Pomocnice

Pomocnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514983/bmid_pomocnice-YqF-514983.jpg 4 1323 1323

Pomocnice / Pomocníčka série

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo, žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Housemaid , 2022

mats379
09.01.2024 3 z 5

Očekávání bylo velké...vzhledem k hodnocení ostatních čtenářů.
Ale já už jsem bohužel přečetla a viděla mnoho podobných příběhů, takže jsem měla tušení, jak to bude, hned na začátku. Ale bylo to napsáno pěkně svižně, četlo se to rychle a dobře. Nejvíc mě pobavil konec...ten se fakt povedl!!!

Michalka98
08.01.2024 3 z 5

Pomocnice má na DK neuvěřitelných 90 %. Dle mnohých blogerů se jedná o jeden z nejlepších, ne-li přímo nejlepší thriller, který kdy četli. Očekávaní jsem tedy měla velká, avšak Pomocnice jim nedostála. Tento žánr čtu jednou za uherský rok, a přesto jsem dokázala v knize najít mnoho styčných bodů s jinými díly (Pomocnice je za mě nejvíc podobná méně známé Hospodyni od Natalie Barelli, ale viděla jsem rovněž shodu s Dívkou ve vlaku či knihou Za zavřenými dveřmi). Při čtení jsem opravdu měla pocit, že autorka pouze vybrala motivy z jiných knih a spojila je do jedné. Proto nechápu to vysoké hodnocení. Ano, děj odsýpal, ale prvek napětí tomu výrazně scházel - už cca v první třetině mi bylo jasné, kdo je tady psychopat (nic nového pod sluncem, bohužel). Celkově to pro mě byla vlastně taková odpočinková jednohubka, na kterou brzy zapomenu.

Aivlis
08.01.2024 5 z 5

Knižku som dostala od Ježiška. Radím ju k tým najlepším, čo som za poslednú dobu čítala. Dej rýchlo odsýpa, výborný štýl písania. Postavy, ktoré mi zo začiatku liezli na nervy (Nina so svojím nevycválaným spratkom), dostali úplne iný spád a čitateľ zistí, že v tejto knihe 100% platí, že nič nie je také, ako sa javí na prvý pohľad. Vrelo odporúčam, kniha si určite nájde dosť fanúšikov.

Tereza0107
08.01.2024 5 z 5

Tak to byla jízda. Už celkem dlouho se mi nestalo, abych knížku zhltla za 2 dny. Ale tato kniha nešla zaboha odložit a musela jsem číst v každé volné chvíli.
Přesně takovouto atmosféru plnou nečekaných (ale uvěřitelných) zvratů a napnutého očekávání, co se z jaké postavy nakonec vyvine, miluju.
Komu se líbila od B.A. Paris "Za zavřenými dveřmi", které mě osobně zas tolik neoslnila, tak po knize skočte, protože Pomocnice je za mě o pár levelů výše. Dokonce i mrazení a husina se se dostavily. A ta krásná obálka?
Hodnocení pět hvězdiček a už se těším, jestli od autorky vyjde i něco dalšího!

lenik284
07.01.2024 5 z 5

Knížka byla vánoční dárek a naprosto super,super.....knížku otevřete a musíte číst a číst a najednou je tu konec,ke všemu otevřený, že by bylo ještě nějaké pokračování? Knížka je rozdělena do třech části a je pravda, že už v první části jsem si říkala to už jsem přece někde četla a ano...velmi podobné možná i něco stejné jako v knize Poslední paní Parrishová,ale to vůbec nevadí stejně čtěte dál a dál,protože je to hodně napínavé.Já jsem byla moc spokojená, vřele doporučuji!!!!

alnahu
07.01.2024 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala-dokonalý psychothriller od kterého se nemůžete odtrhnout.Skvělé počteníčko s otevřeným koncem-třeba se dočkáme pokračování.Knihu doporučuji všem kdo má rád dobrý thriller.

Tichéroky2023
07.01.2024 5 z 5

Co k tomu říct? Že ještě teď mám čelist dole na zemi, kam mi spadla při závěrečném rozluštění situace. A to jsem přečetla řádku thrillerů, které velmi často používají téma týrané ženy. Je to drsná pohádka pro dospělé, kdyby takto týrané ženy mohli řešit své situace, bylo by tu snesitelné prostředí pro jejich život. Četla jsem v angličtině a je to psané, tak jednoduchou angličtinou, že doporučuji i při učení angličtiny.

