Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3215 3215

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant, 2014

Michaela01
02.03.2016 3 z 5

Aliance byla celkem zklamání.Nejvíce mě bavila Divergence,v Rezistenci se mi nelíbilo chování Beatrice.Tahle kniha nebyla vysloveně nudná,spíše mi přišla slabší.Ke konci to bylo opět akční,ale úplný konec se mi nelíbil.Vím,že všechno zkrátka nemůže končit šťastně,ale přesto mě to velmi zasáhlo.Tahle série se mi líbila,jen je škoda že jsou poslední dva díly horší,než ten první.

Lucia63
29.02.2016 4 z 5

Posledný diel ma dosť sklamal... aj keď ten koniec mi až tak nevadil ako ostatným, ale aj tak bol slabí (niektoré pasáže bolí dosť nudné). Najlepšia bola Divergencia.

Xena011
27.02.2016 4 z 5

Tento díl byl pro mě nejslabší. Hodně mě mrzel konec, ale každný příběh nekončí šťastně. Za nejpovedenější považují první díl, na něj už zbývající dva kvalitou nedosáhnou.

Nagadir
22.02.2016 3 z 5

SPOILER!!
Poslední díl je jednoznačně nejhorší, ne proto, že by Tris umřela (upřímně, tohle je jediná smrt která je v celé knize smysuplná a kterou jsem si užila XD), ale proto, že se to nechutně táhne, proto, že opět umírá spousta postav bez jediného smyslu, prostě proto, že asi Rothová chtěla všechny vyzabíjet nebo co, proto, že to super mega odhalení je směšný a popírá spoustu věcí co se doposud staly (a já tohleto nesnáším), nudní záporáci, kteří jsou jen kopie předešlých a stejně tak jejich motivy, prostě ughhh...
Na druhou stranu, posledních pět/šest kapitol bylo opravdu dobrých, a já si říkám, škoda, že to Rothová nepsala Tobiasovým pohledem jak plánovala, protože celá trilogie mohla být asi tak 100x lepší...
Hodnocení: 6/10

Knížkařka
15.02.2016 5 z 5

Než začnu hodnotit knihu jako celek, chci říct, že si nemyslím, že to bylo jenom o velké a tragické lásce Tobiase a Tris, že to nebylo ani o tom jak tito dva hrdinové poznávají svět, zjišťují dosti šokující i uklidňující zprávy. Podle mě to není ani o tom, že prostě se jde vyrovnat jakžtakž se vším nebo v případě Tobiase, který již od 1.knihy odpouští Tris všechny její blbosti(Tris mám ale ráda) a je velmi až na jisté situace vyrovnaný, inteligentní člověk! Podle mě měla tato knížka i ukázat to, že co když nás někdo sleduje? Co když na nás něco zkoušejí, pozorují nás, testují nebo jsme dokonce velké pranic naproti všemu a spoustu toho neznáme a toto vše bychom si měli zapamatovat a tolerovat to! I kdyby autorčin záměr nebyl ten, toto vytknout a ukázat nám ,,jakoby" pravdu tak mě to dostatečně povzbudilo a taky mě to donutilo k zamyšlení... A toto je zásadně k zamyšlení a možná i pointa knihy/série? Ať už kolem padají hlavy nebo ne, ale asi to tak je a my se s tím musíme smířit! Ať byl záměr jakýkoli mě se tento líbil!
*****
A teď ke knize... Proč dávám 5*? Tak zaprvé je to můj názor a po přečtení této knihy všichni musíme vědět jak je vlastní názor důležitý a za druhé si myslím, že já, která se nikdy nerozbrečela u jediné knihy, protože jsem si vždycky řekla, že je to jen kniha a tady v případě Aliance jsem teda trochu brečela. Né že bych nějak hodně brečela, ale pořád mi tak nějak ukapávaly slzy a furt se mi mlžily oči. Asi to bylo i tím, že jsem věděla jak to dopadne. A já si říkám, že když přece u knihy brečíte tak to nemůže být nějaká totální blbost ne? Za mě prostě 5*!
Co mi vadilo? Tak určitě to, že mi občas přišlo, že autorka se zamotává do děje a některé odstavce jsem musela číst znovu abych pochopila různé záměry atd. A co snad říci k závěru? Mile i nemile mě překvapil. Mile proto, že si nikdo moc netroufne zabít hl. hrdinku a nemile proto, že prostě zrovna u této knihy jsem ten happy end chtěla a to moc! Mohu si ho tedy představit, ale stejně... Je mi to líto... Osobně mi bylo dost líto Tobiase, ale realita je bohužel krutá a toto bylo dosti realistické!
Kniha samozřejmě měla spoustu romantiky, akce a já jdu číst Čtyřka: divergentní povídky. Což vypovídá za vše ne? Tento díl si přečtete! Stojí to za to...

nikkifinn
13.02.2016 2 z 5

Pro mne dost zklamání. Třetí díl jednoznačně nejslabší a souhlasím s komentářem, že bylo trochu škoda, psát z pohledu Tobiase, protože bylo znát, že to píše žena. Tobias mi od prvního dílu tak hodně zženštěl a vůbec, od počátku třetího dílu, kdy to ještě mělo náboj, se to celé kamsi rozplynulo a já si přála, aby už byl konec knihy. Nápad s "experimentem" sice dobrý, ale celé se to třískalo o sebe, byl v tom chaos.... škoda. Nicméně, na zfilmování se moc těším :)

Jul
13.02.2016

Kniha byla stejně super jako ty předchozí, jedině co mě nasralo bylo, že Tris zemřela. Nemohla sakra zůstat na naživu? Jsem zvědavá, jestli ve filmu bude štastný konec a nebo Tris přece jenom pošle Caleba na smrt. Ale jak říkám. Suprová kniha.

