Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu
Jana Arcimovičová
Cholesterol je sloučenina, která se v poslední době stala pro mnohé z nás strašákem. Jeho zvýšená koncentrace v krevním séru se dává do spojitosti s rizikem aterosklerózy a dalších kardiovaskulárních chorob. Co dělat v případě zvýšeného cholesterolu? Můžeme jeho koncentraci nějakým způsobem regulovat? Pomůže nám dieta a jaká? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších podnětů najdou čtenáři v této knize. Autorka odhaluje některé mýty, kterými je cholesterol opředen, a ukazuje, že jeho hladinu lze účinně ovlivňovat pomocí přírodních prostředků. Všichni se můžeme stát pány svého zdraví a na této cestě nám bude kniha Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu neocenitelným průvodcem. 1. vydání. ... celý text
Přidat komentář
Napsáno přehledně, erudovaně a srozumitelně. Zařazeno do kategorie interaktivních, neboť přínos oceníte, až se podle jejích rad zařídíte. Za zkoušku to stojí. (Obávám se však, že většina "bůčkařů" ji štítivě odhodí do smetí :-))
Autorovy další knížky
2009 | Čínská medicína pod pokličkou |
2003 | Potraviny a byliny ke snížení cholesterolu |
2001 | Léčíme se přírodními antibiotiky |
2000 | Vůně čaje |
Zvýšený obsah cholesterolu v krvi souvisí především s poruchou metabolizmu tuků, ke které může mít člověk i dědičné predispozice. Vhodně zvolená anti-cholesterolová dieta však rozhodně neuškodí, přinejmenším je užitečným doplňkem medikamentózní léčby.
Dále je nutné zdůraznit, že nadlimitní cholesterol je pouze jedním z rizikových faktorů infarktu myokardu ( vedle kouření, stresu, obezity, nedostatku pohybu, apod.).Lidé, kteří netrpí cholesterolémií by se neměli zbytečně znepokojovat, pokud jsou jejich hodnoty cholesterolu poněkud zvýšené. Obvykle stačí pár kilo shodit a vše se upraví. Důležité je, aby měl člověk dostatek fyzické aktivity a pokud možno, vyhýbal se střesovým situacím.
Jsem 20 let po infarktu a cholesterol si hlídám. Proto jsem knihu paní Arcimovičové uvítal, i když, samozřejmě, léky na cholesterol beru dále.