Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3215 3215

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant, 2014

Lenisk@
18.01.2015 3 z 5

Zpočátku jsem docela nechápala, proč ve třetí knize najednou vidíme do hlavy Tobiase, ale budiž. Bohužel mi oba pohledy poněkud splývaly, autorka nedokázala moc rozlišit mezi Tris a Tobiasem. Ale v posledních kapitolách tento styl psaní najednou dal knize smysl... Jinak se mi kniha líbila, trošku míň než předchozí díly, přišla mi místy zbytečně komplikovaná. Rozhodně by tato série mohla obohatit moji sbírku knih :))

Jahoda197
18.01.2015 3 z 5

Přišlo mi hodně matoucí střídání vyprávění z pohledu Tobiase a Tris. Když jsem skončila v půlce kapitoly a druhý den se ke čtení vrátila, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala.

nefertiti49
18.01.2015

až na pár chvilek kdy mě Tris vážně štvala, je to skvělé čtení a to celá serie . A ačkoliv jsem čekala jakýkoliv závěr tak tenhle jsem vážně nečekala. za mě skvělé !!

Pedros
14.01.2015 2 z 5

Po prvním dílu, ze kterého jsem byla nadšená, jsem se hned pustila do druhého. Ten se mi četl mnohem hůř než první, ale budiž, toho, koho první díl uchvátil jako mě tuto knihu dokázal přečíst celkem rychle s občas nudnými pasážemi. Ale třetí díl? Do 50 stran jsem četla a snažila se nemyslet na to, že už je to trochu moc. Od půlky jsem to vzdala a přečetla si až konec. Čtvrtý díl ani zkoušet nebudu. Zdá se mi že se na autorku naléhalo a ta napsala první, co jí napadlo. Za mě pouze 2 hvězdičky. Doufám, že zfilmování se povede o dost lépe.

paul2843
10.01.2015 3 z 5

Zklamala mě postava Tobiase. Místy jsem ani nerozeznal, jestli je to v hlavě Tris nebo Tobiase. Škoda že autorka nepopisovala věci v Tobiasově hlavě jinak :/ velký propad od prvního dílu...

MorbidCuriosity
06.01.2015 4 z 5

Po nepříliš podařeném druhém díle úžasná tečka. Tris a Tobias už zase konečně fungujou jako normálnější pár a sem tam narazíme i na romantiku (ačkoliv je pravda, že po tolika oťukáváních v předchozích dvou dílech bych očekávala trochu detailnější popis situace, kdy konečně došlo k sexu :D). Konečně se dostáváme do jiného prostředí, dozvídáme se pravdu a začínáme situaci řešit. Četlo se to hezky a snadno a člověk má opět nutkání - jako v prvním díle - hltat každé slovo.
Závěr knihy mě mile a zároveň nemile překvapil. Mile, protože na smutné závěry se většinou v knihách i filmech nehraje. Nemile, protože to sakra mělo vážně smutný závěr... Nejsem ten typ člověka, který by mohl být nájemnou plačkou, ale tady jsem musela hodně rychle mrkat, aby mi v tramvaji nezačaly téct slzy. Je to nefér. Strašně moc nefér vůči Tobiasovi a Tris, ale myslím, že ten, kdo to četl pozorně od začátku do konce, nic jiného vlastně ani nečekal...

LazyNight
03.01.2015 5 z 5

Věděla jsem co bude na konci a přesto mě to dostalo. Je to deprimující, ale mně se tato knížka líbila víc než druhý díl. Začátek byl ale o ničem, až ke konci započala nějaká akce, takže bylo tam i trochu zklamání. Náročné pro sentimentální lidi jako já.

DariDerek
03.01.2015 2 z 5

Tak tohle je jedno velke zklamani,ktere zakoncilo jinak uzasnou serii..bylo to nudne, zdlouhave,bez kce, proste o nicem...docetla jsem to jen z povinnosti!:((((

Viky.Tejralova
02.01.2015 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY!
Musím říct, že jsem zklamaná. Už ze začátku jsem byla překvapená, že je to jednou z pohledu Tobiase a podruhé z pohledu Tris. Nějak jsem si na to nemohla zvyknout... a potom kniha byla většinou plná informací o tom jak to vlastně všechno vzniklo, ta města a frakce... a to mě moc nebavilo. Nicméně jsem četla dál, protože předchozí dva díly se mi moc líbily a já doufala, že tenhle se taky nějak vyvine. Ale to se nestalo. A nejhorší na tom ten konec. Vůbec se mi nelíbil a byla jsem moc zklamaná. Jsem happy-endovej člověk, takže jsem o to zklamanější... :-(

Lucie Pfeifer.
01.01.2015

Co na to říct.
Začátek byl zdlouhavý, nudný, bez akce, chyběla tam ta šťáva a ke čtení jsem se musela i trochu nutit. Nebýt toho konce, toho srdceryvného špatně krásného konce, tak je to podle mě nejmíň povedený díl. Každopádně tato trilogie bude patřit mezi mé oblíbené.

