Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3197 3197

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

Aira
23.07.2015 2 z 5

Předešlé dva díly jsem přečetla raz dva a moc se mi líbily a tak jsem začala s chutí číst i ten poslední, ale le kdybych věděla, jak zkončí, vůbec bych poslední díl nečetla. Bylo to velké zklamání.

sarkymplova
21.07.2015 3 z 5

Většinou se říká, že první díl je nejlepší a ostatní díly na něho už nemají. S touto větou musím bohužel souhlasit. Neříkám přímo, že poslední dvě knihy jsou velmi špatné. Jen už to nejsou podle mě knihy, které bych si přečetla znovu. Divergenci mám v plánu přečíst ještě několikrát, je to dle mého názoru nejlepší kniha série. Avšak i na Alianci se najdou kladné stránky. Líbilo se mi, že to bylo psané z pohledu Tris, ale i Tobiase. Pak konec, který podle mě nikdo nečekal a mě opravdu překvapil. Nejdříve jsem si říkala, že za to autorku opravdu nenávidím, ale na druhou stranu to má originální konec, který jen tak někdo nečeká.
Za mě tedy 3 hvězdy.

anna1438
19.07.2015 2 z 5

Líbilo se mi na ní, že byla psaná z pohledu Tobiase a Tris. Akorát ten děj byl takový moc zamotaný a dalo mi dost práce ho překousat. Podle mě to je ten nejslabší díl z celé moc hezké série.
!!!SPOILER!!!
Je mi líto se stalo Tris.

vevronika
15.07.2015 2 z 5

Kniha mě bavila, ale konec mě velice zklamal, a proto dávám jen dvě hvězdy.

Baroslava
15.07.2015 3 z 5

Závěr knihy mě překvapil ale ani jedna dobrá myšlenka knihu nezachrání.Kniha je nejslabší z trilogie

Shira27
12.07.2015 4 z 5

Přesto, že mi první díl hodně připomínal Hunger Games, zbylé dva už ne, ale i tak tam jistá podoba byla. Ze začátku se mi hodně pletlo, za kterou osobu jsem četla, protože v tom moc rozdíly nebyly. Nechápala jsem, proč najednou autorka přešla na takový styl, ale po přečtení celé knihy jsem to pochopila :)
Děj Rezistence a Aliance už mě tolik nenadchl jako Divergence. Něco pořádného se tam nedělo, sem tam nějaká smrt... Ale konec, ten to všechno zapečetil. Nejdříve jsem myslela, že autorku ukamenuji, ale na druhou stranu oceňuji originalitu a za to přidávám jednu hvězdičku :)
Za nějaký čas si přečtu Čtyřku, musím si v hlavě srovnat celý děj této Povstalecké trilogie a doufám, že mě tento dodatečný díl alespoň trochu překvapí :)

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Konec? Naprosto nečekaný! Musím říct že o takových koncích většinou přemýšlím jaké by to bylo kdyby se to stalo. Strašně se mi líbil konec, i když byl pro mě docela.. emocionální. Tím koncem se to liší od jiných klasických knížek, není to tak časté..

kalamity14jane
07.07.2015 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Knížka se mi moc líbila. Hlavně jsem se konečně dozvěděla co se honí Tobiasovi hlavou. Škoda že to není happyend. Na konci dílu jsem se rozplakala. Bylo mi Tris strašně líto i Tobiase :(

JirkaDitt
04.07.2015 5 z 5

Hodně lidí tvrdí, že je poslední díl velmi slabý. NESOUHLASÍM. Poslední díl byl podle mého názoru nejlepší z celé série. Přečetl jsem ho téměř hned, což se mi u prvních dvou dílů rozhodně nestalo. A myslím, že i vím, proč. Informace. Kniha je plná informací, které nám objasňují spoustu věcí, o kterých jsem až do té doby téměř nic nevěděli.

ThrisaManx
01.07.2015 5 z 5

Rozhodně nesouhlasím s tím, že je to nejslabší díl trilogie. Jen je o něco jiný. Líbí se mi, že autorka udělala změnu a rozhodla se děj popisovat očima jak Tris, tak Tobiase, i když je pravda, že rozdíl mezi dvěma osobnostmi byl minimální. To se dá ale lehce odpustit. Přečetla jsem to jedním dechcem, ostatně jako celou trilogii. Navíc pro ty, kteří umějí číst mezi řádky se v knize skrývá obrovské poselství.

T-terka
12.06.2015 4 z 5

Nevěděla jsem jestli mám být po dočtení knihy naštvaná, nebo mám brečet... Série se mi moc líbyla ale konec mě upřímě hodně sklamal!!

annamc
08.06.2015 5 z 5

Po té co jsem Alianci dočetla,jsem měla smíšené pocity.Zaprvé jsem byla na autorku naštvaná za to,co Tris udělala(nebudu rozebírat dopodrobna pro ty co Alianci ještě nečetli).Zadruhé jsem byla z celé série nadšená a moc se těším,až si všechny knihy přečtu zase znovu!!Ale teď jdu na navazující knihu Čtyřka.PŘEČTĚTE SI TO TAKÉÉÉÉÉÉEÉE!!!!!!!!!!!!!!!JE TO SUPÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR!!!!!!!!!!!!MILUJI TUTO SÉRII

Layss
08.06.2015 2 z 5

Konečně jsem dokončila celou trilogii. Po přečtení Divergence přibližně před rokem, mne přešla chuť číst další díly a tak jsem se k nim vrátila až teď. Musím říct, že se mi líbilo to zdůvodnění vzniku frakcí, za to jsem ráda. Kdybych se měla vyjádřit k ději jako celku, tak to hodnotím spíše jako průměrné. Ale čtení mne zabavilo na dlouhých cestách.

Fortuna
08.06.2015 1 z 5

Rozhodně nejslabší díl celé série, který jsem nebyla schopna dočíst, což mě velice mrzí. Z kamarádky jsem vytáhla konec a MOŽNÁ, až budu mít čas, zajdu do knihovny a přečtu si alespoň ten.

KurusuMitsuki
01.06.2015 3 z 5

Tak jsem Alianci dočetla a musím říct, že poslední díl z celé série je rozhodně nejslabší.

Hned od samého začátku mi bylo silně protivné psaní z pohledu Tobiase. V předchozích dílech psala autorka pouze za Tris, takže mi nepřišlo jako dobrý nápad to měnit. Obzvláště když to neumí správně podat a rozlišit Tobiasovu osobnost od Tris. Od začátku do konce jsem měla zmatek, jestli je to zrovna z pohledu jejího nebo jeho, protože mi nepřišlo, že by se chovali nebo vnímali okolí nějak odlišně.

Celkově mi vztah Tris s Tobiasem nepřišel ani trochu věrohodný. Asi budu pouze jednou z mála, ale ty dva jsem si spolu prostě stále nedokázala představit. Znají se docela krátkou dobu a je to láska až do nebes. Přesto mezi sebou ale mají neustálé rozpory a jeden druhému nedokáží důvěřovat?

Přes to všechno jsem ale Alianci, stejně jako předchozí díly, přečetla jako nic. Je psaná sympatickým stylem, který se čte téměř sám a lehko při čtení zapomenete na čas.

Stirek45
23.05.2015 3 z 5

Bohužel série Divergence se mi postupně díl od dílu líbila méně a méně. Začalo to prvním dílem, kdy jsem z knihy byla nadšená. Druhý díl nebyl špatný, ale takový boom jako přišlo s prvním dílem to nebylo. No a nakonec třetí díl, který mě tolik nechytl a celý děj se tak vlekl. Můj názor je takový, že autorka mohla celou sérii zakončit úplně jinak.

st.me
19.05.2015 odpad!

Udělala jsem to. Dlouho jsem odolávala a nechtěla jsem ani číst poslední díl ságy, ale nedalo mi to.
Nečetla jsem komentáře na tuhle knížku, které tu už jsou a tak možná budu opakovat co už tady bylo napsáno, ale celou dobu jsem měla pocit, že autorce fest docházel dech a tak to tak nějak splácala dokupy a tradá - poslední díl je tu.
Nebavilo mě to od začátku do konce. Nuda, nuda, prokládaná otravným chvalozpěvem na Tobiase, jak krásně voní a jak líbá a bla bla bla.
Četla jsem knihu od předchozích dílů s dvouletým odstupem a musím říct, že jsem si ani jednoho hrdinu neoblíbila. Když se autorka rozhodla s hrdiny provést to co provedla, moje reakce byly jenom:"Hm."
Jako snad největší pitomost mi přišlo jak Tobias, který z duše nenávidí své rodiče najednou zatouží po matce, kterou nidky neměl a voilá ona se z ní taková stane. No to mě poser na moje holý záda. To jako fakt?
Za mě prostě odpad. A ani mě nehne číst volné pokračování Divergentní povídky. To už autorka fakt jen ždímá prachy z dávno vyčpělé story.

Fifth Element
18.05.2015 3 z 5

Tohle hodnoceni si nenecham ujit.. pozor, muze obsahovat spoiler..

Serie se mi libila asi do prvni tretiny druheho dilu.. Ale to, ze z hlavni hrdinky udelala autorka novodobou Johanku z Arku a z Tobiase (ktery Tris v podstate ucil za pochodu) jejiho neposlusneho poskoka s obsesivni poruchou (coz jiste Tris ve svych sestnacti vedela, co znamena), ktery si pomalu sam bez cizi rady nedokaze zavazat tkanicku, to autorce vazne odpustit nemuzu.. At se na me nikdo nezlobi, ale timhle tu serii, na to, jak zacala, opravdu zkazila nehlede na to, ze kdyby ji zkratila, udelala by lip..

Po precteni prvniho dilu jsem se podivala i na film, ale nedokazu si predstavit, ktery herec by chtel hrat noumu Tobiase, kterym se v podstate stal.. Nicmene, ac ich formu nemusim, cetlo se to celkem slusne, zacalo to celkem dobre, akce byly take obsazene, takze alespon tu polovinu hodnoceni davam..

Iris.cha
17.05.2015 2 z 5

Ten konec mě upřímně zklamal :(

Anonymní
17.05.2015 3 z 5

Obal této knihy se mi líbí sice nejvíce, ale ze všech třech dílů se mi tento líbí nejméně. To že tato série měla větší potenciál rozhodně souhlasím a to jednoslovně. Knížku jsem přečetla, čtivá byla to ano, ale už to nebylo ono. Aliance mě velmi zklamala. Myslím že spisovatelka měla na víc, stačilo by kdyby se aspoň o trochu víc snažila.