Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537853/bmid_prived-me-zpatky-663768191917f.jpg 4 1672 1672

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Motto

Bring Me Back , 2018

Interpreti: Tereza Dočkalová , Martin Pechlát

Veru.Viti
02.05.2019 4 z 5

Opět neuvěřitelně čtivá kniha. Jestli něco B.A. Paris umí, tak mě donutit dočíst knihu ještě ten den, kdy jsem ji číst začala. Prostě mě to tak baví, že ani oběd mě nedonutí přestat. To, jak to dopadne jsem bohužel tušila asi od poloviny příběhu, ale i tak mě kniha bavila. Před čtením jsem se ani nepodívala na anotaci, takže příběh pro mě byl stoprocentním překvapením a jednoznačně doporučuji.

sakyvanity
02.05.2019 4 z 5

V porovnání s autorčinými předchozími knihami byla tato slabší. Anotace a první kapitola mně nalákaly a kniha se četla celkem dobře (nebo alespoň druhá polovina, kterou jsem přečetla za necelou hodinku). Zklamal mě závěr, který jsem tak trošku očekávala a upřímně mi nepřišel příliš realistický. Nicméně B. A. Paris opět napsala velmi čtivou knihu, kterou nelze odložit a může překvapit. Za mě můžu doporučit, ale předchozí knihy se mi líbily mnohem víc.

zuzana2599
01.05.2019 5 z 5

Myslím, že i tato kniha je skvělá. Je zase jiná, než předchozí autorčiny knihy, ale já jsem spokojená. Konec mi úplně pomotal hlavu, musela jsem ho chvíli rozdýchávat, takové rozřešení příběhu mě ale vůbec nenapadlo. Vynikající čtenářský zážitek !!

YvonaT
29.04.2019 2 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, ale za mě teda docela zklamání. Ne, že by se četla špatně, ale s knihami Za zavřenými dveřmi a V pasti lží se vůbec nedá srovnat. Tak třeba zase příště :)

Kamilajznik
29.04.2019 5 z 5

Za me parada! Napinave, ctive. Sice sem odhadla jak to vlastne bylo, ale i tak me konec sokoval.

TessaJean
29.04.2019 4 z 5

Věc, kterou autorce nemohu odepřít je ta, že píše neskutečně čtivě a každou knihu co jsem od ní četla jsem zhltla během několika málo dnů. Příběh mě velice bavil a neustále jsem musela obracet strany abych se konečně dozvěděla co se s Laylou stalo.

petaSk
29.04.2019 2 z 5

Závěr mi přišel šílený, takže kdyby se zjistilo, že Laylu kdysi unesli mimozemšťané, dávalo by mi to větší smysl a možná by mě to vytrhlo z té letargie, do které mě uvrhlo čtení předchozích 150 stran.
Zpětně jsem si přečetla svůj komentář o první autorčině knize Za zavřenými dveřmi a zjistila jsem, že mi na knize vadily úplně stejné věci: nikam se nehýbající polovina knihy, nesympatičtí hrdinové a neuvěřitelný závěr.

tezka_vazka
28.04.2019 4 z 5

Knihu hodnotím pozitivně, konec byl alespoň pro mě opravdu nečekaný. Jediné mínus byla podle mě druhá část, která byla hodně zdlouhavá a chvíli trvalo, než jsem ji přelouskala. Jinak ale povedená kniha!

Heli20
28.04.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.Během čtení mne sice napadaly různé varianty,ale takový závěr jsem opravdu nečekala.Za mne absolutně napínavý a originální příběh.

pavlinka0250
27.04.2019 2 z 5

Škoda,čekala jsem opět skvělé čtení, ale oproti předchozím knihám opravdu nezáživné. Tak třeba příště.

Bíčko
27.04.2019 2 z 5

Jedno velké zklamání :( předchozí dvě knihy od této autorky byly skvělé,možná proto, jsem od další její knihy čekala až moc...Dočetla jsem to snad jen proto, že jsem pořád doufala v nějaký překvapivý zvrat, který ale nepřišel...

Dela111
27.04.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky je jako thriller velmi slabý čajíček. Je to spíš psychologická hra s poutavým začátkem a zajímavou první třetinou. Dál už je to dějově chudé, bez zvratů a napětí, jedna jediná věc se řeší stále dokola.
Kdo za vším stojí je zřejmé už v polovině knihy. Celé rozuzlení by nebylo až tak špatné, ale jedna věc z toho je velmi nepravděpodobná.
Tentokrát se to autorce nepovedlo, za dobrý nápad a začátek dávám 3*.

Lištička22
27.04.2019

Dobře se četla velmi napínavé

Flexa
26.04.2019 4 z 5

Velmi drsný příběh, který nejvíc dotáhne až nervově vyčerpávající a odhalující konec. Trochu mě to připomlo jeden nejmenovaný film mistra hororů a Thrillerů. Ta myšlenka je skvěla, a otvírá jedno tabu, ale i ty jsou mnohdy součástí našich životů. Konec to dost nakopl,i co se týče v názoru na tuto knihu. Ale jinak se potvrdilo, že B. A Paris je jedna z nejlepších thrillerových autorek současnosti. 85%

ivousekk
25.04.2019 3 z 5

Bohužel žádná pecka a hodně natahované. Pořád se opakovalo to samé: Finn ve stresu, maily od Layly, všude matrjošky. Žádný nový nápad, žádný zvrat. Navíc nemám ráda, když se toho moc neděje a velkou část příběhu jsem v něčí hlavě.

Zápletku jsem uhodla už v půlce, což je moc brzo a ochudila jsem se o nečekané odhalení na konci. Ani bych to neoznačila za thriller, spíš psychologický román. Od autorky nejslabší kniha, předchozí dvě byly o dost lepší.

Monolit0713
24.04.2019 1 z 5

Maličko (nebo moc) nereálné ne? Ta ženská mě štvala a ten chlap je úplný b.l.b. . Pohádka pro dospělé.

Dresia
24.04.2019 1 z 5

První autorčina kniha - bomba, druhá - OK, ale tohle se nepovedlo. Do nekonečna natahovaná zápletka, která by se vešla do jedné kapitoly. Na každé straně desítky otázníků, rozčilovalo mě to, copak já vím, kde je Layla? :)

andysek88
24.04.2019 2 z 5

Asi nejslabší kniha od Paris.

katst
23.04.2019 2 z 5

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo, prostě to nebylo ono. Od jisté chvíle jsem tušila o co jde a moc jsem se nemýlila. Konec mi přišel trochu odfláknutý a až příliš rychlý. A také, nikdy bych neřekla, že budu mít "alergii" na slovo matrjoška...
Předchozí dvě knihy autorky nasadily laťku hodně vysoko a tato kniha ji bohužel nepřekoná.

Jahnet
23.04.2019 5 z 5