Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194821/rezistence-194821.jpg 4 3721 3721

Žádná volba není bez následků. Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Insurgent , 2012

Nathanielka
31.10.2014 5 z 5

První dil se mi hrozne libil, ale do druhého se mi moc nechtělo, nějak mi připadlo, že je příběh uzavřeny i když nebyl :D :D :D. Nakonec jsem se pustila do druhého dílu a diky tomu, že ležim doma nemocna, mohla jsem to zhltnout za jedno odpoledne a byla jsem příjemně překvapena jak moc se mi to líbilo. Sice me Tris občas vytáčela, ale Tobias to krasně zachránil. A konec proste uaaa. Už se nemůžu dočkat na poslední díl.

Emilkaopilka
31.10.2014 4 z 5

Druhý díl mě trochu zklamal, ale i tak jsem na něm našla hodně pozitivních scén, které se mi líbily. Ovšem chování hlavní hrdinky Tris mě malinko začalo odpuzovat a Tobias na mě působil chladně. Nemělo to náboj, jaký byl mezi nimi v prvním díle, tedy až na konec, který byl zase silně emotivní a opravdu nečekaný.

barbora5507
31.10.2014 5 z 5

První díl o něco lepší ale i jako ten první jsem Rezistenci měla přečtenou za chvíli. Tris sice trochu lezla na nervy ale Čtyřka/Tobias..... ♥ Moooooc se těším na film.

sarka1244
31.10.2014 3 z 5

První díl byl lepší

bookemma
29.10.2014 4 z 5

Musím tak trochu souhlasit s předchozími komentáři. Tento díl mi přišel výrazně slabší, než první. Ale na druhou stranu, s očekáváním se pustím do třetího, protože jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet situace po šokujícím odhalení na konci a po smrti lídra Sečtělých. Celkově se nejedná o žádný velký literární počin, ale za přečtení to přeci jen stojí :)).

Jolilinka
28.10.2014 5 z 5

Rozhodně lepší než Divergence, byla jsem nadšená a knihu jsem přímo zhltla :)

shey
28.10.2014 4 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, nedokázala jsem se od ní odtrhout a mě se líbila ...i když nad Trisiným chováním jsem si také občas ťukala na čelo. No jdu pokračovat..a těším se na film, Theo nemá chybu!

sydney
27.10.2014 2 z 5

Kniha mě celkem zklamala na to, jak vysoké má hodnocení. První díl byl dobrý a líbil se mi, ale tento druhý byl naprosto zmatený a všechno, co se v něm dělo, bylo naprosto nelogicky uspořádané. Hlavní hrdinka (Tris) byla trochu zvláštní, dělala celkem hloupá rozhodnutí a zároveň si hrála na spasitele světa. Ten konec měl být děsně napínavý, ale zřejmě jsem to vůbec nepochopila, protože napínavý vážně nebyl. Celkově se knížka četla špatně a dala by se napsat jako krátká součást třetího dílu, přičemž by tento druhý díl vůbec nebyl.

Janiss
17.10.2014 4 z 5

První díl se mi líbil víc. Hodně mě rozčilovala na začátku Tris, kvůli té fóbii ze zbraní...

kristyy
11.10.2014 2 z 5

Kniha mě docela zklamala :( Tris si pořád jen utírá slzy, má fobii z pistole, vrhá se bezhlavě jako robot do každého nebezpečí. Naštěstí se vždycky objeví někdo, kdo ji zachrání. V podstatě se v knize jen brečí a bojuje - nuda...

DajaF
09.10.2014 3 z 5

2,5*
Kniha se mi četla dobře, ale první polovina mi přišla o ničem, a ta druhá se to snažila nějak zachránit. Určitě si další díl přečtu, abych věděla, jak to celé (ne)skončí, ale mezi mé oblíbené série se asi nedostane.

Nevím proč, ale všichni mi tam lezli na nervy - hlavně Tris, asi jsem to četla v nesprávnou dobu.

