Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3196 3196

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

marketka40
01.04.2015 5 z 5

Tento díl mě do půlky nudila a pak se to rozjelo a ten konec mě dostala do kolen

adnov
30.03.2015 3 z 5

nejlepší díl. konečně se tam něco děje a aspon trochu to dává smysl. sice stále nejaké nelogičnosti, ale jinak dobrý. Jelikož mi hlavní hrdinka nesedla, tak mi konec ani nevadil. Ale těch mrtvých tam bylo fakt až moc.

kacenka7206
30.03.2015 2 z 5

Nejhorší díl, zklamal :\

knížečka2002
29.03.2015 5 z 5

Ten konec mě dostal

rendasykorka
28.03.2015 5 z 5

Fakt super, doporučuju :), nebudete litovat, probrečela jsem posledních nevím asi 10, 15, nebo 20 stran?

Laki_Laki
24.03.2015 5 z 5

Zajímavé rozuzlení, dlouho jsem čekala jak chce autorka problém vyřešit a rozhodně nezklamala. Poutavý příběh a řekněme i konec k zamyšlení. Na konci i ukápla slza. Velmi pěkné :)

smybar
23.03.2015 5 z 5

Super knížka :)
Zde se o to zajímají: https://m.facebook.com/profile.php?id=354295004742604

Arya26
20.03.2015 4 z 5

Krásné zakončení celé série, Tak to můžu jednoznačně popsat. Kniha se mi líbila asi stejně jako první díl ,ale ten závěr byl hodně smutný a málem jsem brečela. Ale nebyla jsem překvapené ,protože jsem si na netu omylem přečetla spoiler. ( I hate SPOILERS!!!). Jinak kniha napínavě skončila ,ale nechci tady spoilerovat (pro ty co se chystaj číst). Přečtením nic nezkazíte.

TerryFeller
19.03.2015 4 z 5

Výborná série, která mě od prvního dílu nepustila. Ale zaskočil mě ten konec, ze kterého sem byla i možná zklamaná a zároveň překvapená. Ukápla i nějaká ta slzička. Jinak všem tuhle sérii doporučuji :)

Temná.Maky
19.03.2015 4 z 5

Celá tahle série byla dobrá, ale ten konec se mi vůbec nelíbil.Jinak tenhle celý příběh je výborný:D

Marillee
14.03.2015 3 z 5

Aliance mi dala fakt zabrat. Už u prvního dílu jsem se smířila, že tahle trilogie mě zas tolik nachytila, protože mi nějakým způsobem nesedl popis autorky. Zdálo se mi to nedomyšlené, chyběl mi tam hlubší popis, spousty věcí jsem netušila, jak si je mám představit (blbě se to vysvětluje), a i přes originální námět tam bylo celkem dost much, kterými se raději nebudu zabývat, jinak bych musela snížit celkové hodnocení. Ale konec mě překvapivě bavil a ještě překvapivěji mě stál nějakou tu slzu. Možná díky tomu je nakonec můj pohled na celou trilogii spíše pozitivní. :)

Petttra
14.03.2015

Kniha byla úžasná, ale na konci knihy jsem se rozbrečela. Nevadí mi špatné konce, ale tady mě to zamrzelo. Škoda, že to tak dopadlo. :(

barbulak
12.03.2015 4 z 5

Konec mě naprosto překvapil a dokonce i rozplakal. Jinak se mi kniha četla opravdu skvěle ale radši bych nějaký šťastnější konec.

pypyes
09.03.2015 2 z 5

Nejsem zastánce happy-endů a u hromady knížek (ale i filmů) si říkám že by mi opravdu nevadilo kdyby to dobře nedopadlo.U téhle knížky mě ale hrozně mrzí že tam ten happy-end není a vlastně ani nevím proč ale tady jsem se na ten happyend těšila.Nemůžu si pomoct ale konec mi zkazil dojem z celé knihy

wiana82
26.02.2015 3 z 5

Moc se mi nelíbilo rozdělování kapitol Tris, Tobias - hlavně kvůli tomu, že se mi dost motalo, koho zrovna čtu,...Tobias byl navíc úplně jinak vykreslen než v prvních dvou dílech a nesedlo mi to...jinak čtivé, ale za mě průměr...

VioletRainbow
24.02.2015 1 z 5

Po prvním díle jsem byla nadšená, druhý se mi také líbil, ale po třetím díle moje zklamání neznalo hranic. Aliancí autorka tuhle trilogii absolutně zazdila. Táhlý, nic neříkající děj, kniha úplně ztratila potenciál prvního dílu. Jako kdyby to autorku už nebavilo a chtěla knihu co nejdřív ukončit. Dočteno jen z donucení.

LittleMonste
21.02.2015 3 z 5

Sestupná kvalita téhle série se ani se závěrečným dílem nezastavila. Zdlouhavý, nezáživný děj až moc politicky zaměřený. Tris jsem, stejně jako v Rezistenci, ani tady úplně nechápal. Z té odvážné holky z prvního dílu se změnila k nepoznání. Můj negativní vztah k hlavní hrdince vyústil v to, že konec ve mě vůbec nic nevyvolal. Naopak Tobiase jsem měl rád, líbil se mi jeho způsob uvažování, ale místy bylo dost náročné odhadnout, jaká kapitola jez kterého pohledu.
Divergence jako série se mi celkově líbila, hlavně tedy první díl, který mě ohromil a měl jsem ho přečtený během pár dnů. S ostatními díly to tak kladné není, ale i tak na ně budu vzpomínat v dobrém a možná časem se k nim někdy vrátím.
Hodnocení - 65%
Přečteno - 1x

Vé-Vé
21.02.2015 3 z 5

Tohle už taková hitparáda jako ty předcházející nebyla. Asi jako oči prvních 5 minut po odpoledním neočekávaném šlofíčku. Zmateně umatlané.

Ale palec nahoru za zabití hlavní postavy, to mě vždycky potěší, když to není hepyend.

Ronnie68
18.02.2015 4 z 5

Kniha byla zpočátku hodně rozvážná, a mě chvílemi nudila. Ale od půlky se děj začal rozvíjet, konec byl sentimentální. Nebyla to tak strašná kniha, ale divergence s rezistencí byla v porovnání s 3. dílem lepší.

lenochod6
16.02.2015 5 z 5

SPOILER!
Právě dnes jsem dočetla, a mám z toho wow efekt, je to geniální :). Určitě stojí za to přečíst. Jinak asi jsem jediná, ale mně se závěr líbil, miluju happy endy, ale v poslední době je jich tolik, že se mi zdá, že už existují jenom dokonalí hrdinové a jenom happy endy. Konečně někdo dokázal zabít hl. hrdinku. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé, že se mění, i když ne tak já bych chtěla, ale aspoň něco je realistické. Vždycky jsem zbožňovala hlavní hrdiny knížek, ale tady jsem nemohla, protože něco bych udělala jinak a zas něco jsem obdivovala, že to dokázali ale přesto jsem jim fandila, protože se ukázalo, že to nejsou roboti, ale lidi. Rezistence a Aliance mi přišli jako nejlepší díly. Jo je pravda, že těch mojich oblíbených postav zemřelo až až, ale aspoň že Christina přežila, protože to je fakt borka. Řekla bych, že je to také zajímavé zamyšlení, že by nám nemělo být jedno, co děláme, protože po nás přijdou naše děti a pak jejich děti a jestli budeme takhle dál pokračovat řekla bych, že něco z toho se může stát.