Prázdniny za trest

Prázdniny za trest
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547371/bmid_prazdniny-za-trest.jpg 5 95 95

Namísto vysněné dovolené u moře čeká sedmnáctiletou Annie nedobrovolný pobyt s otcem a jeho novou rodinou v zapadlé jihočeské vesnici. Když se ale Annie seznámí s místní partou amatérských herců, a dokonce se zamiluje do hereckého kolegy, prázdniny začnou naplno. Zároveň začínají vyplouvat na povrch rodinná tajemství a ukazují, že se Annie v řadě věcí mýlí. Že by i ve svých citech?... celý text

broskev28
30.06.2022

Na základě hodnocení jsem čekala víc - určitě to nebylo špatné, je to dobře a čtivě napsané, ale tuhle knížku bych zařadila do četby pro náctileté. Takže já, která jsem Lenku Lanczovou nehltala - neb jsem starší věková kategorie - jsem si sice skvěle odpočinula, ale nejsem nijak nadšená a oslněná.
Chápu, že právě ty běžné příběhy všedních dnů obyčejných lidí jsou jaksi nejméně zajímavé, žádné velké šoky a skoky, takže určitě prímová letní oddechovka. Ovšem i takových znám mimo kategorii YA dost, a podle mě určitě lepších: Když panda tančí, Spolubydlící, Jedna musí z kola ven, Malé černé a devět žen nebo třeba pohádková Víno a čáry.
Takže záleží na čtenáři, jako ostatně vždycky.

AndreaCekanova
16.06.2022 5 z 5

Čekala jsem jen romantickou oddechovku a letní lovestory, ale dostala jsem krásný příběh o dospívání, uvědomění si priorit a objevování minulosti. Na hrdinku nečekala jen láska, díky které si čtenář připomněl, jak vášnivě a bezhlavě se dá zamilovat, ale i spousta nástrah, oproti kterým se pětka z dějepisu jeví jako nic.

Danago
06.06.2022 5 z 5

Začínala jsem číst dívčí románek a končím naprosto dokonale propracovaným příběhem, který u mě dokázal vyvolat nepřebernou škálu emocí. Autorka vykreslila dokonale pocity hlavní hrdinky. Kniha mě dokázala natolik oslovit, že jsem se do hlavní hrdinky dokonale vcítila, cítila jsem její bezmoc, trápení, smutek, radost i štěstí a zamilovanost. Něco takového se málokdy povede. Knížka je skvěle napsaná. Toto se opravdu povedlo. Musím před autorkou smeknout. Velmi mě překvapila a vyrazila mi dech. A ano jsou tu všechna klišé, které do takového knihy patří, přesto je ta kniha velmi svá. Děkuji autorce a můžu doporučit dívkám a ženám od 13 do 100 let.
A už se neskutečně těším na další příběh, který by měl brzy následovat.

LilianaFalcon
27.05.2022 5 z 5

Krásný dívčí románek s pořádnou puberťačkou v hlavní roli :-)

AnnieR.
25.05.2022 5 z 5

Miluju! Já tu knihu prostě miluju. Už od začátku. Četla jsem ji vlastně po druhé a líbila se mi pořád stejně. Šíleně moc! Jsi talentovaná... Neskutečně talentovaná spisovatelka.
Ukládám ji do knihovny a budu se těšit, až ji budu číst po třetí. A ono se to fakt stane!
Annie skvělá, zamilovala jsem si ji od první stránky. Střeštěná, jedná dřív, než myslí... A od první chvíle sympatická.
Šimon... Vidlák ze zapadákova ani náhodou. Pan režisér, milej kluk a pro Annie dar z nebes.
Tak ještě jednou, protože si to tahle kniha zaslouží. Miluji ji!!!

honeybee
04.04.2022 5 z 5

Svěží letní romantický příběh určený dospívajícím dívkám, který si však s chutí přečtou i ženy mimo cílovou skupinu, protože se s ním mohou zavzpomínat na svých sedmnáct let.
Velmi čtivý, místy vtipný a také napínavý román s mnoha nečekanými zvraty, který je jako stvořený pro oddechové čtení, které vás zahřeje u srdce.
Více si můžete přečíst v mé v recenzi: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/laska-jako-od-shakespeara-89442

