Pozvala mě dál

Pozvala mě dál
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454629/bmid_pozvala-me-dal-b2N-454629.jpg 4 292 292

Elle Fieldingová se rozhodne pronajmout svůj dům, a když se pak vrátí, nic jí nepřipadá jako předtím. Atmosféra domu se úplně změnila ̶ jako by se tam ochladilo… Elle má pocit, že někdo sleduje každičký její pohyb. Neděje se to ale všechno jen v její fantazii? Koneckonců je spisovatelka, a tak má bohatou představivost. Přesto všechno působí tak skutečně, jako by někdo odhalil tajemství, která jí brání v noci usnout. Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost – a ona sama mu dala klíč.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

You Let Me In, 2018

katka.oo
07.04.2021 4 z 5

Já na tyhle thrillery moc nejsem, ale bylo to dobré, knížku jsem přečetla velice rychle, byla jsem zvědavá jak to s Elle všechno dopadne. Možná mohla mít kniha trochu méně stran, ale milovníkům napětí doporučím.

Pája699
06.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Začátek trošičku vleklejší, ale i přesto mě kniha bavila a od jisté stránky nepustila. Čtivé, napínavé, promyšlené.Dvě linie vyprávění ze současnosti a minulosti mě také bavili. Kdo byl tajemný návštevník v domě na útesu, když byla Elle pryč? Proč se jí dějí takové věci po návratů domů? Občas jsem si i já říkala, zda je to skutečnost, nebo autorčina fantazie :-) No, to se dozvíte na konci příběhu .-) Žárlivost a závist je vždycky dobrý motiv....

martineden
05.04.2021 3 z 5

Napínavé, ze začátku mě kniha hodně bavila, docela brzy jsem ale uhodla, kdo za tím vším stojí, ale autorka to musela ještě trochu zbytečně promíchat. Ta překombinovanost a příliš mnoho motivů ubraly knize na kvalitě. Přesto jsem ale zvědavá na autorčina další díla.

Inka063
02.04.2021 3 z 5

Je to čtivé, je to poměrně napínavé a docela promyšlené, možná, že někdy i možné, ale pro mě ani jedna sympatická postava. Takový jeden z mnoha psychothrillerů, které teď frčí a už pomalu ani nic jiného nevychází. Přijde mi to už všechno tak nějak na jedno kopyto. Přečíst, odložit, zapomenout...

jasmína
26.03.2021 5 z 5

Výborná kniha, v Knihovně jsem měla rezervaci díky recenzím, nemohla jsem přestat číst......sice jsem závěr vytušila ,ale to nevadí.....

Jájinka
21.03.2021 3 z 5

Kniha mě svým obsahem příliš nenadchla, ačkoliv je psaná celkem čtivě.

ladyka
20.03.2021 3 z 5

Knihy autorky jsem si zatím ráda přečetla díky sympatickému stylu - čtivý, jednoduchý,ale ne plytký - a zajímavým zápletkám. Dosud ideální nenáročná četba na odreagování. I tato kniha byla vcelku čtivá,jen tentokrát nedokáži hodnotit plným počtem a dávám 3* kvůli ne moc sympatické hrdince, občasné vatě vycpávající hluchá místa, divnému tápání. Jako by to tentokrát autorka brala zkratkami, přílišné množství naťuknutých vedlejších a hned slepých uliček. Černého Petra jsem vytušila poměrně brzy,závěr dojem krapet vylepšil,ale přesto se po přečtení nedokáži zbavit jisté rozmrzelosti...Mám pocit,že něco obdobného jsem již četla,že jde jen o další variaci na téma,jak "minulost někoho dohnala"..Autorce se však opět povedlo vylíčení přímořského prostředí s nádechem tajemné zlověstnosti.

Aghatte
18.03.2021 1 z 5

Souhlasím s názorem Ja.Yitka.
Zklamání veliké.

