Ztracené děti

Ztracené děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321714/mid_ztracene-deti-WuP-321714.jpg 5 569 569

Kate Burkholderová, policejní náčelnice v ohijském městečku Painters Mill, pomáhá kriminalistům při hledání zmizelých amišských děvčat. Jenže scházejí jakékoliv indicie, starosvětská komunita Amišů je skoupá na informace a situace se ještě zhorší, když je jedna z pohřešovaných nalezena mrtvá.

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Gone Missing , 2012

alzbeta4340
01.05.2019 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, kterou ozvláštňuje prostředí Amišů. Tentokrát se nám posunuje i soukromí náčelnice Kate. Kdo tuhle sérii neznáte, určitě ji zkuste. Přečetla jsem zatím první čtyři díly a není úplně nutné je číst postupně, stačí i na přeskáčku.

Aymira
13.03.2019 4 z 5

Trochu děsivé téma, o němž si myslíte, že se něco takového ve světě přece nemůže dít, ale přitom z televizních zpráv víte, že ono se to děje. Takže autorka vůbec nepřehání. I přes to mě první půlka trochu nudila, protože se kromě vyslýchání dalších a dalších podezřelých vcelku nic nedělo. Ale ten závěr! Ten byl jako víno! Celá tahle série mi při představě odlehlých farem na širých kukuřičných polích evokuje Texaský masakr motorovou pilou a obzvlášť v této knize tomu dojmu jisté postavy velmi napomáhaly. Za mě by závěrečné dějství mohlo klidně ještě pokračovat, i když chápu, že někdy se prostě skončit musí. Otevřenému konci by slušelo pokračování, tak uvidím, jestli se ho při dalším čtení dočkám.

p.pavlina
28.02.2019 4 z 5

Začátek knihy mi přišel trochu nezáživný, ale jinak ve výsledku se mi kniha líbila. Ke konci to bylo napínavější a napínavější.

Jiparis
27.02.2019 5 z 5

Další napínavý příběh z amišského prostředí. Přečetla jsem za den.

marion111
25.02.2019 5 z 5

Ach, opět super počtení!

zuzana2599
16.02.2019 5 z 5

Znovu u Amišů a vůbec to nebyl ztracený čas ! Tentokrát to byly ztracené amišské děti, další případ sympatické náčelnice Kate. Přiběh mě jako vždy bavil a nejvíce adrenalinu jsem zažila ke konci knihy. To jsem přestávala vnímat okolí a četla a četla. Tyto amišské thrillery se mi moc líbí, nemůžu se dočkat až budu číst další díl !! Lindu Castillo zařazuji mezi oblíbené autorky !!

Knižní střípky
08.01.2019 5 z 5

LINDA CASTILLO - ZTRACENÉ DĚTI
4.díl ze série thrillerů odehrávajících se na malém americkém městě Painters Millu, kde je velká komunita Amišů. Naše policejní náčelnice Kate je tentokrát přizvána jako konzultantka k případu ve vedlejším okrese. Množí se případy zmizelých amišských adolescentů. Jejich rodiče nechtějí moc spolupracovat s Englishers, jak Američany, kteří nevyznávají jejich víru, nazývají. Od toho je zde Kate , sama původem Amiška, aby pomohla setřít onu bariéru a přiměla Amiše ke spolupráci. Kromě napínavého vyšetřování, můžeme samozřejmě sledovat i to, jak se dále vyvíjí vztah Kate se zvláštním agentem Tomasettim. Kniha je opět skvělá, přečtená za jeden den.

K.Rysova
04.01.2019 4 z 5

Zase parádní počtení! Hltám příběh, líbí se mi lidské váhání hlavní hrdinky - žádné superschopnosti ani neotřesitelná jistota ve vlastní neomylnost.
Akční konce k tomuto žánru už asi patří, jen vždycky trnu, co si autorka na chudáka Kate vymyslí. Tady je to z mého pohledu trochu přemrštěné, s tolika zraněními bych asi někde v koutku plakala a prosila o milosrdný konec utrpení, ale třeba podceňuji moc a sílu adrenalinu.
Vrhám se na další ;)

baida
26.12.2018 5 z 5

Paráda, tohle byla docela jízda, perfektní

ivoiro
17.12.2018 5 z 5

Knize dávám opět plný počet bodů. Závěr je trošku mrazivý.

