Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3196 3196

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant , 2014

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Byla jsem zklamaná. Autorka se do své idee natolik zamotala, že nakonec mi z toho vyšel nelogický nesmysl, který se vlek třičtvrtě knihy. I když kniha byla celkem čtivá, měla jsem problém ji dočíst. Škoda, série měla rozhodně větší potenciál.

Sabka123
02.05.2015 2 z 5

Nerada to říkám, ale tahle kniha mě velmi zklamala. Bohužel jsem ji ani nedočetla, protože mě nudila a četla jsem ji s donucením. Divergence byla naprosto super, Rezistence taky, ale tenhle díl mě nenatchl. Možná si ji přečtu někdy v budoucnu, ale teď rozhodně ne. Dávám pouze 2 hvězdičky, a to jenom proto, že mě velmi překvapilo co je za městem. Jinak zklamání :-(

sackettboy
02.05.2015 2 z 5

Jedným slovom tragédia. Po skvelej prvej knihe a trošku slabšej druhej bola tretia kniha priam hotovým nešťastím. Jednak neskutočne nešťastne ukončená trilógia, ale aj celkovo sa kniha nečítala vôbec s ľahkosťou. Veľmi mätúce striedanie kapitol aj keď jedna bola z pohľadu Tris druhá z pohľadu Tobiasa mal som vždy pocit, že je to z pohľadu Tris. Autorka rovnakým štýlom opisuje pocity dievčaťa i chlapca. Zväčša som až po pár vetách pochopil, že sakra, veď oni sa opäť vymenili. Domnievam sa, že ďalšiu podobnú trilógiu (v kvalite prvej knihy) už autorka nikdy nenapíše. Musím sa priznať, že som to mal problém dočítať a do konca som dospel len vďaka tomu, že ma ten koniec zaujímal.

Aingeal
27.04.2015 3 z 5

Neříkám, že jsem byla z tohoto dílu nadšená. Byl spíše vleklý a rozpačitý, nicméně rozuzlení co se týče světa za plotem mě ohromilo a po dlouhé době jsem byla při čtení opět naprosto překvapená, takže to hodnotím kladně :). Hodně lidí odsuzuje konec této knihy. A já? Trilogii Divergence zbožňuji a rozhodně nehodlám její třetí díl hodit znechuceně do kouta a na autorku zanevřít. Konec, který napsala, podle mě měl nějaký smysl a poselství - koneckonců, psaním se živí, tak měla dost času si ho promyslet a věděla, proč to napsala tak, jak to napsala ;). Toť můj názor, ale naprosto respektuji, že jej ne všichni sdílí ;).

Jana_Z
24.04.2015 4 z 5

Ano, konec mě taky zaskočil jako ostatní, ale neberu to tak tragicky, abych celé dílo zavrhla. Vždyť se to četlo úplně samo a to je třeba ocenit. Také odhalení tajemství, které je za plotem, se mi líbilo. Je to nevšední. Přečtěte si to.

little-dream
21.04.2015 3 z 5

Do čtení jsem se musela nutit, což je škoda. :/
Štvou mě rozuzlení tohoto typu - všechno bylo naplánované, je to experiment atd., atd....
Tím dokázala autorka pokazit celou sérii!
Ale na druhou stranu se mi líbilo vyprávění z pohledu Tobiase a závěr, který byl aspoň pro mě nečekaný a autorka se tak odlišila od ostatních dystopických sérií :)

elyonka9643
19.04.2015 2 z 5

Od spousty lidí jsem slyšela, že byli z této knihy zklamaní. Teď už vím proč. Podle mě autorka touhle knihou úplně zabila celou sérii.

Markysek45
15.04.2015 3 z 5

POZOR SPOILER!
Bohužel, tohle nebyl důstojný závěr trilogie. Myslím, že autorka se do toho neskutečně zamotala a nevěděla, jak ven. A co se týká konce? Tohle jsem nečekala. Nějak se mi to k tomu příběhu nehodilo. Buď teda měli dopadnout zle oba nebo ani jeden. Autorka asi chtěla ukázat sílu sebeobětování, ale mě to tam prostě nesedělo. Toť můj osobní názor.

