Pozvala mě dál

Pozvala mě dál
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454629/bmid_pozvala-me-dal-b2N-454629.jpg 4 296 296

Elle Fieldingová se rozhodne pronajmout svůj dům, a když se pak vrátí, nic jí nepřipadá jako předtím. Atmosféra domu se úplně změnila ̶ jako by se tam ochladilo… Elle má pocit, že někdo sleduje každičký její pohyb. Neděje se to ale všechno jen v její fantazii? Koneckonců je spisovatelka, a tak má bohatou představivost. Přesto všechno působí tak skutečně, jako by někdo odhalil tajemství, která jí brání v noci usnout. Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost – a ona sama mu dala klíč.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

You Let Me In, 2018

mikika
01.02.2021 3 z 5

U téhle autorky mám ráda její mořské prostředí, tím se dost odlišovala, ale touhle knihou se už víc přiblížila oblíbenému trendu vynervovaných hrdinek, které vám dost pijí krev a máte problém jim fandit.

KatyM.
01.02.2021 5 z 5

Autorkou mám moc ráda a na knihu jsem se těšila. Příběh byl napínavý se zajímavou zápletkou. Od poloviny knihy to mělo grády a musela jsem dočíst, abych zjistila, zda vše co se děje Elle je realita nebo fantazie. Závěr opravdu překvapil. Přečteno za 3 večery. Doporučuji a už se těším na další knihu od autorky.

niki7763
31.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Já bohužel nemůžu ohodnotit větším počtem hvězd... Kniha stíny nad zálivem byla snad o 99,9% lepší než Pozvala mě dál. Tohle dílo je celkově jedna velká nuda. Děj se ani v půlce knihy nijak nerozjede. Všechno je pomalé, táhlé, žádné zvraty nepřichází. Pořád zbytečné popisy přírody, vzpomínek, které prakticky s dějem nemají absolutně nic společného. Kvůli jednomu tajemství, které se táhne až do půlky knihy, je popsáno tolik zbytečného. Studentský život, párty, které mám neřeknou vůbec nic. Tajemný chlap, který je naprosto nedůležitý. Kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo. Děj předvídatelný, rozuzlení v klidu přejdete, přeskakovala jsem odstavce a neuniklo mi nic. K postavám si žádný vztah nevybudujete. Jakési rodinné rádoby cosi, nevím, drama či jak to nazvat?... Tohle není ani psycho, ani thriller. Zařadila bych to spíš do nějakého rodinného románu. Kniha mě nebavila a četla jsem ji šíleně dlouho. Až mne mrzí, že jsem dávno mohla svůj čas věnovat dalším dílům, které mám v knihovně. Hrůza...

Angelicca
31.01.2021 5 z 5

Napínavý příběh, mladí lidé, moje gusto. Ze začátku se příběh tak nějak táhl, ale následně dostal spád. Kniha se mi celkově líbila a doporučuji k přečtení. Určitě si zase od autorky něco přečtu.

MMacicekk
25.01.2021 4 z 5

Zápletka byla skvěle vymyšlená i zpracovaná, sice mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Rozuzlení bylo překvapivé, ale konec mě mírně zklamal. Konečná scéna byla přehnaná až nereálná a domnělý happyend tomu také moc nepomohl. Psychothrillerem Stíny nad zálivem nasadila autorka laťku velmi vysoko a touto knihou se jí bohužel překonat nepodařila. I nadále zůstává autorka mou oblíbenkyní a na každý další její nový román se budu těšit a nenechám si ho ujít.

Kaja1
24.01.2021 1 z 5

Psycho možnâ, ale thrillerem bych to nenazvala. Konec se mi ani nechtělo dočítat.

