Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3196 3196

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

elfinkaa97
15.02.2015 3 z 5

Poslední díl triologie o Neohrožené Tris mě naprosto dostal. Dokonce mi na konci i slzička ukápla. Přestože jsem věděla,jak kniha skončí, autorka mě neustále napínala až do úplného konce. Tris a Tobias mi budou neskutečně moc chybět a těším se, až se znovu pustím do jejich světa a znova s nimi prožiju jejich dobrodružství.

ewi
14.02.2015 4 z 5

vsetky 3 diely trilogie mi prisli na rovnakej urovni.... napisane jednoducho, no cita sa to dobre, dej ma spad, mne sa celkom paci, ze udalosti v 3. diele je mozno vnimat v sirsom kontexte a suvislostiach..... no mnohe veci zostavaju nelogicke vcetne konca, autorka to podla mna nezvladla uveritelne...

Deena_
13.02.2015 5 z 5

Moc se mi líbilo rozdělení kapitol! Konečně jsme nahlédli do hlavy Tobiase..díky tomu mi tento díl připadal víc zajímavý..co mě teda opravdu zklamalo byl konec! Nikdy by mě nenapadlo že to dopadne takhle :/ Ale i tak hodnotím 5* protože jako celek se mi všechny knihy líbily! :)

Pedruska01
13.02.2015 4 z 5

Začátku trval moc dlouho samotný "rozjezd". 3/4 knihy se nic moc nedělo - spíš nic než moc. Řešili především tu svou politiku a systém, ve které měl člověk někdy pocit, že se už/až ztrácí. Což byla velká škoda, protože tohle u Divergence ani u Rezistence nebylo. Rozhodně tento závěrečný díl byl na nejhorší, polední příčce.
Rozhodně jsem měla chvilky, kdy jsem se do čtení nutila, protože jsem chtěla vědět, jak to celé dopadne. Když jsem přestala číst a já opomněla, co se odehrálo, nijak mi to nevadilo - opět škoda. Rozhodně to nemělo takový šmrnc a prvek, po kterém nebudete chtít knihu odložit.
Ohledně postav: Největší změnu dle mého měla za sebou Tris. Bohužel k horšímu. Přišla mi mnohem sebevědomější, možná namyšlenější, takový až vůdcovský typ, co musí mít vše podle svého. Rozhodně to byla jiná dívka oproti uťáplé šedé myši, která se bála jakýkoliv velkých změn a věčně otálela. Narostl jí šíleně obrovský hřebínek! Změnila se tak, že se mi neuvěřitelně zrpotivila. To jak se zachovala na konci - možná se chtěla předvést, možná si/někomu chtěla něco dokázat nebo prostě byla zase tou neohroženou Beatrise. Těžko říct.
S tím souvisí i pojetí - rozdělení knihy, která byla nezvyklá tím, že byla z pohledu obou hlavních postav. Občas jsem se ptala, zda je to rozumné. Možná asi tím, že to bylo až od 3. dílu, což jsme dosud nepoznali. Ale v závěru to mělo svoje poslání. Byla jsem ráda, že nemusím koukat na věc jenom z Trisina pohledu. Za to ten Tobiasův mi umožnil ho vidět v jiném světle. Prostě to nebyl ten kluk, kterého jsme dosud znali. Překvapilo mě, jak se chová, jak je zranitelný, jak se rozhoduje, atd.
Další, co mě překvapuje je neuvěřitelná vlastnost autorky nechat umírat nebo vraždit známé a oblíbené postavy. Dělala to vlastně po celou dobu série, ale nějak jsem si na to nemohla zvyknout a mrzelo mě to. Z "mnoha" zbyla "hrstka".
Chtěla jsem dát 3 hvězdy - zlatý střed, ale jelikož se to rozjelo právě až od 3/4 knihy a bylo to nevýslovně skvělé, fascinující, drsné, kruté, překvapující a bavilo mě to, tak dávám 4!
Ten konec mě tak překvapil! Nesetkala jsem se doposud s žádnou z dystopií, která by měla takovéhle zakončení. Žádný happyend. Protože, až už to druzí vidí jinak - tohle nemělo šťastný konec!
Kniha mě trochu zklamala, ale za ten konec nebo spíš poznání toho celého příběhu to stálo. :)

Byxy123
10.02.2015 4 z 5

Nechci psát něco, co by se dalo považovat za spoiler, ale asi se to nedá. Podle mě dobře sepsaná knížka, ale mám ráda něco na způsob happy endu, za což se konec v Alianci považovat nedá. Válka přináší oběti, bohužel.
Na druhou stranu, aby jsme takhle za pár let nedopadli. :D