Žoužel
10.02.2016 4 z 5

Nato jak jsem zhltla rezistenci mě aliance trochu zklamala .......
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!
To s Trisiinou matkou mi přišlo dost přehnané , celé to že města jsou jen experiment se mi zdálo trochu moc. v průběhu knihy se to docela vyjasnilo, ale i tak se mi zdá že do pár ztránek najednou nacpali moc přehnaných informací. Ale i tak smekám před autorkou která dokáže vymyslet tak hezkej konec..........neříkám že jsem byla naštvaná že je Tris........no...prostě mrtvá, ale ten konec vymyslela autorka moc pěkně :D

elfinkaa97
08.02.2016 3 z 5

Kniha mě sice bavila, bylo to skvělé vyvrcholené celé revoluce, ale zkrátka mi nešlo se do ní začíst. SPOILER - - - - - - - - - - Je to jedna z velmi mála knih, ve kterých hlavní hrdina zemře. Bylo to neskutečné a nevěřila jsem, že to i jde, protože tohle byla (v mém případě) první kniha, kde se něco takového stalo. Posledních dvacet strnek fakt super moc, ale z celé trilogie to byl asi nejslabší díl.

Briv
04.02.2016 3 z 5

Začala jsem trilogii číst v podstatě ze zvědavosti, kdy jsem slyšela od patnáctileté slečny (z rodiny), jak je knížka naprosto boží:).
Poslední díl z trilogie je sice ještě pořád jakžtakž čtivý, ale co mi hodně vadilo bylo rozložení kapitol z Pohledu Tris a Tobiase. Rozhodně na Tobiasových kapitolách bylo hodně znát, že spisovatelem je žena, protože si myslím, že v mnoha, byť detailech, by takhle chlap nepřemýšlel a nechoval se tak...
V knihách je rozhodně zajímavá myšlenka toho, že nás může někdo sledovat, že jsme v nějakém područí a nemůžeme s tím nic dělat, protože o tom vlastně ani nevíme.
Ale ano, pro mladé - především holky, to může být pěkné čtení:).

Claryáš
02.02.2016 5 z 5

Přetrvává ve mě tíživé vědomí z konce knihy...dojem z této trilogie bude ve mě ještě dlouho zakořeněný v dobrém slova smyslu

peitho.1
02.02.2016 5 z 5

Ten konec autorce asi jen tak neodpustím, sice asi chápu, proč to udělala, ale já bych radši uvítala předvídatelnější, ale zaslouženější závěr série, takže radši zapomenu na posledních zhruba dvacet stran... Celkově je to asi neslabší díl, ale i tak jsem knihu četla jedním dechem, moc se mi líbilo, že se ve vyprávění střídali Tris s Tobiasem a získali jsme i jeho pohled, to mám u knížek moc ráda, takže sice s odřenýma ušima, ale těch pět hvězd nakonec dám.

Terezz9
30.01.2016 5 z 5

Prožívala jsem celou triologii.. a musím uznat, že konec mě opravdu překvapil. Kniha se mi moc líbila, ačkoli se ze začátku nic moc nedělo, zbytek knihy mi to mnohonásobně vynahradil.

svobonís
28.01.2016 2 z 5

Od téhle knihy jsem čekala něco víc, zakončení knížky mě překvapilo, ale bohužel ve špatném slova smyslu.

fifejda
21.01.2016 3 z 5

Kdo knížku ještě nečetl, ať se vyhne komentářům. Spoilery se to tu hýří.

Anetlas
13.01.2016 3 z 5

Ten konec jsem vůbec nečekala :-(

ayra
13.01.2016 5 z 5

Geniální konec.

Pavllíňák
11.01.2016

Suprácká knížka, akorát mě zklamalo, že Tris...

namido
09.01.2016 3 z 5

Aliance pro mne byla trochu zklamáním. Nelíbily se mi kapitoly z pohledu Tobiase. Autorka je žena a my nahlížíme na svět jinýma očima, takže mi popisy jeho myšlenek dost neseděly. Postupně jsem na svého oblíbence "drsňáka" Čtyřku začínala nahlížet jako na zbabělého malého kluka. Třetí díl mě už nevtáhl do děje tak jako díly předchozí. Celá kniha mě místy nudila, přišla mi až moc komplikovaná a nic mi nedávalo smysl. Původně jsem chtěla dát hodnocení 2. Hvězda navíc je za konec, který pro mě nebyl překvapením (z důvodu načtených recenzí), ale já takové konce prostě ráda.

Hanulak01
09.01.2016 4 z 5

Skoro celou dobu jsem přemýšlela, že dám jenom tři hvězdy. Na můj vkus se tam nic nedělo a bylo to tak na úrovni Rezistence, která mě taky zas tak moc neoslovila. Ale ke koneci... BUM. Upřímně jsem se nad ním rozbrečela, což se mi nestává. A bylo to právě to ono, co mě přesvědčilo dát čtvrtou hvězdu. Ale, zcela vážně, čekala jsem víc.