Knihomol2108
16.01.2021 1 z 5

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

L.Helena
13.01.2021 4 z 5

Docela dobrá knížka, moc se mi líbilo prostředí i postavy, ale i tak mi tam pořád chybělo něco, co by mě nutilo jen číst, číst a číst. Podle mě by thriller měl natolik vtáhnout, že úplně zapomenu na okolí a nevnímám nic jiného, než samotný příběh. Celou dobu jsem se totiž nemohla zbavit dojmu, že podobných psychothrillerů, kde hlavní hrdinka čelí nevysvětlitelným vpádům do jejího soukromí, jsem četla již hodně a tento je dost podobný řadě jiných. Od prvotních nejasných pocitů, přes pochybnosti sama o sobě, až po přesvědčení, že za tím stojí někdo, kdo chce záměrně škodit… Přitom okolí hlavní hrdince nevěří a ona je tedy odkázaná jen sama na sebe, aby se s tím vypořádala a odhalila, o co jde. To je prostě univerzální šablona těchto thrillerů, záleží jen na autorovi, zda z toho dokáže vytřískat navíc něco, co čtenáři bude nahánět husí kůži a proč zrovna ten jeho mu utkví v paměti. Připadalo mi, že autorka sama cítila, že hlavní téma knihy není natolik nosné, aby stačilo samo o sobě, proto do hlavní postavy vložila svou vlastní zkušenost se situací, kdy spisovatelka nestíhá termín odevzdání knihy. Jenže pak přišel závěr a docela překvapivé rozuzlení, kde se vše prolnulo a i to, co v knize doposud působilo jako nedůležitá vata, dostalo v závěrečných kapitolách svůj význam. Nastal zvrat v charakteru postav a říkala jsem si, jak z tohoto autorka vybruslí, aby si zachovaly aspoň trochu přijatelnou tvář. Povedlo se to. Závěr se mi moc líbil, takže promíjím i to hodně dlouho pozvolné plynutí příběhu.

VeruHoráková
12.01.2021 3 z 5

Knihu bych zhodnotila jako průměrnou oddychovku se slabším závěrem. Za mě se námět knihy mohl lépe propracovat, aby kniha více připomínala psycho thriller.

Višnička
12.01.2021 4 z 5

Dobře se četlo, zápletka šla poměrně lehce odhadnout, i když hlavní důvod celé té zášti jsem neuhodla. Jednu hvězdičku strhávám za lehkou nelogičnost - opravdu hlavní postavu v 21. století nenapadlo připevnit nějakou malou kamerku nad hlavní chod a prostě si pustit, kdo jí týdny a týdny chodí do baráku? Na druhou stranu, o čem by to pak bylo, že?

Marta_P
12.01.2021 5 z 5

Protože mám autorku a její příběhy ráda, ani tento jsem si nemohla nechat ujít a opět jsem nebyla zklamaná. Zajímavý příběh i zápletka, kniha měla tempo, žádná hluchá a zbytečná místa, která by nudily. Za mě velmi dobré, příběh nepředvídatelný - a tak to má být.

alnahu
12.01.2021 4 z 5

Čtivý psychothriller psaný ve třech dějových liniích-ta hlavní je z pohledu Elle. Příběh úspěšné spisovatelky Elle Fieldingové ,která si koupí krásný dům s výhledem na moře. Touto koupí se zadluží a proto svůj dům na čas pronajme -po návratu opět do něj nic není jako předtím. Někdo odemkl její minulost a ona ho pozvala dál a dala mu k ní klíč. Příběh je napínavý plný zvratů a mrazivé atmosféry.

něcosivymysli
07.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller, vtáhne vás a už nepustí. Víc takových!

perpe2a
06.01.2021 5 z 5

Vynikající psychothriller o spisovatelce, zasazený do prostředí Cornwallu. Řeší se sesterské vztahy, rodinné záležitosti, křivdy, pomsta. Čtivé, kniha se nedá odložit a ten závěr, super.

stesti.s.knihou
06.01.2021 4 z 5

Hlavní hrdinkou je třicetiletá Elle Fieldingová, která se živí jako spisovatelka. Je mladá, úspěšná, její první román se ihned stal světovým bestsellerem. Elle žije v nádherném velkém domě na útesu, který jí nejedna čtenářka závidí. Zdánlivě jedinou vadou na kráse v Ellině životě jsou podivné události, které se v domě, ve kterém žije sama, dějí. Elle během jedné své služební cesty pronajala dům přes AirBnb a od té doby v něm nalézá podivné vzkazy, které jí jasně dávají najevo, že do jejího domu někdo chodí. Retrospektivně sledujeme také jistou událost z Ellina dospívání, která velmi poznamenala její následující život. Je všechno, co se okolo Elle děje, realita, nebo se pouze unavená spisovatelka nechává příliš unést svou fantazií při psaní thrilleru?
Zajímavá zápletka, velmi mrazivá atmosféra, která vás nutně vtáhne a pohltí, a rozuzlení, které zřejmě nebudete očekávat. Za mě jednoznačně stojí za přečtení!

em75
03.01.2021 5 z 5

Jedna z mála knih, které mi nedaly spát. Musela jsem vědět, kdo je ten tajemný návštěvník a jestli Elle opravdu jen blouzní z nevyspání. Paráda.

Misha*
02.01.2021 5 z 5

Na tuto knihu mi stačilo sobotní odpoledne, hned od začátku jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Neskutečná mrazivá atmosféra, děj postupně graduje a takový konec knihy jsem nečekala! Jeden z nejlepších psychothrillerů co jsem četla, doporučuji!

Aires
27.12.2020 5 z 5

Když zvažujete, jestli si máte někoho pustit do domu, promyslete to. Co když si ho pozvete domů a zůstane tam po něm stopa? Co když se pak váš vysněný dům stane mrazivou pastí?

Hlavní hrdinka Elle je spisovatelka, která je zrovna tak trochu v koncích. Nové nápady na knihu nepřichází a nepřichází, až to nakonec vypadá, že pořádný psychothriller si zažije sama na vlastní kůži. Svůj dům pronajala jiné rodině a teď po návratu něco není, jak má být. Hřejivá atmosféra domova se vytratila, nahradil ji chladný osten strachu. Někdo ji sleduje. Někdo se jí snaží dostat pod kůži. Děsivé vzkazy, rozbité těžítko v zamčené místnosti, otisk na okně anebo jen bujné hrátky její představivosti?

Tohle je zkrátka silně znepokojující thriller, přesně jak má být. Příběh je jako tikající bomba, s mimořádně intenzivní náloží mrazivé atmosféry!

ArwenAragorn
27.12.2020 4 z 5

70%
Připadám si jako vetřelec. Ale zároveň v kapse cítím drobný, ale pevný předmět - klíč od vchodových dveří, který se mi tiskne k horní části stehna.
Nejsem žádný vetřelec, připomenu si. Pozvala mě dál.

Poutavý psychologický thriller, který doprovází téměř od první stránky napětí, strach, obavy a tajemství. Autorka rozvíjí dvě dějové linky příběhu, jeden před nastěhováním do domu a druhý po. Atmosféra, která doprovází nádherný dům na útesu je dokonalá. Rozuzlení jsem takové nečekala, bylo fakt dobré.
Myslím si, že thrillerů s podobným tématem jsem četla už hodně, tento patří určitě k těm lepším. Nenechte si ho ujít.

Blaufik
27.12.2020 5 z 5

I když se ze začátku jedná spíše o pomalejší tempo, než jaké byste mohli čekat, tak autorka postupně přidává a děj začíná pořádně odsýpat. Stránky se začínají otáčet nebezpečnou rychlostí a v tuto chvíli je dost možné, že už budete do děje naplno ponořeni.

Atmosféra je tak opravdu mrazivá a děsivá. I když se nejedná o nic originálního, tak se rozhodně jedná o knihu, která si vás získá. Pokud máte rádi překvapivé zvraty, tak se do knihy rozhodně pusťte. Věřím, že si ji užijete, stejně jako já.