímž životě se dovíme více, tak, jak se nám pomaličku otevírá minulost i Kim.
Opravdu špatně se četlo skryté násilí, nenávist i rasismus, krutost skutků za maskou obyčejných obyvatel.
Kniha je , tak, jak ostatní, velice čtivá.

mataj
14.12.2023 5 z 5

Když dojde k náhodnému objevení několika kosterních ostatků, vyvstane před Kim velice nepříjemná situace, protože musí při vyšetřování spolupracovat se svým bývalým kolegou a jeho týmem. Navíc dochází k podezřelým útokům, které silně zavánějí rasismem, a tím se zase zaobírá její vlastní tým. Už se opakuji, ale opět to byl čtivý a napínavý díl.

Janaves
14.12.2023 5 z 5

Skvělý thriller, autorka opět nezklamala.

marci8
16.11.2023 5 z 5

Skvělé stejně jako všechny knihy autorky, které jsem dosud četla.

MiroslavKutík
25.10.2023 4 z 5

Další přečtený díl s Kim
Až na ten rychlý konec a rychlé vyřešení případu byla kniha moc fajn a čtivá od začátku do konce.