Pokrevní pouta

Pokrevní pouta
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381822/bmid_pokrevni-pouta-BDS-381822.jpg 5 1579 1579

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Blood Lines , 2016

Matuko05
15.02.2020 5 z 5

Zatiaľ najlepšia zo série.

Lena081
07.02.2020 4 z 5

Super nápad,použít postavu doktorky z druhého dílu.Ať tahle serie nikdy neskončí,prosím.

metadonjuan
05.02.2020 4 z 5

Dobrá kniha, hlavně opět díky Alex.

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Bavilo mě to. To, že se opět objevila Alex mě nijak nevadilo, jen doufám, že se v dalších knihách nebudou postupně vynořovat pachatelé z dávno vyřešených případů. Jinak opět přečteno jedním dechem.

Lenoulinka
21.01.2020 3 z 5

Minulý kniha Otevřený hrob mě navnadila, že jsem dala Kim zase šanci. Pokrevní pouta jsem sice rychle přečetla, ale nebylo to ono.. Čekala jsem, že u Kim konečně dojde na milostné vzplanutí. A co mě hoodně nebavilo - Alex. Myslím, že prostor ji stačil v Ďábelské hry. Osobní život Kim mi nevadí. Bručení - to by si taky na překladu mohli odpustit.

Jaruš7
16.01.2020 5 z 5

Pokrevní pouta je název dokonale výstižný a klíčový.
Příběh v sérii, která je cílená na ovladatelnost psychiky, má zde zápletku ze zločinů podivných zabití.
Autorka odhaluje praktiky, které jsou v myšlenkách tak lehce zjevitelné, jde jen o tu sílu sebeovládání, která činy brzdí.

Citace :"Mysl je nesmírně zranitelná část těla. ... každý má víceméně zafixovaný soubor hodnot a pravidel, který shromažďuje od dětství. Přesvědčit lidi, aby o sobě začali pochybovat, byla technika známá jako rozmrazení. Každý mohl být ovládán, jen jste museli najít vhodnou metodu pro správnou osobu a ideální situaci."
Pachatel byl překvapením, neboť vodítka byla dobře zamlžená.
Náklon polarizace je zřejmý, neboť znalost životních postojů je v knihách zrcadlením.
Rozšíření obzoru a avízo, fajné.

dalia1769
05.01.2020 4 z 5

Hlavní dějová linie byla výborná, linie s Alex mne nebavila až do té míry, že jsem místy přeskakovala. Věřím, že podobní psychopati existují, ale přesto bych tuto dějovou linii už byla nechala uzavřenou. Celkově má ale tento cyklus jednoznačně potenciál a oproti prvním dílům je zde vzestupná tendence.

cedos
31.12.2019 5 z 5

O téhle autorce se dá s čistým svědomím napsat, že je stále stejně dobrá a drží pomyslnou laťku hodně vysoko. Po přečtení některých komentářů jsem opravdu ráda, že dodržuji zásadu čtení sérií tak, jak jdou za sebou a musím uznat, že v téhle sérii se mi to zvlášť vyplatilo. Co se týče kritiky linie s Alex …. kdo nepotkal v životě skutečného sociopata a manipulátora, tak těžko uvěří, že je možné a reálné, aby se takto někdo choval. Moc se těším na další knihu a plných pět hvězd.

Klasej
30.12.2019 5 z 5

Skvěle se čte. Místy z toho až mrazí.

Aprilek
30.12.2019 5 z 5

Super kniha! Bohužel knihy nečtu popořadě, takže občas nevím, na co autorka naráží. Děj byl velice napínavý. Také se mi líbilo, že v knize bylo i něco z minulosti Kim.

Lilit15
27.12.2019 5 z 5

Naprosto úžasná knížka!!! Alex je opravdu mrcha,ale prvotřídní. Kim je bojovnice umí se o sebe postarat,ale i někdo jako ona, občas potřebuje pomoct a myslím,že postupně si to čím dál víc uvědomuje,ale nevím jistě zda její hrdost(pokud to je) jí to dovolí. Zajímalo by mě jaký život žijí ostatní a ne jen Kim podle mě i oni jsou důležití,takže můžu jen doufat,že se v knížce objeví i život jejich kolegů a přátel. Už se těším, až si přečtu další díl!! :D

Anna27
27.12.2019 5 z 5

Alex je fakt blázen, ale ty pasáže s ní byly o to víc čtivé. Líbí se mi, že autorka nedělá z kriminálky červenou knihovnu a nespojuje Kim s každým možným kolegou, ale odkrývá nám spíš její minulost a rozvíjí její životní příběh. Jsem ráda, že se mi do ruk dostal tehdy první díl, který u mě odstartoval závislost na dílech o Kim. Doporučuji. :)

Hvězdinka
22.12.2019 4 z 5

Čtivé, napínavé jako vždy. Sázka na jistotu.

wooloong
07.12.2019 3 z 5

Hlavní detektivní příběh byl super, napínavý, hlavní padouch naprosto nečekaný, nakonec do toho zapadl i příběh psaný kurzívou. Dějová linka s Alex byla, alespoň pro mě, nadbytečná. Ďábelsky chytrá Alex, která všemi zpoza mříží manipuluje a dokonale a téměř bezchybně plánuje, to vyžaduje, aby všichni ostatní (samozřejmě kromě Kim) byli poddajnými a hloupými ovcemi. Neuvěřitelná a plochá záležitost.

Niu
30.11.2019 5 z 5

Ach jo, jenom ne Alex. Skřípala jsem zuby u kapitol, ve kterých byla zmíněna. Knížka super, ale na mne je Alex silná káva. Brrrr. I tak doporučuju.

Pája699
20.11.2019 5 z 5

Další super, napínavý příběh. V tomto případě, mě vrah opravdu nenapadl. Jooo paní Marson prostě umí psát a čtenáře vtáhnout do děje. Přiznám se, že v této knize mě více bavil děj sociopatky Alex a další pokračování ze soukromí Kim Stoneové. "vedlejší" vraždy jsem brala jako doplňující příběh :-)

Mesicnililie
14.11.2019 5 z 5

Není co dodat. Prostě další napínavý příběh o Kim.
Líbí se mi krimi příběhy a tady je napětí i vtip.

hadenka
28.10.2019 4 z 5

Opět napínavé čtení,které se nedá odložit,dokud kniha není dočtena.

Bulldog
26.10.2019 5 z 5

Jak jinak Kim opět boduje a psychologický souboj mezi ní a Alex byla vysoká hra... nelze jinak, než opět doporučit..

m.valova
17.10.2019 5 z 5

Opět skvělá Kim..skvělý tým a super příběh,inspektorka čím dál více ukazuje svoji přívětivou tvář a její příběh je čím dál lepší..doufám,že se v dalších dílech něco nezvrtne..zároveň je super,že došlo k propojení se starším dílem..jen mi trochu chyběla novinářka Tracy..