Aliance

Aliance
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243556/bmid_aliance-243556.jpg 4 3215 3215

Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Allegiant, 2014

Bennnettt
06.01.2016 3 z 5

Závěrečný díl trilogie jsem četla s velkým očekáváním a zklamal.

Monikafafe
03.01.2016 4 z 5

Celkově se mi líbila celá triologie, už se těším, že s kámoškou půjdeme na film, ale posledních 35 stránek? Co to je? Čekala bych to všude jinde v jiných knihách, ale tady, když všechno celkem vypadá slibně a ještě sci-fi, u kterého to vůbec nečekáte. Konec mě fakt zklamal a i naštval. Ale celkově se mi kniha líbila.

Hoshi
29.12.2015 5 z 5

Upřímně, jsem v šoku. Asi jsem čekala happyend, ale ten se nekonal. Krásná trilogie, která mě pohltila svým dějem a určitě se k ní zase někdy vrátím.

lulu28501
28.12.2015 5 z 5

Skvělá trilogie.
Mela sem ji přečtenou za pár dnů.
Jen mě mrzí ten konec,mohl být lepší pro Tris a Čtyřku.
Jinak vážně skvělá trilogie doporučuji přečíst.

humberto
28.12.2015 4 z 5

Jednoznačně nejlepší kniha z trilogie. Už při čtení předchozích dílů jsem tušila, že tohle bude něco víc než jen dobrodružný románek pro třináctky. A toto očekávání se mi naplnilo. Je tu spousta krásných myšlenek, psychologie a filozofie. A to já ráda.

janca2864
08.12.2015 5 z 5

Skvělá sága.

Dixinka
06.12.2015 5 z 5

Čte se jedním dechem. Senznačný celá série.

Nicola.k.
29.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, konec mě fakt dostal.

vterinka
23.11.2015 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila. Našla jsem v ní spoustu odpovědí a konečně jsem se dověděla, jak to vypadá za hranicemi města. Co se závěru týče, bylo mi to hodně líto, ale bohužel ...

Celá trilogie mě zkrátka dostala. Musela jsem na knihu a na postavy pořád myslet a přemýšlet o nich. Málokteré knihy mě osloví až tak moc do hloubky. Nemůžu hodnotit jinak než 5*. :-)

tatjana1737
21.11.2015 4 z 5

Za mne nejlepší kniha trilogie. Poprvé jsem se při čtení neotravovala a nerozčilovala a Tris jsem konečně vzala za plnohodnotnou literární hrdinku :-). Hlavní postava konečně dokázala proč je hlavní postavou a jediné co bych Rothové vytkla, a za to jednu hvězdu ubírám, protože se cítím dotčená, je konec. Říkala jsem si: "COŽE?! To jako vážně?!" a málem i vytlačila slzu.

Oproti předchozím dílům mi trochu vadila změna ve stylu vypravění příběhu - kniha už není psaná jen z pohledu Tris, ale i z pohledu Tobiase. Je to sice zajímavý vhled do příběhu, změna úhlu pohledu, čtenář se dozvídá víc věcí, protože obě postavy v jednu chvíli prožívají jiné věci, které jsou pro děj důležité, ale úplně mi to nesedělo.

Jak se v mých očích Tris přerodila v komplexní a plnohodnotnou literární hrdinku, tak Tobias naopak upadl. Docela to vystihuje jedna Trisina myšlenka: "Jak to, že jsem si nikdy předtím této rozpolcenosti v jeho srdci nevšimla? Jak jsem si mohla nevšimnout, že za silnou a laskavou stránkou jeho povahy se skrývá malý, nejistý kluk se šrámy na duši?" (kapitola 36, str. 254) Zprvu mi Čtyřka přišel jako lepší hrdina než Tris, určitý schematismus v popisu jeho postavy hrál v jeho prospěch (silný, pohledný, tajemný). Ve dvojce se autorka začala pitvat v jeho psychologii a tím z něj udělala ukňouránka, a jak se ve trojce z Tris stala sebevědomá hrdinka, tak Tobias pro mne začal ztrácet mužskost (stejně jako Christian Grey v dalších dílech 50 odstínů).

POZOR SPOILERY!
Teprve ve trojce se čtenář dozvídá více o světě, ve kterém se knížky odehrávají, a upřímně - takový svět se mi úplně nelíbí a doufám, že nebude... Zajímalo by mne, jak na tom je "starý svět", když ten "nový" je v troskách... Motiv genetického inženýrství jako hrozby je myslím v USA více profláknutý, takže českého čtenáře možná tolik netrkne, stejně jako kritika vlády, která manipuluje s informacemi a říká lidem jenom to, co chtějí slyšet (tohle mi připomnělo Phoebe z Přátel, když představovala svůj domeček pro panenky, že je postavený na indiánském pohřebišti a úložišti radioaktivního odpadu, a prohlásila něco ve smyslu: "Vy toho o americké vládě ještě moc nevíte!" :-)). Na jednu stranu mne aktuálnost témat vadila, na druhou stranu mi přišla lepší než cokoli, co dosud Rothová v rámci trilogie představila.