Nelin
09.02.2015 5 z 5

Rozhodně to není nejlepší kniha ze série, tou je totiž Divergence. U Aliance jsem se chvílemi nudila, ale nebylo to tak strašné.
Konec knihy byl celkem depresivní a nejdříve jsem si říkala, že bych autorku za to něčím přetáhla, ale později mi došlo, že kdyby to udělala malinko jinak, bylo by to rozhodně lepší...
Ne, spoilery ne,... -_-

Beovulfak
09.02.2015 3 z 5

Ten konec! To bylo něco...koukala jsem na to blázen, a čekala, kdy skončí ta simulace...

gumkacik
08.02.2015 3 z 5

Nemůžu se rozhodnout, co jsem to vlastně dočetla. Thriller pro dospělé? Sci-fi pro náctileté? Románek pro holky ve stylu Lenky Lanczové? Byla to vlastně směs všeho dohromady. Konec mi neseděl vůbec. Měla jsem chuť vzít tu knihu a třást s ní tak dlouho, dokud mi po tom všem neposkytne lepší pointu. To, že se ve vyprávění střídali Tris a Tobias, mi nevadilo. Souhlasím ale s názorem, že Tobias ve svých myšlenkových pochodech nepůsobil zrovna dvakrát mužně. Škoda, první díl Divergence vypadal slibně.

Domuly
07.02.2015 2 z 5

Nejhorší z celé série. Vadilo mi, že jednu chvíli vyprávěla Tris a pak najednou Tobias. Když vypravěčem byla od začátku ona, mělo to tak zůstat. Děj se celkem vlekl a neměla jsem to nutkání pořád jen číst. Jsem ráda, že jsem si triologii přečetla, ale už po ní znovu nesáhnu. Postavy prodělaly obrovskou změnu, podle mě teda rozhodně ne k lepším. Konec pro mě také nic moc.

Kamiiik
05.02.2015 5 z 5

Asi byla nejslabší z těch tří, ale i tak jsem si to užila. Konec by asi nikdo nečekal, v jiné knížce jsem tohle ještě neviděla, takže celkem překvapení. Je to zase něco jiného :)

Sab96
05.02.2015 3 z 5

Kniha je pro mě nejslabší z trilogie. Pohled Čtyřky i Tris byl téměř totožný. Občas jsem si myslela, že vypráví Tris a on to byl Tobias. Kniha se zbytečně dlouho táhla a až na konec a začátek jsem se u ní vcelku nudila. Co se týče konce, tak mě celkem naštval. Nechala bych přežít jiné postavy. Každopádně pokuď přemýšlíte jestli do knihy jít nebo ne. Jděte do ní, ale nečekejte od ní něco velkého.

Nevka
04.02.2015 5 z 5

Prostředí se změnilo, ale u dystopií (beru to jako dystopii) to tak bývá. Zajímavé rozuzlení, jen jak tady většina lidí řekla - s Tobiasem to byl krok vedle. Veronica měla z jeho pohledu klidně spát, ale neměla ho od základu změnit. Vyvrcholení je konečně rozumný konec. Ne, že by mě to neštvalo, ale v normálním světě nekončí všechno tak dobře. Racionálně uvažující člověk se proto musel divit například u Inheritance, jak je možné, že v podstatě všichni ty masakry, při kterých tolik lidí zemřelo s takovou lehkostí přežili. Lidé umírají. Tak to bylo, tak to bude... Za ten konec se nakonec přikloním k pěti hvězdičkám, protože zabít postavy, které jste tak dlouho tvořili a prožili s nimi takovou dobu, si žádá velkou dávku odvahy, která třeba Paolinimu chyběla.

Anne Leyyd
02.02.2015 3 z 5

Aliance by mohla mít následující podtext: Noční můra každého čtenáře, který má RÁD své postavy a záleží mu na nich.

A proč?

Inu... za a) styl psaní autorky v pohledu Čtyřky by se dal v jeho popisech připodobnit každé druhé hrdince z obyčejného řadového románu. Kde je ten Čtyřka, který dokázal každého ZELENÁČE SETŘÍT pár slovy? Kde je ten BOJOVNÍK neváhající se postavit proti všem a seřvat Tris na 3 doby? Stal se z něj mimózní romantik, který… ach, pro pána, Veronico! Cos to z něj udělala???!!!

Za b) děj se neskutečně vlekl! Místo detailního popisu biologických a genetických problémů jsme mohli řešit něco naprosto jiného. Ačkoliv uznávám a oceňuji píli a propracovanost, jakou tomu Veronica dala. Jenže co je moc, to je moc…

Za c) Veronica Roth alias KRÁLOVNA SE SRDCEM Z LEDU. Jeden by pochopil, kdyby zabila 2-3 postavy, ale co měl znamenat ten masakr? Bylo to vážně nutné???!!!

