Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3197 3197

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

Karol015510
20.09.2015 3 z 5

Konec mě překvapil. Byl dost smutný:-( Tobias a Tris mi budou chybět.

TerkaHor
17.09.2015 2 z 5

Dobře bylo to napínavý i když sem věděla jak to dopadne. Ale i tak mě to zarazilo. Copak v nějaké knize jakékoli knize se stane cokoli podobného? Je to nehorázné.... i když na druhou stranu..... Fajn skoro celou knihu mi Tris lezla na nervy. Co si o sobě jako myslí??? A ještě něco bych vytkla nelíbí se mi když žena píše z mužského pohledu protože vše vnímá jinak a když psala z pohledu Tobiase připadala jsem si jako by se to dělo Tris, takže toto je taky velké mínus.

Emma8
16.09.2015 1 z 5

Nudilo mě to už pak tak, že jsem to nedčetla do konce, i když mě docela pořád zajímá, co je za zdí. Možná to ještě časem dočtu.

rezka339
12.09.2015

Četla jsem ji už dávno. Vím ale, že jsem byla strašně zklamaná z konce. Postupně jsem si ho ale zamilovala. Zjistila jsem, že konec je úžasný a celá série v sobě má velké kouzlo.

Shadeee
22.08.2015 3 z 5

Velké zklamání! Chování hlavních postav mi přišlo opravdu podivné, jako by to ani nebyli oni! Chaotické přeskakování od Tobiase k Tris na čtivosti také nepřidalo. A ten konec? No popravdě moc nechápu myšlenku.

juli2
21.08.2015 4 z 5

Celá serie je výborná, lehčí čtení a na konci je to trochu i doják :-) prostě super

kopecnaa
20.08.2015 3 z 5

konec mě zarazil..... kéž bych mohla přepsat konec -_-

limitkaa
19.08.2015 5 z 5

Perfektní zakončení celé trilogie. Myslím, že odkaz těchto knih a myšlenek nich vyřčených či naznačených v sobě ještě velice dlouho ponesu.

baru.p
17.08.2015 3 z 5

Knižní série mě zklamala. Musim říct, že v tomle případě se mi víc líbí filmy.

PetraBery
13.08.2015 4 z 5

I třetí díl mě bavil, ale stejně jako u Hunger Games je prostě první díl nejlepší... Konec jsem díky přečteným recenzím čekala, přesto mě dostal... Co mě moc nebavilo, byla ve třetím díle genetika, stejně jako ve druhém politika... Přišlo mi to už moc překombinované. Ale jsem ráda, že jsem si celou trilogii přečetla.

Alenes
12.08.2015 3 z 5

Druhým dílem to mělo skončit. Autorka trojku totálně zkazila. Byla jsem z toho tak zklamaná.. hlavně z konce.. Tím to už asi spravit nedokáže..

any.anna
11.08.2015 2 z 5

Jen krátce k celé trilogii
1 díl -te jsem totálně žrala
2 díl- to ještě šlo
3díl - pane bože co to jako mnělo bej autorka to nějak moc zašmodrchala .Abyste to pochopili v 1 se začalo bojovat proti Sečtělosti což v 2 skončilo ale vnější svět ve 3 tam byl úplně navíc podle mně se 2 mněly ufiknou poslední kapitoly a skončit to.
A navíc happyendy jsou sice ohraný ale komu vadí?????
Mně určitě ne a tady jsem se na něj těšila . Možná by to zachránil.

Knoflík28
05.08.2015 2 z 5

Bohužel jsem hned na začátku, díky spoilerům, věděla, že Tris ehm bude jaksi odstrčena. Celou knihu jsem tak měla pocit, jako by se Veronica snažila, aby ten konec byl ještě bolestnější, více krutý. Taky že byl. Hodně se mi tím zprotivila. Ale neříkám, že není dobrá! První dva díly trilogie jsem přečetla za dva dny! Je hodně čtivá. :)

lucie4445
05.08.2015 3 z 5

Já opravdu doufám, že filmové provedení bude lepší než kniha. No co si budeme povídat, ten styl psaní je ve všech třech dílech otřesnej a není to zrovna náročná literatura. Ve třetím díle nám navíc zamotá hlavu rozdělením děje z pohledu Tobiase a z pohledu Tris, kdy kolikrát vůbec není poznat, čí, že jsou to myšlenky. Osobně si myslím, že nápad knihy je to výjimečný, ale autorka to ve třetím díle absolutně pohřbila zaživa. Konec stál za houby - happyend se jednoduše nekonal, místama děj kolikrát nedával už ani smysl. Doporučuji před třetím dílem přečíst Čtyřku, hodně věcí se v ní vysvětlí.

Lucie18
04.08.2015 4 z 5

Podle mého Aliance byla nelepší z celé trilogie.
Tím závěrem spisovatelka hodně překvapila. Každý který čte knihy toho to tipu musí uznat, že konec vždy skoro stejný tohle dle mého nikdo nečekal.
Celá trilogie byla velmi dobrá, ale Aliance byl TOP díl

stepka3765
03.08.2015 4 z 5

Zhodnotím celou sérii. Nebyla to vůbec špatná série, ale není to moje nejoblíbenější. Něco mi tam chybělo a někdy mi i hlavní postavy lezli na nervy. Ale kdo má rád dystopie, tak se mu to bude líbit :)

NikaV
03.08.2015 4 z 5

Přiznávám se. Po mnoha letech, které mne dělí od puberty, jsem se asi vprostřed knihy podívala, jak to celé dopadne. Ani ne tak ze zvědavosti, jako z touhy po naději, že aspoň finále bude zajímavé (jak někteří hodnotící naznačovali). Tak asi proto je tahle trilogie určena náctiletým. :-)

Charmedka
29.07.2015 3 z 5

Jak se mi v Rezistenci nelíbila politika, tak zde se k tomu přidala i genetika a já byla naprosto mimo. Člověk se ve všem už ztrácí, lidé se proti sobě bouří, co to jde a já po většinu knihy už téměř nevěděla, kdo je na čí straně a co je vlastně zač. Přesto mě dokázala kniha upoutat mnohem více než právě Rezistence.

Téměř do celé série jsem se musela nutit, nedokázala mě vtáhnout do děje. Strašně mě to mrzí, protože jsem se na ní strašně těšila, ale přišlo jen obrovské zklamání.

anetro
28.07.2015 4 z 5

Dočíst tento díl sem se opravdu hodně nutila asi do půlky mě kniha nezaujala ale konec mě opravdu dostal! Takový závěr jsem jsem opravdu nečekala a slza opravdu ukápla. Mrzí mě že konec nemohl být štastnější :(

Hissatam
25.07.2015 5 z 5

Mňa takisto ten koniec prekvapil, ale nakoniec som rada. Lebo dobrá kniha zanecháva pocity aj po prečítaní. Dobrá kniha je tá, o ktorej rozmýšľate ešte dlho potom ako ju prečítate. Nebol to tradičný happy end, ale malo to myšlienku.