Opět kniha, co vás vtáhne a nechce pustit. Kdo umí, ten umí.

Druhý díl, který teprve u nás vyjde, jsem taky přečetla v angličtině a musím říci, že je snad o chlup lepší a tam jsem z té zápletky taky byla celá paf. To je mistroství na druhou, ale já jsem čtenář milovník i jen popisu, i kdyby tam nebyla hustá zápletka, tak se mi bude líbit popis paní McFadden.

Teď už sháním třetí díl, ten bude taky slibný, Millie je už vdaná a má dítě....., plus její minulost.....a opět nějaký problém v okolí.....

Arsi
06.01.2024 5 z 5

Geniálně napsaná kniha, doporučuji.

rilajaan
05.01.2024 5 z 5

Ano, není to žádné originální téma, ale fakt se to čte samo a stránky jen letí. A konec je minimálně velmi zajímavý (otevřený).

Barča92
04.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Měla jsem asi 2 roky dlouhou pauzu od knih a žádná mě nedokázala přimět znovu ke čtení. Povedlo se to až této knize. Přečteno za pár hodin. Všem doporučuji.

Michaela91
04.01.2024 4 z 5

Mě se kniha líbila, dostala mě z čtecí krize. Trošku jsem to tušila po přečtení komentářů, že je podobná jiné knize.

TVer
02.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha plná napětí.

AlexandraBane
02.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla síla. Když mi zapadly všechny dílky, jen jsem zírala s otevřenou pusou.

popeluška
02.01.2024 5 z 5

Tak to tedy byla jízda... Uffffff. Dcera mi knihu doporučila a půjčila a já jsem za to moc ráda.

krevetka79
02.01.2024 5 z 5

Hodně povedený thriller .
Od začátku jsem čekala, co se z příběhu vyvrbí...
Knížka se čte skvěle díky krátkým kapitolám, ale i díky postupnému odhalování všech souvislostí.
Mohu opravdu doporučit, čtení si užijete až do samého konce.
Doufám, že se dočkáme v češtině i dalších autorčiných knížek.

misaC
01.01.2024 4 z 5

Rychle přečtená kniha. Zápletka byla opravdu předvídatelná, ale přesto mě čtení bavilo. Opravdu mě "potěšily" poslední dvě stránky....

IvankaHW
30.12.2023 5 z 5

Kniha přečtena na jeden zátah! Nemohla jsem se od ni odtrhnout.
Dobre napsané z obou pohledu hlavních hrdinek. Mělo to zvraty, lásku, naivitu, humor a plno dalšího.
Kniha se velice dobre čte díky krátkým kapitolam. Konec byl za me také skvělý. Knihu jsem nedokázala odložit přečtena na jeden zátah. Skvěle napsané i kdyz malinko předvídatelné presto knihu doporučuji!

SilviiM
29.12.2023 4 z 5

Thriller, který se četl tak nějak lehce. Krátké kapitoly tomu dodávaly svižnost. Člověk si řekne, že přečte ještě jednu kapitolu a nakonec je půlka knihy fuč. Obsahově to bylo fajn, ale trošku předvídatelné, jelikož nic není dokonalé.
Ani ten nejdokonalejší vztah.. muž.. život..

Téra
29.12.2023 3 z 5

Za mě docela slušný thriller. V první části jsem si sice neustále říkala, proč proboha ta Millie neodejde, jako fakt mi to přišlo až přehnané, to by snad nikdo normální nemohl vydržet. Zvraty mě bavily, ale nebyly vyloženě nečekané. Ale jako celek to bylo dobré čtení.

miskaseverliska
26.12.2023 4 z 5

Přečteno na dva zátahy, tomu dávám velké plus. Autorka nám zde poskytuje opravdu krátké kapitoly, tudíž obracíte stránku za stránkou. Co se týče děje, není to nic, s čím bychom se ve světě thrillerů neobešli, zápletku zjistíte již v polovině, ale i sem tam nějaká ta věc vás překvapí. Pokud si procházíte čtecí krizí, můžu zaručit, že tento titul vám pomůže. 3,8*