Ben Nevis
03.10.2014 3 z 5

Sice jsem neplánovala číst pokračování Divergence, ale po filmu (který se mi líbil víc než kniha!) jsem si řekla, že to ještě zkusím. Rezistence se mi líbila víc. Vztahy teenagerů jsou reálnější než dílech, kde mají "lásku až za hrob". Dočkala jsem se vysvětlení, které v Divergenci chybělo. Kdyby ho autorka dodala na konec prvního dílu, nevypadala by jako spadlá z višně. :-)
Každopádně až takové zlepšení se nekoná, protože první polovinu knihy se nic neděje a velká část knížky je věnovaná mindrákům hlavní dvojice.

dikobraz
01.10.2014 1 z 5

No, toto by som uvádzal ako romantická blbosť. Pretože pár prvkov sci-fi tam je, ale viac-menej sa stále rieši len vzťah dvoch ľudí. A z Tris spravila autorka jednoznačne osobu hodnú zavretia na pozorovanie. Jej správanie bolo absolútne psycho. Ak by sa tak človek správal v skutočnosti, tak potom konec. Neeee, celé zlé! Jednotka ušla, lebo tam bol výcvik, atmosféra mesta v budúcnosti. Ale toto? Toto bol romantický blábol. Tak ma už dlho žiadna hlavná postava nevytáčala. Jediné, čo ma donúti čítať tretiu časť bol záver. Ale ak to zas bude na prvých stránkach len duševné vyplakávanie Tris, tak to bude jedna z mála kníh, ktorú odložím a nedočítam. Pretože tých psychostavov a správanie ako šesťročné nafetované dievča, to už bolo moc. Škoda, potenciál bol obrovský, ale autorka si asi liečila nejaké stavy z detstva.

Blanka S.
24.09.2014 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem okamžitě se stejnou rychlostí začala hltat ten druhý. Obě knížky jsou parádní, přesto však podle mě má první díl něčím navrch. Byla jsem naštvaná, jak se Tris s Tobiasem hádají- i když to aspoň díky tomu nebylo tak moc přeslazené ;D. To, jak Caleb zradil sestru mě překvapilo, ale ve změti vražd a zrad se vlastně nedalo čekat nic jiného. Posledních dvacet stránek mi přišlo všechno jako pořádnej chaos bez hlavy a paty. I když od kamarádky vím, že třetí díl končí nevesele, tak stejně se do něj pouštím se zvědavostí, jak se to vše bude odvíjet od smrti Jeanine :)) ....

Red-haired
17.09.2014 4 z 5

Rozhodně o něco slabší než první díl a o něco méně čtivý. V tomto dílu mi navíc vadí lži a tvrdohlavost obou hlavních postav a ztráta chuti k životu ze strany Tris, ale stále se mi četlo dobře, díl mě nenudil, a je to jedna z mých oblíbených trilogii, takže méně hvězdiček dát nemůžu :).

lakme
16.09.2014 4 z 5

Tak dočteno a musím říct, že mi tenhle díl taky přišel slabší. Některé části mě nebavili, postavy mi občas lezly na nervy, hlavně teda Tris... to jak chvíli tvrdí ono a vzápětí to hned popře... děs :D a Caleb byl velké zklamání, to jsem fakt nečekala... Ale celkem 4 hvězdičky dám. Honem spěchám na 4 díl musím ho za dva dny dočíst

Sjůzi
16.09.2014 5 z 5

Miluju tuhle trilogii :)

Book♥Lover
14.09.2014 5 z 5

Tak tenhle díl je vážně skvělý. Posledních 5 kapitol jsem celý týden odkládala a nechtěla knihu dočíst, protože jsem nechtěla přerušit pouto s knihou. Ale dnes jsem ji dočetla a hned jsem si šla koupit třetí díl. Akorát co mě zklamalo a štvalo, byl vztah mezi Tris a Tobiasem tak od poloviny knihy. Neustále si něco vyčítali a nedůvěřovali si navzájem, ale já věřím, že se to v Alianci zlepší (nasvědčuje tomu i pár posledních stránek z Rezistence, když Tobias dokončil to, co Tris začala). :)

Surikata123123
13.09.2014

Dokonalé

DarkFireflies
13.09.2014 2 z 5

Pro mě celkem zklamání. Z první knihy jsem nadšená nebyla, ale jistými faktory si mě dokázala získat, ale tohle... To už byl vážně jen slabý odvar.
Děj zdlouhavý, až na pár částí dost nudný... Autorka to trochu zachránila koncem, ale asi ani ten mě nedonutí si přečíst poslední díl.