MartinaWranová
31.12.2014 4 z 5

OBSAHUJE SPOILERY!
Právě jsem dočetla poslední díl, Alianci, a stále se mi třepou ruce. Úplně jsem se ponořila do téhle trilogie, byla to, a pořád je, moje srdeční záležitost.
První polovina knihy se mi nečetla až tak dobře, jako u předešlých dílů, bylo tam dost informací o těch "porušených" o genech atd. ale chyběla mi tam akce a více dobrodružství. Bylo to poněkud klidné, což u téhle trilogie není až tak zvykem. Každopádně jsem se akce poté dočkala a nebylo jí málo. Co mě dostalo, bylo to, že ze začátku v prvním díle šlo o Tris, Tobiase a frakce. Teď je to o něčem větším, mnohem větším a důležitějším.
Co můžu říct na ten závěr..... mrzí mě, že to tak dopadlo, ale na druhou stranu, možná kvůli tomu se mi kniha vryje do paměti, možná kvůli tomu na ni budu dlouho ještě vzpomínat, možná kvůli tomu má své kouzlo. Pořád jsem doufala, že to není pravda, že to skončí jinak, měla jsem tu naději ohledně Tris. Kdo to už četl, mi snad rozumí. Soucítila jsem s Tobiasem, s jeho bolestí, ale čekala jsem, že aspoň dostane záchvat vzteku, že jeho bolest bude více prožitá, vůbec by mi nevadilo, kdyby začal rozbíet věci a házet je po stěnách, křičel a snažil si tím "ulevit". Každopádně oba se milovali a vždy budou, i když jeden z nich to už nebude schopen vyjádřit nahlas.
Ano, mohlo to skončit HAPPY ENDEM, ale co už. Skončilo to, jak to skončilo a my, čtenáři, se s tím buď vyrovnáme, nebo si vymyslíme svůj vlastní a šťastnější závěr.
Kniha je skvělá a doporučuju ji všem! :)

CrazyDuck15
29.12.2014 5 z 5

Kniha sama o sobě je nepřekonatelná. Je tam vše co by se do ní dalo nacpat, ale ne tím způsobem, že by se to všechno motalo přes sebe nebo tak.

Sice mě hrozně štval jakýkoli náznak tajností nebo velmi nepatrné nedůvěry mezi Tobiasem a Tris, protože jsem nebyla schopná pochopit, že si stále úplně nedůvěřují, ale zkousla jsem to i bez vynaložení velké námahy.
Caleb mě zklamal na celé čáře, ale to už na konci druhého dílu, takže nic nového pod Sluncem.

Jinak hodně zbožňuji akci, která v tomhle příběhu rozhodně nechybí. Vždy se okamitě vcítím do dané situace, a to není tak běžné, takže super.
Konec mě velmi dojal. Četla jsem to v autobuse a měla jsem hodně co dělat, abych knihu nemrskla napříč. Od kapitoly 51 jsem v kuse zarytě brečela.
Totálně jsem nebyla schopna pochopit logiku toho, proč se kniha nemohla dočkat happyendu pro všechny zbylé postavy.... ( Sbohem mým nejoblíbenějším postavám)

Ale kniha sama o sobě je špičková! Rozhodně je mi líto konce, ale i tak to už bývá.

natalie2171
27.12.2014 3 z 5

Občas trochu dlouhé povýdání a pořád myšlenka jen v jednom a tom samém bodě. Avšak to, co nám autorka předepsala a tu pravdu o všem jsem opravdu nečekala. Doslova jsem se musela zastavit a chvíli přemýšlet. Bohužel mé překvapení vystřídal hněv, když jsem došla k osudné části o které všichni tak mluví. Smutné. Hodně smutné. Přijde mi to nespravedlivé, protože Tris a Tobias si zasloužili mnohem lepší život, protože toho tolik udělali a dokázali. Konec knihy mě skoro zhroutil, protože jsem chtěla křičet: TO NENÍ FÉR!!!
Ale dost pesimistického a musím knihu zhodnotit jako pěknou, ale 1. díl byl 100% nejlepší :)

Viral
25.12.2014

!POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!

První díl byl jednoznačně nejlepší, to je pravidlo prvních dílů. O to víc tuto sérii miluju, že ani ostatní díly nebyly k zahození. Druhou půlku Aliance jsem jen tak tak dočetla, přes slzy toho moc nevidíte. Překvapilo mě, jak to skončilo, autorka je v jistém smyslu sadistická, protože si v celé trilogii libuje ve smrti mých nejoblíbenějších postav.

bookemma
22.12.2014 4 z 5

Přemýšlela jsem, jaké dát knize hodnocení - jednoznačně byla slabší než první díl, ale líbila se mi mnohem více, než druhý. Ocenila jsem, že je tu i Tobiasův pohled na věc. A ani mi nevadilo, že to tak nebylo od začátku trilogie. Dodalo to knize osvěžení a nový prvek.
Mé hodnocení celé série - rozhodně to není něco, po čem bych sáhla vícekrát, a co bych musela mít doma v knihovně. Na druhou stranu je to taková nenáročná a fantasy oddechovka, která může pobavit a zaujmout.