Knihomolka97
04.04.2022 5 z 5

Tohle jsem přesně potřebovala!
Krásný, milý, vtipný, romantický, oddechový, letní příběh. Je mi jasné, že nejsem cílová skupina, ale tyhle příběhy zkrátka můžu. Při čtení jsem měla skoro celou dobu připitomělý úsměv na rtech, motýlky v břiše a taky jsem dostala jeden fakt velký záchvat smíchu. :D
Tuto jednohubku jsem přečetla během dvou večerů, schválně jsem četla pomaleji, abych si to co nejvíc vychutnala. Styl vyprávění mi sedl skvěle.
Annie byla sympatická, byť chvilkama zbrklá hlavní hrdinka. Šimon, Viky, Kristián, Lenka a další lidi tvořili prima partu a moc mě bavily části ze zkoušení na divadelní představení.
Take chválím prostředí. Mám ráda příběhy odehrávající se na vesnici poblíž hradu či zámku s nějakou pověstí, která se promítne do děje. Autorka se mi tedy přesně trefila do vkusu. :D
Romantická linka naprosto perfektní. Oběma jsem fandila a přála jim to. .)
A ten konec?! No úžasný!

sarka9488
03.04.2022 5 z 5

Moc milý dívčí románek a já, která vyrostla na Lence Lanczové, si troufám autorku k ní přirovnat.
Aneb od Lanczové k Langové.
Doporučuji všem, kteří se rádi vracejí do doby, kdy jim bylo sladkých - náct.

Daisy21
02.04.2022 5 z 5

V každé z nás i po několika dekádách zůstává mladá holka, plná snů a těšení na první lásku, hluboce prožívající každou buňkou svého já i první zklamání. Lanczová mě kdysi minula, zato její nástupkyni Langovou mám tak ráda, že si od ní s chutí dám cokoli. Ano, je to dívčí románek, ale skvěle napsaný - jako všechno od Petry. Máte-li chuť na pozitivní letní mladickou romanci, mohu tuto novinku s klidem doporučit :-).

Aquagirl
27.03.2022 5 z 5

Autorka kterou jsem si hodně oblíbila, se tentokrát dala na úplně jinou tématiku, než třeba ve svém minulém románu Kde končí nebe. Ale ani tenhle román pro dívky mě od ní rozhodně nezklamal. Příběh o Annie je nádherný, krásně zamilovaný a chvílema i dost napínavý a plný vtipných hlášek. Už nejsem úplně cílovka dívčích románků, ale moc ráda jsem si při čtení na tu dobu zavzpomínala a ani na chvilku jsem se nenudila.
Úžasná knížka pro holky - ale určitě i pro jejich rodiče!

Jirikk
21.03.2022 4 z 5

Takovy jednoduchý letní příběh z jížních čech. Rozvedený rodiče, letní lásky, zřícenina hradu, amaterský divadlo. Dobře se to četlo když se dolečuje chřipka

KodalSa
19.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo prostě skvělé. Krásný a vtipný příběh, četl se mi jedním dechem a strašně jsem oběma hrdinům fandila. Úplně jsem se při čtení začala těšit na léto. Kdo by takovouhle krásnou prázdninovou lásku nechtěl aspoň jednou zažít?

Miri10
11.03.2022 5 z 5

Miluju tenhle příběh. Ideální oddechovka pro romantické duše se zajímavou zápletkou a velkou dávkou humoru. Četla jsem knihu dvakrát s dostatečným odstupem a vždycky se ve stejných pasážích popadla za břicho. Do toho něžně vykreslená romantika, realistické a uvěřitelné postavy, úžasný konec.

Moc mě příběh Annie bavil. Děkuji autorce za úžasný zážitek.

smrčci
10.03.2022 5 z 5

Tahle knížka mě vrátila do mých 14 let, kdy jsem ležela v houpací síti a hltala Lenku Lanczovou.
Úžasné, oddechové čtení, které jsem si nesmírně užila.