Celkově Rothovou musím rehabilitovat (i když Hunger Games u mne pořád vedou o špetičku víc ;-)), jen ten závěr, ten závěr... :-/

EllenQa
05.11.2015 3 z 5

Na můj vkus se ten příběh ze začátku hrozně táhl a pak najednou BUM a stalo se, co se stalo...nevím, co si o tom myslet, na jednu stranu se mi líbilo, na druhou stranu si připadám ochuzená. A taky se mi hrozně pletli pohledy Tris a Tobiase..Čekala jsem, že to bude něco, z čeho si sednu na zadek..téma revoluce by mě přece nemělo nechat vydechnout, ale to se tady nestalo..

Jakahol
01.11.2015 5 z 5

Mám z ní takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsem z ní úplně nadšená a konec mi přišel skvěle napsaný (málem jsem brečela). Na druhou stranu jsem se v některých částech nudila. Stejně si myslím že je to výborné zakončení trilogie, která mě velmi upoutala.

AdélaV.
20.10.2015 3 z 5

Mně to přišlo až moc překombinované... i když potenciál to asi mělo a trilogii to taky uzavřelo :-)

Poutnice
12.10.2015 5 z 5

dala bych jen ctyri hvezdicky, ale za ten konec - kterej mimochodem vyzaduje obri odvahu autora - to ma rozhodne pet hvezdicek! Nespocet dni jsem si nekolikrat denne vzpomnela na Tris. Diky ni tahle kniha nemuze nikdy zapadnout.

Je pravda, ze prvni polovinu knihy jsem premyslela, co se to jako deje - jestli je to jen placani pismenek, aby vznikla nejaka kniha...Tobias byl opravdu rozcilujici. V divergenci a ve Ctyrce to byl rozhodny dospely clovek, v rezistenci byl rozkolisany, v alianci uslapnutej nejistej spratek, pubertak, ublizenej, proste obrat o 360 stupnu!

Jedna malickost ze zaveru mi nejde do hlavy, ale nekazi dojem z knihy (to zvlada ta prvni polovina sama). Kniha se cte z cele serie nejhur, ale neni tak zla, aby se nedala cist.

Laf
11.10.2015 4 z 5

Mám dojem, že tohle byl asi nejslabší díl z celé série, ale četla jsem ho vlastně kvůli tomu, abych věděla, jak to celé dopadne. Čekala jsem, že za hranicemi města je čeká něco lepšího, ale to se nestalo. Pořádně se něco začalo dít až v druhé půlce knihy a konec mohl být jiný, s lepším koncem pro Tris a Čtyřku.

1v8na
07.10.2015 2 z 5

Ze začátku se mi ten příběh vůbec nelíbil. Ty části, které vypráví Tobias, se mi v některých pasážích totálně zprotivilo. V některých pasážích jsem se na Tobiase totálně naštvala a totálně jsem ho proklínala. Zároveň mi vadila politika města za plotem a David, toho jsem myslela, že zabiju. Můj dojem je takový, že Aliance byla opravdu nejslabší ze všech tří dílů. V první polovině se skoro nic na můj vkus nedělo a v té druhé šlo všechno do kopru. Nicméně určitě zase na druhou stranu mi to stálo za to si to přečíst, aspoň jsem věděla, jak série dopadla.

EthaneAlquane
03.10.2015 5 z 5

Nejprve mi dělaly problémy změny pohledů. Chvíli Tris, pak zase Tobias... Skutečně to nemusím. Ale tento díl byl pro mě skvělým zakončením. A... ten konec se mi skutečně líbil. Ano, patřím mezi tu hrstku, kteří autorku za to obdivují.

mStationka
02.10.2015 5 z 5

Aliance - je pravda, že se to občas trošičku táhlo,ale konec jsem naprosto obulela...postavy mi chybí i dnes..po shlédnutí filmových verzí předešlých dílů jsem si je ještě více zamilovala...

AnykaLovesBooks
02.10.2015 3 z 5

Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na to,že je psáno něco z pohledu Tris a něco z pohledu Tobiase.Dřív jsem žádnou takovou knihu nečetla.Konec mě opravdu překvapil,něco takového jsem vůbec nečekala.Musím se přiznat že jsem měla na krajíčku.

LilianVanRose
29.09.2015 2 z 5

Kniha konečně dočtena. Musím říct že ten třetí díl už opravdu nebyl potřeba a děj mne velmi zklamal rozuzlení jak to celé tedy bylo a je, mi trochu místy připomínalo Labyrint. Ano chápu že když kniha nebude mít happy end tak že to bude mít trochu horší ohlasy kor když s tím dotyčným jste celou dobu ale to že tam nechá povraždit skoro každýho koho znáte tak to mě fakt namíchlo. Zbytečné protahování knihy kdy aktéři lítají z místa na místo a vlastně jim to trvá skoro celou knihu než se vůbec pořádně rozhoupou. Konec knihy dobrý líbí se mi to a zarazilo mě to ale rozdělení na Tobiase a Tris mě přišlo zbytečné a místy to až mátlo. Proto uděluji málo hvězdiček....