JolanaC
14.04.2015 2 z 5

Někdo píše, že se od ní nemohl odtrhnout. Já se k ní nemohla dostat. Dočetla jsem to, i když u některých scén jsem se chytala za hlavu. Podstatně horší než předchozí dva díly. Autorka by se měla vzdát tohoto žánru a přejít k nějakým uslintaným románkům pro dívky. Protože tohle to bylo: milostný příběh (a celkem dost pitomý), který se snažil tvářit jako drsné antiutopické dílo. A žalostně selhal.
V podstatě se celá série točila kolem toho, jak je Tris úžasná a pak už jenom serum sem, simulace tam. A pořád dokola, útěk, serum, simulace.

little.chemik
13.04.2015 5 z 5

Nooooo... celá tahle série mě chytla od prvního okamžiku, ovšem z toho konce jsem byla špatná celý víkend. Budu se opakovat, ale nečekané, smutné a slzavé....

Mirka_chan
13.04.2015

Nemohla jsem se od ní odrthnout. Musela jsem číst pořád dál..vybrečela jsem si oči. Hodně hodně dojemný konec..Opravdu jsem nečekala že by to takhle mohlo zkončit

gabriela3310
12.04.2015 3 z 5

Tento díl mě vůbec nebavil. Bylo tam málo akce a stále nějaká fakta apod. Jinak první a druhý díl bomba :)

Nikiny
12.04.2015 5 z 5

Kniha je opravdu čtivá, nemohla jsem se odtrhnout od začátku až do konce. Ale ten konec .... Ten konec jsem opravdu nečekala! Všechny díly do sebe zapadly jako puzzle, i hlavní postavy jsem si zamilovala.
Trilogie jako taková - skvělá! Nebylo tam zbytečné "okecávání" čehokoliv, o akci nebyla nouze a odvahy nebo sebeobětování tam bylo na rozdávání!

LolaBlaugrrana
10.04.2015 3 z 5

Třetí díl trochu zklamal- těch mrtvých, záhad, všelijakých sér, atd.. už tam bylo trochu moc.

koki.veru
10.04.2015 4 z 5

Tak konečně tahle povstalecká trilogie je za mnou :) Upřímně musím říct, že nejvíc se mi líbila jednička, ale dvojka a trojka už byly úplně o něčem jiném. I když sci-fi nemám ráda, tuhle trilogii jsem přečetla poměrně rychle a nebylo to špatné. Ale ve druhém a třetím díle jsem se už chvílemi ztrácela. Jediný, co to aspoň trochu zachránilo, byl konec třetího dílu, i když jsem nečekala, že to skončí až takhle.

Lablynt
09.04.2015 4 z 5

Tohle je úžasná trilogie. Navzdory nedostatku akce (nejvíc v tomto díle) se skvěle čte a prostě je to něco, čeho po přečtení nebudete litovat. Vůbec nevím co k tomu napsat. Všechno je super.
A teď mě zajímá, jak zkazí film?!

Yvosek
07.04.2015 5 z 5

ten konec se mi nelibi! doufam ze az natoci 3 dil tak ten konec zmeni.

tinka99
06.04.2015 5 z 5

Věděla jsem, co se tam stane, takže mě to moc nepřekvapilo....oblíbila jsem si celou sérii a rozhodně ji všem vřele doporučuju....oblíbila jsem si Tris i Tobiase a také herce, kteří je ztvárnili ve filmech(Shailene Woodley a Theo James).....už se nemůžu dočkat, až budou filmové verze Aliance....:-) :-)

sisi koblizc!
05.04.2015 5 z 5

Sice úplně něco jiného než první díl, ale stejně zajímavé. Konec mě naprosto odrovnal (vůbec jsem to nečekala) :).

Andy2378
04.04.2015 5 z 5

Miluju tuto trilogii, ale konec mě fakt nas***.