Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

LintuShelly
07.07.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od autorky. Od začátku nutí číst. Povahy postav jsou promyšlené, děj nenudí. Občas člověk musí přestat číst a to především v podání Verity. Hlavní hrdinka se občas zachová jako nána, ale v každé knize je vždy postava, která čtenáři nepadne.

Petkona
07.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a myslím, že jsem nemohla zvolit lépe. Tak napínavou a čtivou knihu jsem už dlouho nečetla a ne jednou jsem zůstala koukat na knihu s otevřenou pusou a naprosto překvapený výrazem. Psychologie postav je naprosto geniální a k tomu taková ponurá a temná atmosféra, která prostupuje celý příběh. Tolik zvratů co autorka do knihy dokázala zasadit jsem vůbec nečekala a to ani nemluvím o konci. O tom jsem přemýšlela pěknou řádku dní a hrozně by mě zajímalo jak to samotná autorka zamýšlena. Opravdu geniální a musím se pustit do dalších autorčiných knih.

berila
07.07.2022 5 z 5

Výborný psychothriller a na konci nechť si každý vybere, čemu má věřit.

Annapans
29.06.2022 2 z 5

Tak tohle mě bohužel vůbec nenadchlo. Stále jsem čekala, jak mistrně a nečekaně autorka svou knihu zakončí. Jen díky tomu jsem četla stále dál a neskončila v půlce. To byla ale bohužel chyba. Chápu o co autorce v posledních kapitolách šlo ale za mě se to vůbec nepovedlo. Ani styl psaní mi nesedl.

Aneleh
25.06.2022 5 z 5

Tohle byl nejlepší psychothriller, jaký jsem dosud četla. Výborně vymyšlené, chvílemi vážně děsivé a ten konec - to jsem opravdu nečekala. A teprve na tom úplném konci pochopíme název knihy: Pravda, nebo lež. Vlastně nevíme, záleží na tom, čemu uvěříme. Styl psaní také bravurní. Celkově fascinující příběh s perfektní tajemnou atmosférou, určitě si jej nenechte ujít.

Karin_Kim55
22.06.2022 3 z 5

(SPOILER) - - - PŘEČTENO VE FORMĚ AUDIOKNIHY - - -

Já jsem na rozpacích. Vůbec nevím, jak to ohodnotit. o.o Kdybych to četla jako klasickou knihu, tak bych to pravděpodobně po pár stránkách zahodila, protože začátek mě vůbec nezaujal. Ale v podání Terezy Vilišové jsem u toho zůstala. A později to skutečně začalo být napínavé a zajímalo mě, kdy přijde to děsivé, kdy vyklube pravda na povrh nebo nějaký velký zvrat. Ale vlastně... mě přijde, že žádný velký zvrat nenastal. Kolikrát tam byla napínavá scéna, že (opět) kdybych to četla, tak hned přeskakuju řádky ať vím, co se stalo. (To je výhoda - pro někoho možná nevýhoda - audioknihy, že se nedají přeskakovat řádky.) Ale potom napětí se vlastně vůbec nic nestalo. Vždy jsem očekávala nějaké velké BUM, ale nic.
Z poslední kapitoly jsem na vážkách. Líbí se mi, že každý to může pochopit jinak. Autorka nepíše, jak přesně se to stalo. To se mi líbí, ale stejně mi přijde, že tomu něco chybělo.
Taky je tohle moje první rande s Colleen Hoover, takže jsem vůbec nevěděla co čekat nebo jestli mi její styl psaní sedne. A rozhodně od ní ještě něco zkusím, její styl psaní mi sedl. A taky jsem zvědavá, jak si poradí s romantikou. :D

Spoiler:
Verity byla popsána jako naprostý šílenec, manipulátor a sociopat. Z popisů jejích pocitů by bylo zle, jednou jsem si musela dát pauzu, protože jsem to psychicky nevydržela. To, jak nenáviděla své nenarozené děti, jak se jedno novorozeně pokouší zabít, jak si upravuje pravdu, jak lže a následně vymýšlí způsoby jak vyřeší, aby se ta lež stala pravdou a další a další.... Ty její myšlenky za mě zprostředkovaný geniálně. Bohužel nemám o tom dostatečné znalosti, abych posoudila, jestli je to správné popsané(?).
Taky jsem vážně jsem čekala, že Verity bude pronásledovat hrdinku po domě, ale nic takového se nestalo! A to mě asi trochu zklamalo.