Minnie85
28.11.2018 4 z 5

Další skvělý příběh Kate a Johna. Bohužel ubírám jednu hvězdu, za otevřený konec

Edlik
15.11.2018 4 z 5

Trochu jiný než předešlé díly. Ale pořád hodně slušné, čtivé.

ddkk
13.11.2018 5 z 5

Kate Burkholderová je jedna z několika mých oblíbených hrdinek - policistek, vyšetřovatelek, kriminalistek, atd..., ať už je jejich literární profesní postavení jakékoli. Kate je jiná, naštěstí nikoli divná nebo na čemkoli závislá či dokonce úchylná tak, jak je to už asi zvykem u jiných - hlavně mužských hrdinů soudobých thrillerů a detektivek. Kate musíte mít rádi, aspoň myslím. A i když se na ni z amišské komunity téměř nepřetržitě doslova valí ty nejohavnější zločiny, je vám jasné, že ona si s nimi poradí.

Tento díl celé série byl dosti zapeklitý a zamotaný. Téměř do poslední stránky nebylo jasné, kdo a jak se za únosy a vraždami dívek skrývá. Pro mne autorka vůbec neztrácí dech, naopak, tento díl se mi líbil snad víc než všechny předcházející. Dávám za pět a doporučuji.

klokan.1905
11.11.2018 5 z 5

Ztracené děti...
V pořadí již čtvrtý díl ze série Případy Kate Burkholderové... Jsem strašně rád, že se mi tato zajímavá série dostala do rukou, vyloženě si ji užívám... ;-) Z knihovny na mě již vykukuje i díl pátý a zcela jistě zakoupím i šestý... No, možná, že poprosím Ježíška... ;-) Ten se s těmi knížkami letos asi zase pěkně prohne, chudák... =D Na druhou stranu od Ježíška žádné jiné dárky nechci... ;-) Je to strašně milé, když se mi jich celkově sejde pod stromečkem, doma a u rodičů, dohromady třeba 8 až 10... Mám radost jak malý, momentálně již dost odrostlý, kluk... :-)
Zpět ke knížce... Náčelnici Kate Burkholderovou si asi nejde knižně neoblíbit... Milá ženská, milá i ke svým podřízeným... V tomto pokračování je Kate požádána svým přítelem Johnem Tomasettim, který je agentem BCI ohijského Úřadu pro kriminální vyšetřování, aby jim vypomohla při hledání ztracených amišských děvčat... Pátrání to vůbec nebude jednoduché, protože Amišové jsou, stejně jako vždy, skoupí na slovo... Zkrátka žijí si svůj zvláštní život...
Knihu mohu ostatním jenom doporučit k přečtení... Jestliže byste o ní uvažovali, tak začněte od první v sérii... Celá série je perfektní...

knihomolkadorfa
29.10.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, hlavní hrdinové mi jsou moc sympatičtí a popis života Amišů určitě zajímavý. Ale ... je to moje několikátá knížka od této autorky, takže už to není to počáteční wow. Ale za přečtení zcela určitě stojí.

mulder
09.10.2018 5 z 5

Tuto sérii čtu postupně, mám ji opravdu rád. Je to pohodové čtení, hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí, příběhy mě baví. Chápu opakování některých skutečností ze života hlavních postav i ze života Amišů, u takové série je to nutné a používají to zřejmě všichni takto píšící autoři. Knížku samozřejmě doporučuji! Občas by se mi amišský styl života líbil:-)

Prateri
08.10.2018 4 z 5

Prvně jsem sáhla po knize Lindy Castillo. Přivedly mě k ní komentáře, přestože se knihám o jakékoli sektě snažím vyhýbat. Prostředí komunity Amišů odmítajících pomoc, ukrývajících tajemství, protože jsou v rozporu s jejich vírou, vede ke zločinu a napínavé četbě. Takže sekta nesekta - Linda Castillo vede!

martousek
04.10.2018 5 z 5

Moje první kniha od Castillo a hned dávám 5*, kniha měla rychlý spád a možnost nahlédnout aspoň trochu do života amišů jí přidává na zajímavosti. Trochu jsem se bála hladkého a lehce odhadnutelného závěru, ale byla to chyba. Všechno dopadlo úplně jinak. Doporučuji a už teď mám v knihovně zamluvené její další knihy.

Leninkka
22.09.2018 5 z 5

Opět skvělý díl ze série Kate. Chytne a nutí číst dál a dál. Přečtená na jeden zátah.

Šunkys
21.09.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Vlmi hezky napsaná.