Marky.F
15.12.2014 3 z 5

První polovina se mi celkem líbila, bylo tam hodně objevování o světě této trilogie. Také jsem zjistila, že několik z nelogičností z prvních dvou dílů, které jsem knihám vytýkala, vlastně nejsou nelogičnosti a jen to tak působí, zatímco by to mělo být naopak něco "záhadného", co by čtenáře mělo zajímat proč se to tak děje (například výjimečnost divergentních). Bohužel se to autorce nepovedlo napsat tak, abych to tímto způsobem pochopila, což je škoda (hlavně při čtení prvních dvou dílů). Druhá polovina knihy mě ale už moc nebavila, přišlo mi to zbytečně protažené a ke konci už jsem to chtěla mít rychle dočtené. Taky mi moc nevyhovovalo střídání vypravěčů, a to hlavně z toho důvodu, že styl vyprávění z pohledu obou postav byl prakticky totožný. Docela se mi občas pletlo, kdo vlastně zrovna vypráví. Konec mě bohužel nepřekvapil, protože jsem si před tím, než jsem se pustila do čtení tohoto dílu, přečetla několik komentářů níže, které mě na něj připravily. Takže doporučuju si je přečíst až po přečtení celé knihy.

bosorka
14.12.2014 3 z 5

Lepší než Rezistence, kterou jsem se prokousávala horko těžko, tohle už svištělo zase o trochu rychleji, i když určité sekvence jsem přeskakovala (jak držet pistoli mě už vážně moc nebavilo). Docela se mi líbila ta nejednoznačnost všech vlád, všech, kteří by vládnout chtěli a myslí si, že by to dělali lépe než ti před nimi. Ale bude to tak nakonec? Na druhé straně příběh ne zcela originální, autorka se inspirovala vším možným, neustále mi určité situace nahazovaly Harry Pottera a další. Nebavil mě Čtyřka, autorka z něj udělala podivného patrona, který snad ani za sebe rozhodovat neumí a musí ho neustále nakopávat šestnáctiletá holka, které zase tak zcela ten obrat v rozhodnou osobu neumím uvěřit. Možná bych dala 2 hvězdy, ale zase koncem mě autorka vcelku překvapila, protože bych ho právě od ní nečekala. Za to plus, že nezabředla do úplného cukru. Takže asi tak - Divergence 3, Rezistence 2, Aliance 2 a půl.

Barbarousus
13.12.2014 3 z 5

Leč mě tato trilogie opravdu chytla a zhltla jsem ji během čtyř dnů, Aliance v mých očích je asi nejslabším článkem, nebýt konce. Nicméně vyprávění ze dvou úhlů pohledu pro mě nebylo přítěží a na jednu stranu mi ani nevadí (na druhou mě to neuvěřitelně rozčiluje :D), že Tobias z toho tak trochu vychází jako "vyplašená, nevyrovnaná puberťačka" a strhává díky tomu tradiční genderově stereotypní obraz neohroženého maskulinního hrdiny s chladnou hlavou za každé situace.

Shinju
12.12.2014 3 z 5

Pozor text obsahuje menší spoiler.

Myslím, že tato trilogie mohla skončit druhým dílem, protože tenhle typ knihy bude mít vždy „otevřený konec“, i když autorka částečně knihu uzavřela úmrtím hlavní postavy. Knížka nebyla špatná, ale už není takovéto ono jako na začátku. Děj začíná velmi nudně, začne být napínavý až od poloviny knihy. Z důvodu méně napínavého začátku dávám 3 a 1/2.

Už se mi knížka nečetla s takovou chutí jako předchozí díly.

maca5449
09.12.2014 3 z 5

Do půlky knihy jsem měla pocit, že je to jen nějaké plácání o ničem. Druhý díl pro mě končil pocitem "wow! chci vědět jak to dopadne" a tady je najednou jen kopec tlachání a žádná akce. Navíc perspektiva dvou hlavních postav? Tris popisuje co se kolem děje a Tobias se chová jak náctiletá emočně labilní holka. Chtěla jsem drsňáka a měla jsem slečinku, děkuju mockrát.

Chvílema jsem chtěla knihu odložit a prostě ji nedočíst, ale nedalo mi to. Měla jsem jistou představu jak vše skončí, ale kupodivu mě autorka překvapila a napsala pro mě celkem neočekávaný konec, i když poslední kapitola byla zase zdlouhavá a rozvleklá.

Díky tomu pro mě nečekanému konci 3 hvězdy, jinak by si zasloužila spíš jen dvě. Od prvního dílu to byl krok zpět.