Varování: týrání dětí, pokus o vraždu novorozeněte, smrt dítěte

Klára16
16.06.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem knihu zhltla za dva dny… parádní čtení!

VercaV
15.06.2022 4 z 5

(SPOILER) No teda, ani nevím kde začít, spíš co vůbec psát. Bylo to hodně zajímavé. Přečetla jsem to během jednoho dne. Hltala sem slovo od slova. Ta tajemná až strašidelná atmosféra, příběh, který se jen tak nevidí. Je fakt, že sem od začátku měla pocit, že Jeremy něco tají, něco mi na něm nesedělo. Ale teda, pořád nemám slov.
Samotný děj se mi moc líbil, přijde mi to odlišné od jiných, konečně nějaký příběh/děj, co není v každé druhé knížce. Hlavní postala Lowen mě bavila, jen sem teda nepochopila, že se nastěhovala k cizím lidem jen tak, ale v její situaci... Nejvíc jsem se těšila na kapitoly Verity, jejího životopisu. To bylo strhující, hltala sem to. Na mě teda až moc erotiky, i když jindy mi to nevadí, tady mi to moc nesedělo. Některé její myšlenky nebo pokusy o zabití byly teda silné kafé. Závěr a to zjištění o Verity bylo velmi rychlé. Samotný konec o objevení dopisu sem teda nečekala.
Upřímně, za ten konec s dopisem strhávám jednu hvězdičku. To už bylo až moc přitažené za uši, ale chápu "poslání" knihy, že co je vlastně pravda a co ne. Asi kdyby se vynechal dopis a všechna vina padla na Verity a ne ve finále na Jeremyho bylo by to pro mě víc přijatelné. I tak to byla moc zajímavá kniha, trochu jiná než od Colleen znám, ale její styl je tu znát, že nějteré situace až moc rozebírá a někdy méně je více.

Kaik
09.06.2022 5 z 5

Hustý po všech stránkách! Nejdřív musím říct, že se to fakt skvěle četlo. Napínavý příběh ubíhal jako po másle a najednou byl konec. Pak bych si rád nafackoval, páč jsem si nevšiml, že se jedná spíše o román pro ženy. U romantické linky jsem lehce skřípal zuby, ale nebylo to nakonec tak zlé. Ženský pohled na věc mi vlastně umožnil se na vztah dívat tak nějak z druhé strany, což mi přišlo zajímavé (kéž by to k něčemu bylo). Ovšem kromě romantiky tam byla i erotika. Obvykle mi to nijak zvlášť nevadí, ale tady. jí. bylo. fakt. hodně! Pár dní to budu rozdejchávat. Celkově jsem spokojený, vůbec jsem nečekal, že mě to tak chytí. Závěr za mě fajn. Fajn.

n.jankovcova
09.06.2022 5 z 5

tahle kniha byla totální chaos. byla neuvěřitelná! ty postavy, to stále depresivní pozadí. upřímně v téhle knize by každá postava potřebovala odbornou pomoc..a já po přečtení asi taky. líbil se mi konec..že vlastně nevíme, jak to všechno bylo a je to jen na nás, čemu uvěříme. tahle autorka má prostě talent!

Lexie321
03.06.2022 5 z 5

Kniha bola úžasná. Od začiatku upútala moju pozornosť a už nepustila. Lowen bola ako protagonistka skvelá a veľmi dobre sa o nej čítalo. Kapitoly s Verity boli desivé a fascinujúce a list na konci to ešte viac zamotal. Podľa mňa to bol veľmi dobre napísaný thriller, ktorý srdečne odporúčam.

ladush
01.06.2022 5 z 5

Od začátku do konce jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Sice jsem v tom stále čula nějaký zvrat, ale i tak mě závěr překvapil. Po dlouhé době perfektní příběh, který by se možná mohl skutečně stát. Od autorky toho moc přečtené nemám, ale myslím, že by se tomuto žánru mohla klidně věnovat i nadále.