Za d) a konec? No, tak ten tomu nasadil korunu! Dovedete si představit, kdyby takto skončil Harry Potter, Luke Skywalker, Bruce Wayne nebo třeba Eragon? Nebylo by to na mašli? Ne na jednu! A proto mi promiňte, ale opravdu lehce pochybuji o duševním zdraví těch, kterým se tento závěr líbil. Lidi, to není normální. Jasně, máte právo na svůj názor, ale… VÁŽNĚ???

Co Veronice přičítám k dobru a co jsem skutečně ocenila, tak HLOUBKU MNOHA MYŠLENEK, které do knihy zakomponovala - například ty o odpuštění, velikosti světa, rodině, zapomnění… To bylo VSKUTKU PODNĚTNÉ a spoustu věcí jsem si z knihy vypsala.

Závěrem tedy Alianci doporučuji všem, kteří sérii Divergence máte rádi, protože nepřečíst si poslední díl je jednoduše na hlavu. Počítejte však s tím, že pokud nejste masochisté, budete nejspíš hledět na poslední stranu a doufat, že se každou chvíli probudíte z noční můry. No… neprobudíte :-(

Andrea173
30.01.2015 3 z 5

Přišlo mi zajímavé i uspokojivé vidět do myslí obou ústředních hrdinů. Když se ohlédnu na předešlé díly, kde Tobias vystupuje jako vyrovnaný a zamyslím se nad vnějším vystupováním hrdiny zde, v podstatě vystupuje pořád stejně sebevědomě a vyrovnaně (až chladnokrevně), ale možnost nahlédnout do jeho mysli... z něj dělá citlivého člověka... o to více to dává váhu předchozím dílům (v dobrém smyslu). Musím přiznat, že mě štve konec příběhu, protože jsem zastáncem "happy end". Ačkoli mám ráda filmy zpracované podle původní předlohy, u tohoto dílu by mi asi nevadilo kdyby se ho úplně nedrželi.... :D

LucyNej
26.01.2015 5 z 5

Takový konec jsem, abych pravdu řekla, vůbec nečekala.... Ale i přesto úžasná série :)

Tučně
25.01.2015 2 z 5

Super potenciál příběhu...škoda zpracování....nápad začlenit pohled Tobiase, super...škoda zpracování...a tak pořád dál a dál...za ten potenciál dvě (a půl) hvězdy. Takový škody....

dadako
23.01.2015 3 z 5

S hodnocením knížky jsem musel chvíli po dočtení čekat. Z žádné knížky co jsem dosud četl jsem neměl tak rozporuplné pocity. Celou dobu a vlastně i teď váhám s počtem hvězd.
Já jsem happyendovej a to byl první problém i když zdaleka ne největší.
Na knížce mi mnohem více vadilo že je vyprávěna jak Tris tak i Tobiasem. Když už se k tomu autorka rozhodla (a její důvod po dočtení chápu), tak měla Tobiasův styl alespoň pozměnit a nenechat ho příběh vyprávět stejným stylem jako by to byla Tris. Často jsem se ztrácel v tom kdo zrovna vypráví a celou dobu co jsem knihu četl jsem si na to nezvykl.
Naopak se mi líbilo, že bylo vysvětleno to jak se lidé ocitli v této situaci. Motiv je pěknej, ale asi bylo možné z něj získat víc.
Ať už chci nebo ne, nemůžu se ubránit srovnání s HG a nemyslím si že Divegence jejích kvalit dosahuje.
Zatímco během četby jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, teď den dva po dočtení váhám mezi třemi a dvěma.
Během čtení prvních dvou dílů jsem měl v plánu číst i divergentní povídky, ale po třetím dílu mně chuť přešla.
Trilogie za přečtení stojí, ale nic od toho raději nečekejte.

nattáll
18.01.2015 5 z 5

Mega hezká až na ten konec :((

Lenisk@
18.01.2015 3 z 5

Zpočátku jsem docela nechápala, proč ve třetí knize najednou vidíme do hlavy Tobiase, ale budiž. Bohužel mi oba pohledy poněkud splývaly, autorka nedokázala moc rozlišit mezi Tris a Tobiasem. Ale v posledních kapitolách tento styl psaní najednou dal knize smysl... Jinak se mi kniha líbila, trošku míň než předchozí díly, přišla mi místy zbytečně komplikovaná. Rozhodně by tato série mohla obohatit moji sbírku knih :))

Jahoda197
18.01.2015 3 z 5

Přišlo mi hodně matoucí střídání vyprávění z pohledu Tobiase a Tris. Když jsem skončila v půlce kapitoly a druhý den se ke čtení vrátila, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala.