Posledný list od milenca

Posledný list od milenca
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476148/bmid_posledny-list-od-milenca-ubR-476148.png 4 2880 2880

Novinárka Ellie hľadá v novinovom archíve zaujímavý príbeh, no ani sama celkom neverí, že by mohla nájsť niečo skutočne zaujímavé. Podarí sa jej však objaviť list z roku 1960 od neznámeho muža, ktorý v ňom žiada svoju partnerku, aby opustila manžela. Ellie tento ľúbostný príbeh z minulosti fascinuje. Napriek tomu, alebo možno práve preto, lebo sama má pomer so ženatým mužom. Vrátime sa teda do roku 1960 a dozvieme sa, že Jennifer Stirlingová leží v nemocnici po vážnej autonehode. Nespomína si na nič – ani na manžela, ani na priateľky, ani na to, aká bola kedysi ona sama. Ale keď sa z nemocnice vráti domov, nájde utajený list a pomaly si začína spomínať na milenca, kvôli ktorému bola ochotná riskovať úplne všetko. Príbehy Ellie a Jennifer, plné vášne, nevery a straty, sa navzájom prepletajú a sú popretkávané „poslednými listami“ zo skutočného života.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Letter from Your Lover, 2008

akšuram37
23.09.2016 5 z 5

Tak jsem jí teď dočetla! Páni! Je to v pořadí již 4. knížka od ní a přesto je každý příběh jiný! Zajímalo by mě, kde Jojo chodí na ty nápady, u kterých se člověk vždycky zamýšlí nad svým životem!

Dva příběhy. Dvě hlavní představitelky - Jenny a Ellie, jedna měla milence a druhá byla sama milenkou. Dvě časové osy - 1960 a 2003. Jedna firma. Jedno město.

Děj z roku 1960 jsem si zamilovala!!! Jenny, sladkého Boota :) to, jak prožívali lásku, jak si vyjadřovali city, docela by mě zajímalo, jestli by to dokázal v dnešní době nějaký muž taky takhle popsat :) No to bylo něco! Když začal příběh ze současnosti, úplně jsem litovala, proč jsem to tak rychle přečetla... Za konec jsem docela ráda (vážně bych je chtěla vidět jak tam spolu stojé :) :) a doufám, že dá Rory Ellie ještě jednu šanci :) :)

Glimmer
22.09.2016 4 z 5

V průběhu čtení této knihy jsem se pořád nemohla rozhodnout, zda se mi líbí. Jednu chvíli se to četlo samo a pak nastala dlouhá pasáž, která vše jen zdržovala. A hlavně mi vadilo, jak kniha přeskakuje v čase. Když už se zorintujete, co je minulost a co přítomnost, tak už i v minulosti začnou vzpomínat. :) Po prvních pár stránkách jsem si říkala, že to asi nebude nic pro mě, pak se děj vrátil zpět do minulosti a najednou úplně jiný příběh. Četla jsem a četla, až mě kniha úplně pohltila.
Obecně se mi líbila víc první část příběhu, v té druhé se všechno na můj vkus zbytečně natahovalo. Já bych to rozdělila do dvou knih. :)
Je to čtivé, někdy možná na mě až moc romantické, ale příběh krásný. Stále něčím překvapoval.
Hodnocení: 80 %

Alienn
17.09.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a v tomto případě pro mě rozhodně větší čtenářský zážitek. Styl psaní mi sednul už u první knížky, ale tento příběh mě zaujal, dá se říci až pohltil, mnohem více. Jen škoda těch promarněných životů, ani ten dobrý konec to nevykompenzoval.

adrianna0305
15.09.2016 3 z 5

Noo Jennifer měla číst noviny, co víc k tomu dodat, měla by svého chlapa o něco dřív a všeobecný přehled jako bonus :-) ...ale jinak dobrá knížka.

Radka89
09.09.2016 4 z 5

Hezký příběh, hodně zápletek, líbilo se mi, že tam byla zakomponovaná i tehdejší politická situace. Přečteno za týden na dovolené :-)

jane4352
08.09.2016 4 z 5

Milé, čtivé, pro romantické duše, mě se to líbilo

verca0646
07.09.2016

Úžasná kniha, nadherný příběh.. nemám slov ❤

ElenaM
07.09.2016 4 z 5

Většina autorů má jakýsi vzorec, podle kterého píše. Po pár knihách ten vzorec prokouknete a víte dopředu, co se bude dít. Jojo ovšem není ten případ. Každá její kniha je jiná, příběh je jinak sestaven a zasazen do jiného prostředí. Proto nemohu, nechci a nebudu srovnávat tuto knihu se ostatními, které jsem už četla.
K samotné knize - prvních 100 stran jsem myslela, že jí odložím. Stručně řečeno - neděje se tam téměř nic a člověk se stále jen snaží zorientovat. Potom se ale příběh rozjede a to velice slibným tempem. Takže všem, co jsou na začátku a říkají si "nic moc" doporučuji, aby vydrželi.
Příběh se mi líbil. Byl komplikovaný, ale ne zas moc. Z postav mi byl nejsympatičtější Anthony. Hlavním slovem této knihy je určitě NEVĚRA, kolem té se vše točí a zamotává. Myslím si ale, že tento příběh se klidně mohl ve skutečnosti stát. Konec mě jak jinak než překvapil, i když nevím zda kladně nebo záporně, jelikož jsem si myslela, že to skončí úplně jinak. :-) Strhávám jednu hvězdičku a to za předvítelnost některých věcí, bohužel jich pro mě bylo více než těch překvapujících. Tím ale neříkám, že by kniha neměla překvapivé momenty. Děj příjemně graduje a konec už hltáte a hltáte. Určitě jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Jojo je i nadále mou oblíbenou autorkou a těším se na další její knihy. :-)

hnilda3
07.09.2016 5 z 5

Znova me naprosto dostala dalsi kniha od Jojo. Autorka umi uzasne prekvapit, v nekolika castich knihy jsem jen zirala s otevrenou pusou, jak ji mohlo napadnout vytvorit tak uzasny pribeh.. Kniha je proste krasna a definitivne se tam Jojo stava moji oblibenou autorkou :D a ja se ted vrham na Silver Bay, tak snad bude taky tak dobra :-)

babyboar
31.08.2016 4 z 5

Místy průhledné a předvídatelné, ale opět dojáček jako "Než jsem tě poznala". Moyesová je čtivé (spíše) babské čtení. :)

Mellisek
28.08.2016 3 z 5

Jojo miluji,jeji knihy a styl psani. A ikdyz byl pribeh lasky velice krasny pro me naprosto nezaujatelny. Pochopila bych pribeh kdyz by E. Nasla dopisy a jen jeji story s citaci dopisu jak ji meni zivot ba naopak zivot J. A jeji pohled na zivot bohuzel tim misenim se mi to nezdalo,kniha krasna pribeh neuveritelny. Ale od ji se mi libi dalsi knihy vice

IvankaM
25.08.2016 5 z 5

Nevím jak popsat to, co jsem po dočtení cítila. Asi to ani nejde. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy v životě četla. Ze začátku jsem měla problém se zorientovat. Poté mi došlo, že se děj odehrává ve dvou časech. Knihu jsem nemohla odložit. Třetí část jsem kompletně probrečela. Četla jsem pomalu do dvou do rána, ale musela jsem se prostě dozvědět jak to skončí.
Takové knihy čtu pro to, že ta love story je většinou schéma náhod, které se ve skutečnosti nikdy nestanou. Tohle byl strašný nápor reality. Člověk si uvědomí, co jedno slovo, či jedno rozhodnutí dokáže změnit život hned několika lidem, jako například lež a schování dopisu.
Stoprocentně doporučuji.

koala
24.08.2016 4 z 5

Protože mě téma nevěry trochu děsilo, sáhla jsem po této knize od Jojo až jako po poslední. Jsem ale překvapená, jak dobře se s tím autorka vypořádala. Někdy je manželství takové, že nelze odsuzovat, když se raději rozpadne. Vždycky je ale zapotřebí zvážit dopad všech svých činů na život vlastní i životy dalších zůčastněných, hlavně dětí. Líbilo se mi, jak autorka nenápadně čtenáře vede k tomu nespokojit se ve vztahu s míň než málem, ale vybízí k hledání něčeho opravdového, jedinečného, výjimečného. I když v reálném životě nejsou pro všechny tak strhující love story možné, člověk by alespoň neměl spěchat a s rozvahou počkat na to pravé ořechové :-) Trochu mě vadilo jen zbytečně komplikované přeskakování mezi časy i postavami.

Wiss
24.08.2016 4 z 5

Velmi dobre napsana, spletita a napinava kniha. Ale take srazim jednu * za spatnou orientaci v case, kdy se pribeh odehrava.

JezinkaJ
24.08.2016 5 z 5

Jo, jo, za všechno musíme zaplatit. Příběh je toho důkazem.

AnetaPospisilov
21.08.2016 4 z 5

Je těžké se u této knížky chytnout..prvních pár kapitol mě odrazovalo a měla jsem problém se v nich vyznat a přehoupnout se dál. Nakonec si mě příběh získal a bavil! :) Jen bych neřekla, že je tento příběh psaný stejnou autorkou jako Než jsem tě poznala.

martinkaLLL
19.08.2016 4 z 5

Moc pěkné, ale musím dát o jednu hvězdičku méně. Trvalo mi než jsem rozeznala, že je něco minulost a něco přítomnost. Hodně se to míchalo a nedalo se moc poznat v jaké části příběhu jsem.

Moonrose
11.08.2016 5 z 5

Nemám slov... Už dlouho mě žádná kniha takhle "nedostala".

barbora1364
08.08.2016 5 z 5

Jako obvykle mě kniha naprosto pohltila. K jejím knihám nemám slov, jsou dokonalé sami o sobě. S nápadem a vždy velmi dobré. Těším se na další.

Pajina68
29.07.2016 5 z 5

Pro mě úžasné čtení, které jsem si opravdu užila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nejprve mi dělal problém se orientovat v době a postavách, ale brzy jsem to pochopila a příběh se krásně začal skládat, jako puzzle. Bezva oddychovka.