Sixtínka
30.05.2022 4 z 5

Romantika a napätie - fajn kombinácia. Páčilo sa mi to, hoci niekedy mi až mráz prebehol po chrbte, keď Lowen čítala Veritine dokumenty. Bože, keď som si predstavila, že by sa nejaká matka fakt tak správala k svojim deťom, až mi prišlo zle. Každopádne je to zaujímavý príbeh a číta sa doslova sám.

vera5841
28.05.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla trochu jiná, než ostatní knihy od Colleen a zároveň to neslo její jasný rukopis. Bylo to napínavé a přiznám se, že mě nejvíce zajímala Verity kniha, ačkoli spousta věcí v ní byla opravdu strašná, až se mi dělalo zle, že na tohle vůbec kdo pomyslí. Zbytek bylo spoustu sexu, ale všimla jsem si, že jím Colleen "vycpává" některé své knihy. Konec je kapku přitažený za vlasy, ale poselství je jasné - Kdo ví, co je skutečná pravda?

kotatkoz
20.05.2022 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem kiwi - tohle je prostě zvláštní bizár :) Proti jiným thrillerům je tady nadbytek sexu, který děj nijak neposouvá a podle mého ani nedokresluje. Prokládaná Verity autobiografie je plná až opravdu nechutných a zbytečných drastických nápadů. Napětí v průběhu knihy je docela fajn, ovšem místo toho správného grády nabírajícího konce to spíš jen tak podivně cynicky vyšumí... Přijde mi, že větší thriller jsem si konstruovala při čtení ve svých myšlenkách, kdy jsem domýšlela linky Lowen, Jeremyho a Crewa... než co mi pak bylo servírováno v knížce :)
Tedy ve finále proč ně, ale jistě se v daném žánru najde kvanta lepšího čtení...

Žirka
10.05.2022 3 z 5

Napínavé, ale rozuzlení tak málo uvěřitelné.

Mateo67
28.04.2022 2 z 5

Asi se mi jeśtě nestalo, že bych sáhla takhle vedle. Chtěla jsem thriller (tenhle na mě odevšad vykukoval často a dlouhodobě) a dostala jsem… - co vlastně? Odpudivý (omlouvám se za ten výraz) příběh a ke všemu odpudivě načtený. Nevím, jestli to byl interpretčin záměr, nebo to tak působilo jen na mě. Každopádně doposlouchala jsem jen s největším úsilím a po celou dobu nevěřila vlastním uším. Tuto autorku už nikdy více.
P. S. Druhá hvězdička je za závěr.

Manyna
27.04.2022 4 z 5

Celou dobu jsem očekávala úplně jiný závěr a proto mi možná finální rozuzlení přišlo opravdu originální.

Micandy
24.04.2022 2 z 5

Tak z téhle knihy jsem si nesedla na zadek. Proč mám pocit, že autorka musí v knihách líčit sexuální praktiky? Chce si tak získat více fanynek? Mě to akorát odrazuje, čeho je moc je příliš.
Kniha pro mě nebyla ani napínavá ani jsem nezatajila dech. Thrillery mám ráda, ale tenhle byl slabý , nechytlo mě to. Děj byl pro mě předvídatelný. Asi to je tím , že mám za sebou detektivky a thrillery. Byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.
Tak teď nevím, jestli budu ještě od autorky něco číst, některé její knihy se nesou v depresivním duchu a jsem pak rozladěná.

Pavlína2019
23.04.2022 5 z 5

Aha - takže tady buď odpad nebo všechny hvězdičky. :-)
No, za mě rozhodně všechny, ba i víc.
Trošku nemusím ty erotické scény, ale chápu, že zde byly k popisu postavy nutné.
Nechápu, proč někdo hodnotí, zda je situace možná nebo reálná? To čtěte snad literaturu faktu...
Kniha je skvělá, výborný nápad, fakt ohromně dobře napsaná a strašně napínavá!
Mě se líbila neuvěřitelně!
Četla se sama, nemohla jsem přestat číst, a nakonec všechno jinak, super!
Prý je od autorky v tomto žánru jediná, takže v jejích knihách nejspíš pokračovat nebudu, ale opravdu ji napsala výborně.
Rozhodně doporučuji.