Ja.Yitka
16.03.2021 2 z 5

Pro mě obrovské zklamání, dle recenzí jsem bohužel očekávala asi příliš mnoho. Kniha o "spisovatelce" co není schopná dát dohromady knihu mi přišla více než trefná a dost mi připomínala autobiografii. Více jak půl knížky se pouze babráme v plytkých popisech o tom jak ji nejde napsat kniha, je tam spousty zbytečných postav a popisků, její místy až hysterické stavy mě vyloženě iritovaly a celkově jazyk psaní a slovní obraty mi přišly na velmi tuctové až amatérské úrovni. Dvě hvězdy dávám za vyústění knihy které bylo trochu očekávatelné ale i tak mě potěšilo (od poloviny knihy jsem měla dilema jestli ji odložit nebo ne, tak aspoň tak).

a.k
11.03.2021 3 z 5

Úspěšná bestsellerová spisovatelka Elle pracuje na novém románu ve svém honosném domě na útesu cornwallského zálivu.
Příběh má veškeré atributy současných psychologických románů a zápletka je rozehraná výborně. Čím více stránek jsem ale s paranoidní Elle trávila, tím více mi lezly její hysterie na nervy. Po dlouhém trápení, které v podstatě nepřinášelo žádný významný dějový posun a bylo stále o tom samém, jako by se autorka rozhodla vyrazit čtenářům dech přehnaně zkonstruovaným akčním závěrem, u kterého už jsem jen kroutila hlavou. No, tohle mi moc nesedlo.

Bee240
10.03.2021 5 z 5

Tak tomu říkám pořádný psychothriller.
Od této autorky jsem četla knihu Stíny nad zálivem a proto se mi moc líbilo jak byla tato kniha v tomto příběhu použita.
Už dlouho jsem při čtení nebyla tak napnutá. Tato kniha je skvěle napsaná, a je děsivé jak může být lehké prohrávat si s něčí myslí.
Během čtení jsem zjistila, že ne vždy může být dobrý nápad pronajmout svůj dům či byt někomu koho neznáte.
V této knize je hlavní postavou Elle - spisovatelka, která píše svou druhou knihu a které se po čtrnácti dnech co byla mimo svůj dům úplně otočí život vzhůru nohama. Po návratu se jí začínají dít zvláštní věci a pocit že je v domě něco špatně se jí drží při každém kroku.
A teď přichází otázka zda je Elle jen paranoidní a děje se vše jen v její hlavě kvůli nespavosti a stresu - nebo zná někdo její tajemství a pomalu a jistě jí chce připravit o rozum?
Při čtení této knihy mi fantazie jela na plné obrátky a přemýšlela jsem jak to celé bylo a moc jsem chtěla zjistit co má Elle vlastně za tajemství. Nebyla chvíle kdy bych se nudila a byla jsem v šoku jak to celé dopadlo.
Chvílemi to vypadalo že to bylo tak nebo tak a když konečně došlo na rozuzlení řekla jsem si to nene.....úplně jsem nechápala jak je tohle možné.
Konec byl jen třešnička na vrcholu skvělého příběhu.

evin84
07.03.2021 5 z 5

Super kniha, vtáhla mě do děje.

Hvězdinka
02.03.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, i když šlo brzy odhadnout, kdo za vším stojí. Doporučuji.

xena2711
02.03.2021 4 z 5

Moje první knížka od autorky a nebylo to vůbec špatné. Příběh je od začátku až do konce napínavý a nepředvídatelný. Fantazie nebo realita? To opravdu zjistíte až v závěru...

shootingstar
01.03.2021 4 z 5

V pořádku jako vždy. :)

Monuli36
01.03.2021 4 z 5

První třetina knížky byla nuda.Furt jsem čekala co teda bude a chvilkama jsem to chtěla vzdát a nedočíst.Pak to začlo být zajímavý a na konci mé štvalo,že už je konec :) :)

Holly.W
28.02.2021 5 z 5

Výborné. Čtivé, napínavé a plné zvratů. Kniha mě vtáhla do děje a nešla odložit. Takto si představuji dobrý thriller.

Ophelie
07.02.2021 4 z 5

Čtivé, přečteno za odpoledne, začetla jsem se a nechtěla přestat. Příběh nabírá postupně grády i tím, jak je vyprávěn - ze současnosti z pohledu Elle, z minulosti a z pohledu další osoby. Zajímavá zápletka s překvapivým rozuzlením.

SimonaP
07.02.2021 3 z 5

Kniha byla napínavá, zajímalo mě, jak to všechno je a kdo za tím stojí, ale ty důvody, proč to všechno, mi přišly malicherné a těžko uvěřitelné. Stíny nad zálivem byla mnohem lepší kniha.

M100
01.02.2021 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tato kniha o něco slabší. Ale zaujala a konec překvapil.